FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
24-03-19 17:14  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Zdobyłem skan tej części ale...
1. Drukuje się w mniejszym wymiarze
2. Różni się kolorem

Może jakieś rady?

Odpowiedz na tę wiadomość 

24-03-19 17:19  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Rafael 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 2

Ad.1. Przeskaluj. Znasz wymiar przed wydrukiem i po wydruku, wiec użyj współczynnika skali
Ad.2. Pobaw się profilem kolorów. Daj więcej lub mniej poszczególnych skladników + jaśniejszy/ciemniejszy. Sprawdz, co bedzie najbliżej i idź w tę stronę...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat

24-03-19 20:46  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Grigorij   

Zdobyłem skan tej części ale...
1. Drukuje się w mniejszym wymiarze
tak na przyszłość dobrym zwyczajem jest samemu zeskanować egzemplarz danego modelu po to by mieć później z czego zrobić zapas
można zrobić też po kilka odbitek w dobrym punkcie ksero drukują z 99,99 % odwzorowaniem kolorów
skorzystaj z rady Rafaela jak już pokroiłeś
2. Różni się kolorem -
skorzystaj z rady Rafaela, nic i żadna rada nie zastąpi Twoich oczu i tego czy efekt końcowy tych prób z dobraniem właściwego odcienia koloru Ciebie zadowoli
- a tak pytanie serio to kolory są bledsze jak te w stosunku do oryginału ???

P.S.
Zazdroszczę ambicji ja po 20-tym modelu nie odważyłbym się pojechać na wystawę ,
jak napisali przedmówcy: klei dla siebie plus ode mnie to hobby ma Tobie sprawiać przyjemność i to Ty jesteś najważniejszym jurorem

Post zmieniony (24-03-19 21:10)

24-03-19 22:02  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Z tą wystawa pisałem w kontekście że chce skleic model perfekcyjnie aby nie powstydzić się jechać na wystawę.
A co do kolorów to bardziej wyraziste wyszły mi jak chciałem dodrukować zepsuta cześć niż w oryginale

24-03-19 23:13  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Rzeczą dla mnie niezrozumiałą jest taki przykład

To jest rysunek pokazujący montaż wydechu i wszystko jest czytelne do czasu jak zobaczyłem dana część a mianowicie

I bądź tu mądry jak to sklecić. O ile ten czarny element jest zrozumiały bo to wygięta rura wydechowa o tyle zgaduj zgadula czy ma być sklejony czarnym do środka czy na zewnątrz to dla mnie jest zagadka. Ale przebrnołem przez to i stwierdziłem że skoro wydech to w środku musi być czarno. I o ile ten szary pasek mikroskopijny stwierdziłem że opasa rurę z zewnątrz to za cholere nie wiem po co ten malutki kwadracie jest i to w dwóch egzemplarzach i czemu jeden jest bliżej tego paska a drugi dalej. I jak tu kleic i się nie denerwować skoro z instrukcji nie wiadomo jak to skleic
Więc skleiłem czarnym do środka a biały karton z zewnątrz poporostu pomalowalem
Jest złota zasada 3 razy przymierz raz klej ale dobrze by byłoby chociaż w minimalnym stopniu wiedzieć jak przymierzyć

To taka moja mała dygresja i przemyślenia początkującego modelarza.

Sklejanie ma być relaksem i przyjemnością ale jak coś takiego widzę to mnie krew zalewa i odechciewa mi się wszystkiego. Albo ja jestem na tyle tępy że nie ogarniam pewnie banalnej dla innych rzeczy albo autor źle i nieczytelne to opisał

Jak wy to widzicie?

Post zmieniony (24-03-19 23:24)

24-03-19 23:28  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Rafael 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 2

Tutaj masz sklejonego tego T-34. Co prawda jest malowany, ale swietnie widac na nim detale, w tym te wydechy, z ktorymi sie meczysz...
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=223553&t=223553#reply_223553

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat

24-03-19 23:46  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Mimo iż podany model jest malowany to i tak nie dostrzegam tam przyklejonego tego szarego paska nie mówiąc już o tych malutkich kwadracikach. Co utwierdza mnie że chyba że mną nie jest do końca tak źle i że to projektant tego modelu niedokładnie w tym przypadku podał co do czego

Post zmieniony (24-03-19 23:47)

25-03-19 00:21  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Karol.W 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8

Masz na myśli te szare kwadraciki na prawo od 15b? One służą do połączenia rurek, przykleja się je od środka w miejscu szwu żeby go wzmocnić.

--
W planach: Stridsvagn 103C, AMX-13, PAK 43, SU-101, Sdkfz 234/2 Puma, Sturer Emil

Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang

25-03-19 05:41  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Aaaahaaaa
A ja połączyłem rurę na styk bez żadnych wzmocnień i zostały mi te wzmocnienia. Teraz jestem mądrzejszy dzięki za pomoc

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018