FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-01-19 21:11  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nie dawało mi to spokoju, męczyło mnie, więc zrobiłem burty z dziobem od nowa tak jak powinno to od początku wyglądać. Teraz już jestem zadowolony z efektu:)

 
04-02-19 21:28  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Budowa powoli posuwa się do przodu. Nie obyło się niestety bez baboli. Niektóre elementy burt nie pasowały do siebie, musiałem je albo nieznacznie przerabiać, albo wykonać je od nowa, bo były powiedzmy o dwa milimetry za krótkie itp. Powodem takich kwiatków są z pewnością moje umiejętności, albo też niewielkie błędy wycinanki. Kadłub był szpachlowany i to też ma pewnie znaczenie, dlatego też miałem w zamyśle wszystko ostatecznie malować. Nie obyło się też bez mniejszych czy większych szczelin na łączeniach. Musiałem łatać je rozwodnionym wikolem. Wyszło w miarę ok, farba pokryła łączenia i ślady kleju bardzo dobrze, więc efekt jest w miarę zadowalający.

Na początek filka fotek po złożeniu wszystkiego do kupy, przyklejeniu kilku detali i delikatnym szlifie przed malowaniem.



No i po malowaniu. Malowane pędzlem, czarną farbką vallejo. Wyszło jak wyszło, nie jest źle, cel osiągnięty, więc jestem na ten moment nawet usatysfakcjonowany:)







Na to przyjdzie jeszcze jedna warstwa farby, a później psiknę wszystko lakierem. Do końca tygodnia powinienem całość zamontować na podstawce, dokleić wały, śruby i ster. Ale jak to wyjdzie, to się jeszcze okaże.
No to do następnego...

 
03-03-19 14:14  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam w kolejnym wpisie.
Tym razem kilka zdjęć gotowego, w pełni zamkniętego kadłuba. Nie jest tego zbyt wiele, co zrobiłem, ale zawsze to coś.




Mam nadzieje, że teraz wpisy będą częstsze, zostało samo wyposażenie, drobnica, więc jak dla mnie najprzyjemniejsza część klejenia. Na ten moment jestem zadowolony z efektów. Wiadomo, nie jest tak jakbym sobie tego życzył, kilka rzeczy zrobiłbym inaczej, może lepiej. No, ale cóż, miałem 10 lat przerwy, więc tak jakby startuję od początku :)

Do następnego...

 
03-03-19 22:34  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Wygląda bardzo fajnie. Działaj dalej!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
07-03-19 20:43  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam, na pierwszy ogień poszła rufowa galeryjka i jej poręcze. Nie będę się rozpisywał co i jak po kolei sklejałem, kolejne fotki wystarczająco to obrazują :) Wyszło w miarę ok. Najbardziej razi mnie wykończenie górnej poziomej poręczy, a konkretnie widoczne zakończenie słupków, ale nie miałem pomysłu na to. Starałem się odciąć pozostałości drucików jak najbliżej, ale i tak trochę widać od góry. Z drugiej strony doklejenie poręczy na styk do pojedynczych już wklejonych w podstawę słupków przerosło mnie i zostawiłem tak jak jest. Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej i korzystniej niż na foto.





c.d.n.

 
07-03-19 20:48  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Wygląda nieźle ;)

 
09-03-19 23:36  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Z galeryjką poszło bardzo dobrze - również na zdjęciach wygląda w porządku.
Jesli przeszkadza Ci to, że widać zakończenie słupków - nie wiem jak było na oryginale - ale może dodasz po prostu "poręcz" wyciętą z kartonu? Taki łuk przyklejony od góry, ciut szerszy od drucika, który teraz za taką poręcz robi, a który zasłoniłby trochę te słupki.

Kibicuję dalej, bo model zaczyna wyglądać coraz ciekawiej.

Pozdrawiam

 
10-03-19 13:44  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzieki:) Też myślałem o takiej poręczy. Może ją jeszcze dorobię. W oryginale pewnie były słupki zamocowane pomiędzy poreczami, ale o takie wykonanie raczej nie pokuszę się. Nie mówię, że to nie do wykonania, aczkolwiek ciężko by było, przynajmniej dla mnie. Nie znalazłem zbyt wielu zdjęć w sieci tego okrętu, a widoku samej galeryjki to już wogóle. Wzoruję się na zdjęciach modelu w skali 1:100 jaki jest w sieci, a tam taki balkonik jest bez pionowych słupków, które są u mnie. Tylko słupki skośne. Nie wiem skąd projektant wziął te słupki w swoim projekcie, więc nie wiem jak było faktycznie. Zrobiłem tak jak on to zaprojektował.

Post zmieniony (10-03-19 13:46)

 
16-03-19 14:45  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Czołem. Tym razem poszły pod nóż pierwsze elementy wyposażenia pokładu: podstawy kominów i nadbudówka z wyposażeniem. Otworki w podstawach kominowych powycinałem, ale nie wiedziałem jak to powinno w rzeczywistości wyglądać? Czy były zasłonięte jakąś kratką, siatką itp. Postanowiłem wkleić w środek czarny karton. Jak złożyłem je do kupy, to znalazłem na jednym ze zdjęć, że one były chyba niczym nie zasłonięte, ale pewności nie miałem co do tego, więc zostawiłem tak jak jest. Największe problemy miałem ze sterem, ale w sumie wyszedł całkiem przyzwoicie jak dla mnie. Jeszcze takie potrójne koło sterowe mi zostało na rufie, ale to później. Kompas zrobiłem trochę inaczej niż było w opracowaniu. Szukałem odpowiedniej kulki do niego, a że nic nie znalazłem to zastosowałem do tego ziarenko ziela angielskiego i wyszło całkiem spoko :)Mniejsze kuleczki to plastelina.



No i na koniec, wszystko złożone na sucho do kupy, łącznie z prowizorycznym masztem.



c.d.n.

Pozdrawiam

--

 
31-03-19 13:25  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam. Wyposażenia ciąg dalszy. Zejściówki pod pokład zrobiłem w pozycji zamkniętej, zapomniałem wyciąć otworów pod nie. Ogólnie ich odrutowanie najbardziej mnie wymęczyło, a nie wyszło jeszcze specjalnie super. Na zdjęciach w sporym powiększeniu wyglądają strasznie, na żywo całkiem spoko. zresztą jak każdy z detali.





I kilka ujęć złożenia na sucho.




Ogólnie średnio jestem zadowolony z efektów ostatnio sklejonych elementów, zwłaszcza jak teraz patrzę na rezultaty w powiększeniu. Ale nic już nie zmienię w tym kierunku i muszę całość skończyć, skoro zdecydowałem się na własne przeróbki. Ot takie małe zwątpienie. Muszę chyba się czymś zmotywować.

c.d.n.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024