FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-03-19 19:43  [G] Domek Oli
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1

Ola ma siedem lat. Od jakiegoś czasu skleja modele z kartonu. Właśnie kończy chatkę z piernika.Model zakupiliśmy na konkursie w Rypinie, bezpośrednio u projektanta wycinanki, pana Śliwińskiego. Budowa trwała bardzo długo, bo żeby prace przy modelu się posuwały, musiały równocześnie zaistnieć dwie okoliczności: po pierwsze - Ola musiała być z dłuższą, co najmniej dwudniową wizytą u dziadka (czyli u mnie), po drugie - Ola musiała mieć chęć.
Model jest sztywny i mocny, bo Ola wszystkie płaszczyzny podkleiła kartonem. Sklejony klejami Magic i polimerowym. Drzewka i trawa zrobione ze zmywaków kuchennych, kamienie z masy solnej, pomalowane akwarelkami.

I kilka fotek Oli przy pracy:

Ola planuje jeszcze dorobienie dymu z komina (z waty) i zasadzenie więcej kwiatków.

Bardzo dziękuję koledze Piotrowi (Petrov) za pokazanie mi, jak wstawiać zdjęcia na forum

Post zmieniony (01-04-19 08:11)

Odpowiedz na tę wiadomość 

24-03-19 20:34  Odp: [G] Domek Oli
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

Brawo !

24-03-19 20:38  Odp: [G] Domek Oli
RAVEN6   

Świetnie zrobiony. Niejeden starszy modelarz tak fajnie by nie skleił.

24-03-19 20:38  Odp: [G] Domek Oli
Raziel_3 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Brawo Ola!
Brawo Dziadek!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

24-03-19 20:43  Odp: [G] Domek Oli
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 8

- 3

Brawa dla Oli i dziadka.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Modele Kurta

24-03-19 21:24  Odp: [G] Domek Oli
mirosław 

Na Forum:
Galerie - 3

Wszystkiego dobrego dla Oli i jej dziadka.

"Izbuszka, izbuszka - powiernis k liesu zadom, ko mnie pieriedom. Kak mnie w tiebia wajti - tak i wyjti".
I o ile pamiętam w tej bajce, Baba Jaga spała na zapiecku (na cegłach? ...musiałbym sprawdzić jak to szło) - zuby na połkie, a nos w potołok wros (zęby na półce, a nos w sufit wrósł). Chatka zaś na kurzej nóżce, bez drzwi i okien - wchod i wychod kominem. I przychodzi się do niej w różnych bajkach, żeby załatwić jakiś specjalny życiowy bonus, ale trzeba wykonać beznadziejne roboty, za których niewypełnienie grozi śmierć przez zjedzenie. Wobec Baby Jagi należna jest uprzejmość i szacunek, które ona bardzo docenia. Oprócz tego rządzi dniem i nocą i nie pamiętam co jeszcze robi, ale są to poważne rzeczy - np. lata (lub jeździ? - "jediet") w samobieżnym moździerzu, który pogania wałkiem do ciasta, a miotłą zamiata za sobą pozostawiany ślad (nie dosiada miotły żeby na niej latać).
We współczesnej kreskówce o trzech bohaterach, Alosza Popowicz zwrócił się do niej przywitaniem "dień dobryj" - a nie "zdrawstwujtie", gdzyż podobno 300 i to jednych z najbardziej używanych w języku polskim słów, jest tożsamych z rosyjskimi. I raczej nie chodziło o to, że była ona tam nie uznająca ruskiej tradycji, czy co? - Nie mam pojęcia, ale może właśnie tak było - gdyż mówi w tych bajkach: " fu-fu ruskim duchem pachnie - kto zdies? [kto tutaj] " - po czym deklaruje, że zje takiego gościa. Dlatego przywitał się (z ironią?) po polsku?

W zasadzie nie są to bajki dla wieku siedmiu lat (miały inną funkcję) - proszę więc moderatorów, żeby zrobili z tym wpisem co ewentualnie trzeba.

Post zmieniony (24-03-19 21:32)

24-03-19 22:28  Odp: [G] Domek Oli
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Pierwszy model i od razu makieta... Ma dziewczyna rozmach! Gratulacje dla dziadka jako promotora, u mnie w rodzinie to samo.

I najważniejsze, Olu witamy na forum!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

25-03-19 06:39  Odp: [G] Domek Oli
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Brawo Ola, Brawo dziadek!!! Cał tajemnica polega na tym, zeby zachęcić młodzież, ale nie naciskać.

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

25-03-19 09:07  Odp: [G] Domek Oli
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Cieszy, że rośnie młode pokolenie kartoniarzy i że ma kto je uczyć ;) Brawo dla Oli i jej nauczyciela.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS

W budowie:PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

25-03-19 10:47  Odp: [G] Domek Oli
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,brawo,,,

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254 proj 253
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018