FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
28-03-19 11:08  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Modellota nie mogę namówić na sklejenie Caproni . Więc rzeczywiście nie jest to bułka z masłem. Tez sobie oglądam ten rozkładany rysunek perspektywiczny tego Ca III. Fantastyczna sprawa.

 
28-03-19 21:15  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Chciałbym tylko pogratulować pięknie wykonanego chrabąszcza. Wyższa sztuka, a model tak jak pisałem - widać, że wymagający. I u mnie będzie leżał na półce, jako rarytas. Jeszcze raz gratulacje i pozdrowienia.

Post zmieniony (28-03-19 21:16)

 
28-03-19 22:21  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Batonus, Bristol bardzo ładnie wychodzi.

Caproni został też sklejony bardzo ładnie na rosyjskim forum. Link do relacji: TUTAJ.

Oprócz dokładnej relacji jest trochę zdjęć egzemplarzy muzealnych.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
28-03-19 22:55  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki Halogen za odnalezienie tej relacji!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-03-19 23:43  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przeczytałem relację z budowy na rosyjskim forum. Informuje co należy poprawić, skrócić, jakich materiałów użył itp. Generalnie wszystko pasuje.

 
31-03-19 09:24  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz nie ma za co - Caproni Ca III kupiłem w Przeciszowie od Łukasza w dobrej promocji, bo to ekstra model jest więc temat relacji ze sklejania tego modelu mnie interesował - stąd szybkość odszukania relacji z kartonabau.de.

 
31-03-19 11:00  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

To tak, jak ja - pewnie z tej samej promocji ;-) Pół późniejszej oficjalnej ceny.

Dzisiaj kończę Bristola, trwa męczenie karabinu. Ciekawe, że ten sam poczciwy Vickers w różnych modelach bardzo się różni, nawet wymiarami.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
31-03-19 12:28  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Karabinu nie będzie. W porę spojrzałem na zdjęcia oryginału (numer i malowanie się zgadza) - to był egzemplarz szkoleniowy, nieuzbrojony za to z szybką.
Jest więcej niedoróbek, ale niektórych nie zdążyłem ich skorygować - np. trójkolorowe pasy na statecznikach. Końcówki śmigła powinny być szare - to jest jeszcze do zrobienia.



To kolorowe zdjęcie to model plastikowy, z netu ;-)
U mnie nie będzie takiego brudu i zużycia. Moje brudne paluchy wystarczą, żeby biel nie była śnieżna.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
31-03-19 16:36  Odp: [R/G] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

No i dobrnąłem do końca.
Pośpiech sprawił, że do sesji zdjęciowej zapomniałem:
- przykleić dodatkowe dwie poprzeczki wzdłuż osi podwozia
- usunąć maskol z wzierników na dolnej powierzchni skrzydeł (widać tam fioletowe :-)
W modelu brakuje jeszcze małego śmigiełka mocowanego na prawej goleni podwozia, ale na zdjęciach raz to występuje a raz nie, na tym konkretnym egzemplarzu nie bardzo widać - więc skoro projekt modelu nie przewidywał to ja też odpuściłem.

Oto galeria:












Dla tych, którzy zamierzają ten model skleić - moje błędy oraz kilka uwag do projektu, oprócz już wcześniej opisanych. Niektóre z nich skorygowałem, inne nie bo już było za późno:
- na statecznikach powinny być trójkolorowe pasy
- nieprawidłowy profil skrzydła. W modelu jest eliptyczny, tymczasem na wszystkich zdjęciach dolna krawędź jest zupełnie płaska, górna jest łukiem a krawędź natarcia jest zaostrzona. Powtarza się też więc bardzo częsty błąd: górna powierzchnia skrzydła powinna być nieco szersza od dolnej, żeby starczyło na pokrycie większego górnego łuku profilu. Jak są równe, to trzeba na siłę naciągać albo docinać;
- na końcach lotek niepotrzebnie wkleiłem wręgi, tam powinno być ostre zejście się powierzchni górnej z dolną (to być może jeszcze poprawię),
- do mocowania skrzydła można użyć tylko jednego, przedniego drutu w poprzek kadłuba, bo tylny przebiłby teoretyczną szyję pilota,
- projekt nie przewiduje blaszanego oprofilowania skrzydło - kadłub, więc trzeba je dorobić,
- kołpak śmigła - tu odwołuję swoje spostrzeżenie, że jest sinusoidalny w przekroju. Jest półkulisty, ale stanowczo za mały więc zrobiłem swój,
- fotel pilota powinien być pleciony wiklinowy, a jest sklejkowy

Ogólnie - model się skleja całkiem przyjemnie, prawie wszystko pasuje (tylko blacha kadłuba pod silnikiem to jakaś fantazja, do docięcia). najsłabsza strona opracowania to instrukcja i rysunki - tu najlepiej zwrócić się do autora o pomoc, bez tego straci się bardzo dużo czasu na samodzielne dochodzenie położenia i kształtu części (zwłaszcza wnętrze kabiny).

--

Post zmieniony (03-02-22 22:07)

 
31-03-19 17:33  Odp: [R/G] Bristol M1C, Answer 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję poziomu wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024