FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-03-19 20:50  [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
Majkel 91 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 15

- 14

Witam! Trochę mnie nie było :-)
Przedstawiam model jednego z najsłynniejszych samolotów w historii, japońskiego "Zero"
Model powstawał przez ponad rok, gdyż miałem mnóstwo przerw.
Arkusze przed sklejeniem pokryłem kaponem, a kadłub z powodzeniem przerobiłem na jedną wręgę.
Co do wykonania to chyba najgorzej wyszła osłona kabiny, zwłaszcza tylna część oraz wiatrochron. Jako że model traktowałem trochę jak poligon doświadczalny, spróbowałem swoich sił w wyoblaniu kartonu. W paru miejscach przesadziłem (oprofilowanie stateczników, końcówki skrzydeł), ale z osłony km-ów przed kabiną to jestem dumny :-) Jest jeszcze parę niedoróbek (kopułki, powierzchnie sterowe), ale nikną w tłumie :-)

Autora przedstawiać nie trzeba :-) skala oczywiście 1:33
Zapraszam do galerii:

Uświadomiłem sobie dzisiaj że to mój czwarty japończyk :-)
Miłego wieczoru życzy czasami małomówny Majkel :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska
---
"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

Odpowiedz na tę wiadomość 

30-03-19 20:53  Odp: [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
Rafael 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 2

Fajny :) A Japonczykow jeszcze troche Ci zostalo. Wiem, bo mam calkiem spora kupke tych niesklejonych ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat

30-03-19 20:59  Odp: [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1

Trza było na lusterku, na lusterku trza było - pożyczyć ci ? : )
Gratulacje !
Też bym założył relację ze sklejania, ale te zdjęcia, a i nie mam jeszcze modelu Żubra, Autosana H-100, Stara 66... Może jaki przetarg ogłosić na wstawianie zdjęć : )

30-03-19 21:13  Odp: [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
jmx62   

Model tzn. wykonanie spoko, całkiem fajnie. Tylko, że na pierwszej fotce wygląda jakby mu opadły stateczniki pionowe, no chyba że aparat ci trochę oszukuje. Czym robiłeś zdjęcia?

30-03-19 21:14  Odp: [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
MARIUSZ 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4

- 10

Grupa: ŁSM

No i bardzo ładnie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

31-03-19 08:18  Odp: [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
MarioTechNet 

Bardzo ładny, mi się podoba - Gratuluję i Pozdrawiam

31-03-19 10:39  Odp: [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Bardzo ładne wykonanie. Gratulacje.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS

W budowie:PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

31-03-19 11:41  Odp: [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
killy9999 

Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1

- 9

Bardzo ładnie. Kleiłem kiedyś wersję z Małego Modelarza i tą też mam w planach kiedyś skleić (chyba że pan Mistewicz uraczy nas białym malowaniem). Koła chyba ciut grubsze powinny być. Co masz jeszcze z japończyków, bo w galeriach widzę tylko Hiena?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

31-03-19 12:04  Odp: [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,podoba mi się wykonanie,pozdrawiam Marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254 proj 253
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

01-04-19 12:23  Odp: [Galeria] Mitshubishi A6M2 "Zero"- Kartonowa Kolekcja 2/2007
Windus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

- 1

No ładny model tylko faktycznie długo go kleiłeś.
Osłony niczego sobie. Co następne w planach?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018