FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
31-03-19 14:41  Odp: [P] Kiev Bumażnoje
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Tu jest wątek o projektowaniu tego modelu.
Fotek moc :-)
http://www.papermodeling.net/forum/viewtopic.php?f=15&t=15

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
31-03-19 15:25  Odp: [P] Kiev Bumażnoje
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Czyli są i relingi na rysunkach. Model o skomplikowanej bryle, ogromny - intuicyjny, czyli wymagający doświadczenia, a także cierpliwości.
Cierpliwość i pietyzm to rosyjska bajka: Wasylisa Priekrasnaja. No takie skojarzenie. Kolor sklepienia okrętu skojarzył mi się akurat z klasztorem.
A baszta Kremlowska - też nie wiedziałem, że nazywa się Spasska, o której wczoraj też czytałem, będzie mi się kojarzyć z Pałacem Kultury - podobna architektura? A przed wojną, czytałem jakiś czas temu dopiero, że był w Warszawie Sobór Aleksandra Newskiego (ruski bohater, prawdaż) - i został rozebrany. To może ruskie kazali postawić za to ten "pałac", bo mam znowu teorię, że tam na w wieży "Spasskiej" jest ikona - "nie ludzką ręką wykonana", czyli tym bardziej święta - misterna. I mam takie myślenie, bo siedzę sam ze swoimi myślami!
A na ruskie forum marynarzy-modelarzy - nie wybieram się. Choć lubię słuchać śpiewu ptaków i oglądać ich barwne upierzenie, jak np. jakiś przyleci, to nie myślałem, aby naśladować je, ani specjalnie nie wypatruję ich na drzewach jak jestem w lesie, a nawet widziałem - na własne oczy i w internecie, że niektóre mają okrutne zwyczaje, a nawet czytałem u pisarza Wiktora Suworowa, jak byłem młody (który uważam, że i tak przesadza).
A jeśli chodzi o użytkownika ceva (cev-ę?), który się powyżej wpisał, ze swoim podpisem z Monty-Pytona, to od jakiegoś czasu mam takie przemyślenie, że ten humor angielski rodem z ich skeczów, to nie dla kogoś takiego jak ja, żebym go miał prezentować w jakimkolwiek towarzystwie, nie pasuje do mnie, bardziej niż - może niektóre ruskie kreskówki, albo opowiadania o zwierzętach dla dzieci - jak to było... "udiwitielnoje w prostych wieściach" czyli odnaleźć to co zadziwiające w prostych rzeczach, które nas otaczają. Jakby tego się trzymać. Nie tylko to co napisałem dziale Cafe, tamat: Językowy misz-masz, że parodia i groteska, bo zagrożenie, ale właśnie to, że oni potrafią to co "udiwitielnoje" i pozytywne dostrzec.

Post zmieniony (31-03-19 21:49)

 
31-03-19 15:38  Odp: [P] Kiev Bumażnoje
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Łapcie ;)
http://only-paper.ru/forum/36-24947-1/
Szkoda, że chwilę temu wątek stanął :/

Pozdro

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024