Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [R] T-34/85 wydawnictwo WAK

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
23-03-19 10:27  [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Witam
Na warsztat wziołem "kalsyke" czyli rosyjska myśl technologiczna czołg T-34/85.
Bardzo będzie mi miło skorzystać z rad bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek jak również słów krytyki lub pochwał

Post zmieniony (23-03-19 10:29)

Odpowiedz na tę wiadomość 

23-03-19 16:22  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Tak dla naświetlania sytuacji to mój pierwszy model który jest w toku czyli Messerschmitt Bf-109 poszedł do kosza. Później Kubuś wycinanki dla dzieci z Muzeum Powstania Warszawskiego. I teraz biorę się w garść i postaram się jak to tylko możliwe i na ile starczy mi umiejętności skonczyc go tak żeby może na jakis konkurs modelarski... Ale to narazie marzenia.
A co do gąsiennic to nie będą laserowe i myślę cały czas czy z pasków czy mozolnie każdy element oddzielnie. Myślę i może coś wymyślę jak będą wyglądały.
No i jeszcze myślę czy kaponowac czy nie ale chyba bez kaponu będzie bo nie widzę sensu kaponowac

Post zmieniony (23-03-19 20:13)

24-03-19 02:09  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

No to już sobie pojechałem z modelem na wystawę
2 dzień sklejania i już model może iść do kosza
Człowiek się stara chce żeby było jak najlepiej to zawsze musi się coś spier.....

Może później jak ochłone i podejdę dalej do sklejania to może jakiś wathering zrobię i może trochę to zamaskuje

Post zmieniony (24-03-19 02:14)

24-03-19 17:14  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Zdobyłem skan tej części ale...
1. Drukuje się w mniejszym wymiarze
2. Różni się kolorem

Może jakieś rady?

24-03-19 22:02  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Z tą wystawa pisałem w kontekście że chce skleic model perfekcyjnie aby nie powstydzić się jechać na wystawę.
A co do kolorów to bardziej wyraziste wyszły mi jak chciałem dodrukować zepsuta cześć niż w oryginale

24-03-19 23:13  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Rzeczą dla mnie niezrozumiałą jest taki przykład

To jest rysunek pokazujący montaż wydechu i wszystko jest czytelne do czasu jak zobaczyłem dana część a mianowicie

I bądź tu mądry jak to sklecić. O ile ten czarny element jest zrozumiały bo to wygięta rura wydechowa o tyle zgaduj zgadula czy ma być sklejony czarnym do środka czy na zewnątrz to dla mnie jest zagadka. Ale przebrnołem przez to i stwierdziłem że skoro wydech to w środku musi być czarno. I o ile ten szary pasek mikroskopijny stwierdziłem że opasa rurę z zewnątrz to za cholere nie wiem po co ten malutki kwadracie jest i to w dwóch egzemplarzach i czemu jeden jest bliżej tego paska a drugi dalej. I jak tu kleic i się nie denerwować skoro z instrukcji nie wiadomo jak to skleic
Więc skleiłem czarnym do środka a biały karton z zewnątrz poporostu pomalowalem
Jest złota zasada 3 razy przymierz raz klej ale dobrze by byłoby chociaż w minimalnym stopniu wiedzieć jak przymierzyć

To taka moja mała dygresja i przemyślenia początkującego modelarza.

Sklejanie ma być relaksem i przyjemnością ale jak coś takiego widzę to mnie krew zalewa i odechciewa mi się wszystkiego. Albo ja jestem na tyle tępy że nie ogarniam pewnie banalnej dla innych rzeczy albo autor źle i nieczytelne to opisał

Jak wy to widzicie?

Post zmieniony (24-03-19 23:24)

24-03-19 23:46  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Mimo iż podany model jest malowany to i tak nie dostrzegam tam przyklejonego tego szarego paska nie mówiąc już o tych malutkich kwadracikach. Co utwierdza mnie że chyba że mną nie jest do końca tak źle i że to projektant tego modelu niedokładnie w tym przypadku podał co do czego

Post zmieniony (24-03-19 23:47)

25-03-19 05:41  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Aaaahaaaa
A ja połączyłem rurę na styk bez żadnych wzmocnień i zostały mi te wzmocnienia. Teraz jestem mądrzejszy dzięki za pomoc

01-05-19 12:28  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Z uwagi iż T34 to dopiero mój 2 model w życiu jaki sklejam nie odbywa się bez błędów. Pomyślałem żeby trochę zatuszować jakieś niedociągnięcia zamaskuje je weatheringiem (mam nadzieję że dobrze to napisałem)
I mam pytanie bo plastik można traktować farbkami rozcienczalnikami wtej metodzie do woli a jak ma się sytuacja z kartonowy modelem. Jak nałożyć błoto rdzę itp Czy robi się tak samo jak z plastikiem czyli pigmenty thinner? Czy to nie zaszkodzi kartonowi?

02-05-19 10:20  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

No trochę pojechałes po koledze. Ale jak jeden tak i drugi nie udzielił mi odpowiedzi na pytanie. Bo czy ja nieumiejetnym waeteringiem zniszcze model czy nie to tak jak zauważył Mirosław na czymś trzeba się uczyć a najlepiej na takich tańszych które ideałem sklekonym nie są więc nie szkoda ćwiczyć. Ale moje pytanie jest czy te wszystkie produkty jak thinner pigmenty jakieś mokre błota itp nie zniszczą kartonu tzn nie rozwarstwia go nie zjedzą nie odbarwia czyli czy są bezpieczne dla papieru. A to jak ja to wykonam to już osobna sprawa

02-05-19 10:40  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Masz rację i wiem że idzie ciężko ale będę w końcu mistrzem świata tylko za chwilę. Nie impregnowalem niczym i dzięki za odpowiedź że o o błocie rdzy mogę zapomnieć na kartonie

02-05-19 18:41  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Chodzi mi o zatuszowanie np czegoś takiego stąd mój pomysł żeby to upaćkać jakimś ala błotem

02-05-19 19:05  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

To nie upaćkane tylko zdarte

02-05-19 20:49  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

I właśnie tak mam zamiar zrobić 😀

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018