FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
11-03-19 07:03  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziękuję za dokładne wyjaśnienie. Masz rację w opisie poszedłem trochę na skróty. Każda uwaga jest jak najbardziej wskazana.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
12-03-19 07:48  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

To coś nazywa się po naszemu filtr cyklonowy. Takie rozwiązanie w uproszczonej wersji mają traktory i przerobione terenówki (charakterystyczny grzybek na rurze doprowadzajacej powietrze.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
24-03-19 09:18  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Odcinek pod tytułem na rozdrożu.
Nie wiem co robić walczę z tymi „cyckami” i walczę a efekt wciąż nie ten. Zastanawiam się poważnie czy nie spróbować zrobić jeszcze raz całego przedziału silników bo nie do końca jestem zadowolony z tego co teraz pokazuje na zdjęciach. Stoczyłem tu nierówną walkę z materia którą do wygranych trudno zaliczyć. Pytanie tylko czy następnym razem uda się lepiej. A może w finalnym efekcie jak jeszcze trochę przyjdzie na to kurz w postaci pasteli to nie będzie wyglądało aż tak źle?



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
24-03-19 09:43  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Samokrytyka jest jak najbardziej wskazana ale przeginanie w jej stosowaniu już niekoniecznie. Naprawdę ciężko się tu do czegoś przyczepić i uważam, że z obłościami poradziłeś sobie wyśmienicie. Jeden filtr cyklonowy jest bardziej spłaszczony ale w całości to zginie. Według mnie całość wygląda bardzo dobrze

Post zmieniony (24-03-19 09:44)

 
24-03-19 10:19  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Też mi się tak wydaje - zostaw tak jak jest i rzeczywiście pastele i lakier matowy mogą to ładnie stonować.

 
25-03-19 20:58  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Ok macie rację chyba jakaś depresja modelarska mnie dopadła albo inne licho. Na razie robimy dalej i zobaczymy co wyjdzie. Popsuć można zawsze. Wczoraj i dziś dalej ciąłem gniotłem i kleiłem w efekcie czego wyszło cygaro lewe jak by koś pytał. Sama siatka dosyć ładnie się spasowała właściwie bez żadnej ingerencji. Wczoraj obawiałem się że ta wklęsła część tworząca przestrzeń dla głównego elementu podwozia tylnego nie bardzo będzie pasować. Bo jak na sucho ja przymierzałem to ni jak nie dało się jej dopasować. Dopiero jak złapałem u góry i powolutku po obwodzie przyklejałem profilując na żywo to okazało się że jest dobrze. Kolejnym krokiem było przyklejanie tego do kadłuba. Zastanawiałem się jak to zrobić czy najpierw zbiornik a potem oprofilowanie zbiornik/kadłub czy odwrotnie. Wybrałem drugi sposób ponieważ po przymiarce na sucho zbiornik profilowanie okazało się ze pasują do siebie wręcz idealnie a do tego nie bardzo jest zaznaczone ustawienie samego zbiornika względem kadłuba. Najpierw przykleiłem wzdłuż wyrysowanej lini oprofilowanie do kadłuba potem wkleiłem cygaro. Na zbiorniku dojdą jeszcze klamry mocujące oraz inne drobiazgi. A na koniec przygotowane elementy do prawego cygara.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
26-03-19 07:15  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Podziwiam Twoje umiejętności klejenia tych wszystkich listków. Wspaniale to wygląda.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-03-19 17:03  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Podpisuję się pod tym co napisał kolega Demon. Ja mam zawsze problem z klejeniem tych listków i często niestety kończy się szlifowaniem i malowaniem. Tutaj jest naprawdę super!

 
07-04-19 09:46  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Drugie cygaro prawie dwa razy dłuższe i do tego zakończone z jednej strony listkami a z drugiej strony wlotem powietrza do klimatyzacji. Samo cygaro skleja się ładnie wszystko dopasowane no prawie bo poza kamo (zdj.4). Również przyklejenie tej części do kadłuba nie stanowiło problemu. Ponieważ z tej strony nie ma maskownicy na całym obwodzie a tylko na części ze zbiornikiem paliwa a część klimatyzatora przylega bezpośrednio do kadłuba to najpierw całość dokleiłem do kadłuba. Następnie zacząłem przymierzać oprofilowanie no i jak nie mierząc ciągle coś mi nie pasowało. Jak dopasowałem dół to u góry brakło jak górę to znów z dołu nie bardzo. Więc oddzieliłem górę od dołu no tak prawie bo nie chciałem robić wstawek na „zakręcie” to rozciąłem mniej więcej tam gdzie zasłoni goleń (zdj.1). Powiedzmy ze góra dopasowana no a dół to ni jak postanowiłem aby pasowały mocowania klamr spinających zbiornik. Ale wtedy nie pasuje kamo i początek (zdj.2,3) Również nie do końca pasuje kamo na klamrach. No ale w sumie to drobiazgi i specjalnie nie przeszkadza. Z własnej inicjatywy dorobiłem śruby napinające klamry choć muszę przyznać ze wycinaka przewiduje je do zrobienie z kartonu. Na koniec wkleiłem w końcu trochę klamotów do środka.




--

Post zmieniony (07-04-19 21:06)

 
07-04-19 10:01  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Wszystko obłe, okrągłe, kuliste, jajowate. No i ta listkoza wszechobecna. Piekielnie trudny model do wykonania w standardzie.
Jakikolwiek będzie Twój następny model to będzie łatwizna ;-)
Podziw mój nieustający.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024