FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
01-05-19 16:59  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Petrov 

Na Forum:
Relacje z galerią - 21
Galerie - 15

- 15

Wydaje mi się, że weatheringiem i tego typu zabiegami możesz sobie schrzanić całkowicie model. Moim zdaniem, najpierw postaraj się nauczyć się jak najlepiej kleić w standardzie i stopniowo coś tam "brudzić" wedle własnych upodobań. Błędów weatheringiem nie zamaskujesz niestety, a powtórzę - możesz popsuć efekt końcowy Skończ ten model, jako będzie taki będzie, potem zacznij następny.

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 

02-05-19 10:00  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
mirosław 

Na Forum:
Galerie - 3

Edycja, poprawka postu:
Patrz na jego avatar, on nawet hoduje pająka, jest znawcą i lubicielem wirtuozowskiej muzyki, która przeraża i dołuje - nie jest dla każdego. Czy Petrov ma mentalność Jana Sebastiana Bacha - "ważne, że on wygra", a nie jego dzieci...?
- Czasem nie rzucenie się na głęboką wodę jest korzystne, aczkolwiek niektóre rodzaje głębszej wody nie grożą zdrowiu, zwłaszcza psychicznemu. I lepiej jest eksperymentować, próbować, rozwijać wyobraźnię, na prostszych modelach, dawno to zauważyłem - nie na takich jak moja Pantera, ani ten Meserszmit (delikatny, już w strzępach od tamtej pory), a bardziej takich jak Panzer 2.

A takie żaglowce jak on robi, to... niech spróbuje powycinać jakiś ruski żaglowiec, albo stary pancernik z wydawnictwa Orioł - toż to można się tylko zniechęcić, przez jeden nieudany ruch nożykiem.
I zdrowie stracić przy takiej ilości drobnicy. Żeby pokazać, że się wytnie bezbłędnie ile żuraiwków łodziowych? Skromność, czy barok? Czy lepiej wypracować swój styl? Katedra Notre Dame z maszkaronami, albo Sobór Wasyla (okropny moim zdaniem, męczący widok), czy cerkiewka w Rejonie Bielajewskim.

Post zmieniony (03-05-19 19:26)

02-05-19 10:20  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Greg77   

mirosław - to chyba najszczersza porada jaka była na tym Forum ;)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

02-05-19 10:20  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

No trochę pojechałes po koledze. Ale jak jeden tak i drugi nie udzielił mi odpowiedzi na pytanie. Bo czy ja nieumiejetnym waeteringiem zniszcze model czy nie to tak jak zauważył Mirosław na czymś trzeba się uczyć a najlepiej na takich tańszych które ideałem sklekonym nie są więc nie szkoda ćwiczyć. Ale moje pytanie jest czy te wszystkie produkty jak thinner pigmenty jakieś mokre błota itp nie zniszczą kartonu tzn nie rozwarstwia go nie zjedzą nie odbarwia czyli czy są bezpieczne dla papieru. A to jak ja to wykonam to już osobna sprawa

02-05-19 10:33  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Greg77   

To może odpowiem szczerze. Żeby zastosować wszystkie środki które sobie wymyśliłeś model odpowiednio trzeba przygotować. Spróbuj na początek skleić go do końca. Jeżeli zacząłeś bez żadnych impregnacji i tego typu rzeczy to zapomnij o tych środkach. Na początek zobacz czy po prostu uda Ci się skleić model. Bo idzie ciężko. Życzę jak najbardziej powodzenia ale staraj się nie wymyślać cudów. Tylko ja mogę się mylić bo też uwielbiam Slayera!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

02-05-19 10:40  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
mirosław 

Na Forum:
Galerie - 3

"Żaglowiec z ruskiego wydawnictwa" - powinienem był napisać, prawidłowo.

Taka cerkiewka:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Vasylivka_church.jpg

A taka muzyka:
https://www.youtube.com/watch?v=_IeSJTu8MCM

Jak zrobisz ślady eksploatacji, brudzenia, to Twój model będzie jedyny w swoim rodzaju. I o to chodzi. Tylko wybrać odpowiedni temat dla siebie, co się podoba. Technika uplastyczniania - też jak serce i rozum podpowiada, no i aby tylko nie żałować, że się za dużo straciło. Rób tak, żeby się ludziom podobał, a że coś tam się nie uda, coś się zamaskuje - nie przeszkadza, ważne też że będzie miał swoją duszę, a jest z tej samej "gliny" co każdy inny. A jak się zacznie, a coś nie idzie, to nie myśleć ani, ze to musi być perfekt, jakby to miał być ostatni w życiu, ani że następny wyjdzie lepiej, tylko że to jest ten który własnie chce się osiągnąć, nie ma innego. Tak jest chyba z wieloma rzeczami w życiu.

02-05-19 10:40  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Masz rację i wiem że idzie ciężko ale będę w końcu mistrzem świata tylko za chwilę. Nie impregnowalem niczym i dzięki za odpowiedź że o o błocie rdzy mogę zapomnieć na kartonie

02-05-19 10:45  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Sławko   

Chemia modelarska jest różna i każdy preparat reaguje inaczej z kartonem.
Każdy preparat oparty na wodzie (akryle i inne tego typu) może sprawić, że karton się powygina i pogorszy tylko sytuację.
Preparaty oparte o rozcieńczalniki tzw olejne nie powinny odkształcać kartonu.
W plastiku i w kartonie warto przed jakimikolwiek pracami weatheringowymi położyć warstwę zabezpieczającą model - w tym wypadku jakiś lakier albo impregnat na bazie rozpuszczalników niewodnych.
Taka warstwa w pewnych granicach zabezpiecza karton i pozwala korygować efekty weatheringu.

Jest taka zasada - jeśli weathering będzie robiony farbami olejnymi to warstwa zabezpieczająca/podkładowa powinna być na bazie wody (akryle).
Jeśli weathering ma być akrylowy to podkład/zabezpieczenie powinno być olejne.
Ze względu na kartonową materię pierwszy wariant odpada.

Mając takie preparaty pod ręką sprawdź jak na nie reaguje kawałek zwykłego brystolu i będziesz miał pojęcie co zrobią z modelem.

02-05-19 16:41  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Piterpanzer 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

- 9

Ja się nie znam, ale od zawsze kartonowe modele maluję, a od jakiegoś dłuższego czasu jeszcze psuję ich wygląd paskudztwami zwanymi chemią modelarską.
Chcesz paskudzić model pokryj lakierem, potem albo waloryzuj, albo zostaw standard, pomaluj i dopiero utytłaj chemią lub szlachetnym błotem spod domu.
Błoto i wszelkie paćkanie nie kryje błędów, jeśli na to liczysz poznasz smak porażki, ale spróbuj, bo kartonówka jest najfajniejsza, gdy nabiera swym wyglądem innych.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

02-05-19 18:20  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 7

- 3

Nie rób jak uważasz tylko uważaj jak robisz.
Dziadek mojego szwagra mu to kiedyś powiedział i to chyba jedna z najlepszych sentencji jakie słyszałem. Także mówię o niej w kontekście brudzenia modeli.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018