FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-03-19 15:59  [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Potrzebne mi źródło dużej ilości dobrych jakościowo nakrętek. Przez długi czas stosowałem lasery, pod pędzlem nie było widać niedoskonałości, ale mam z nimi takie problemy:
* Nie trzymają proporcji względem wysokości, czasem zbyt płaskie, czasem za wysokie. Da się z tym co prawda walczyć, ale męczy.
* Rozwarstwiają się
* Podejrzewam złą technikę wycinania: laser jest prowadzony dookoła i przypala kanty
* Wycinanie ręczne odpada, czołgu w ten sposób nie obskoczę.

Chciałbym to zmienić, dlatego zacząłem ten wątek by zoptymalizować przyszłe zakupy. Tak więc szukam czegoś żywicznego/plastikowego. Wiem że Model Kom sprzedaje żywiczne w wymiarach 0.6, 0.8, 1.0 i 1.5, Master Club trochę drożej z gradacja 0.1mm, ale są duże braki magazynowe.

Są też pręty PCV do samodzielnego cięcia, ale tu też jest mała gradacja wymiarów.

Macie może namiary na innych sprzedawców bądź też próbowaliście odlewać samemu?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
26-03-19 16:10  Odp: [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
pawcio37   

Zobacz tutaj - http://mariomodelario.eu/nakretki-3d-c-4.html, Mariusz ma najlepsze ceny w stosunku do jakości. Też kupuję Master Club i te są co prawda drogie ale idealne wielkościowo pod każdym względem.

 
26-03-19 16:16  Odp: [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja sobie wypalam z preszpanu. mam laser. preszpan ma typoszereg grubości co 0,1mm. preszpan daje super ostre krawędzie. Zero rozwiastwiania. Gładziutka powierzchnia.

--

Post zmieniony (26-03-19 16:26)

 
26-03-19 16:28  Odp: [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
Gdaś 

 

Cześć , mogę odlać , daj znać jakie wymiary i jakie ilości by były potrzebne , od 0,6 do chyba 2 mm mam co 0,2 mm , śruby , nakrętki , nity kuliste i spłaszczone

--
uszanowanko gdaś

 
26-03-19 16:28  Odp: [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
pawcio37   

ChrissBis zrób jakieś foto śrub tak wykonanych - jestem ciekawy jak to wygląda.

 
26-03-19 19:10  Odp: [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pawcio

Jaki rozmiar? Wiadomo że tylko nakrętki lub łby śrub (np sześciokątne) Robilem na próbę nity na wieże Bismarcka -- fi 1mm z kwadratowym otworem 0,3x0,3mm w środku.

--

Post zmieniony (26-03-19 19:12)

 
26-03-19 19:30  Odp: [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
Gdaś 

 

Na laserze i w preszpanie też mogę zrobić , jak odlewy nie teges , a laser profesjonalny , nie chińszczyzna

--
uszanowanko gdaś

 
26-03-19 20:21  Odp: [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Ha, jak bym miał laser, ale bym szalał.

Nie bardzo wiem jak czy chcę ci Gdasiu zajmować czas, przyznam że gdy ktoś oferuje mi pomoc to się gubię :/ Dziękuję uprzejmie za ofertę, zapamiętam, aczkolwiek chętnie bym się dowiedział jak robiłeś formy i jak odlewasz.

W każdym razie najbardziej to potrzebowałem nakrętek koronowych i stałego źródła bo mam czasem dziwne wymagania. Zamówiłem razem z prętami pcv i trochę poeksperymentuję.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
27-03-19 08:08  Odp: [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
Gdaś 

 

Tak w skrócie to : robię projekt 3D , daje do wydruku , wydruk zalewam gumą , do formy wlewam żywicę , do garnka i odpowietrzam
Nie jedno dziwne zamówienie realizowałem , jeśli w modelarstwie można zamówienie nazwać dziwnym

--
uszanowanko gdaś

 
27-03-19 21:08  Odp: [P/T] Śruby i nakrętki: kupno bądź wytwarzanie
pawcio37   

Gdaś możesz mi przesłać na priv jakieś foto odlewów jakie wykonałeś - kilka przykładów najlepiej różnej wielkości. Miałbym coś do wykonania. Jeśli oczywiście będziesz zainteresowany.

Post zmieniony (27-03-19 21:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024