FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
03-02-19 18:16  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Wspaniała, mistrzowska robota. Też się biedziłem nad podwoziami SdKfz 232, 233 i 263 i dodatkowo musiałem robić jeszcze to wszystko, co jest związane z przeniesieniem napędu, a w 234 jest zakryte korytkiem.
Tak wygląda efekt moich zmagań z materią tego rodzaju podwozia i to oczywiście pomnożone przez 3 ;-)

,

Ale Twoje ruchome zawieszenie to zegarmistrzostwo.Nic tylko zrobić sprężynujące resory i jazda.

--

Post zmieniony (07-02-19 08:15)

 
13-02-19 11:08  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Lubię jak modele są zmechanizowane, taki fetysz, chociaż widzisz ile to zajmuje przy moim tempie.

Od dłuższego czasu męczę się nad wyborem malowania, a najbardziej to nad wyborem odcienia bazowego dunkelgelbu jako że muszę pomalować zawieszenie przed jego złożeniem. Nie pomaga to że zacząłem śledzić fora plastikowców, te wszystkie techniki, farby, koszmar.
Zdecydowałem się na trójkolorowy, powinien być łatwy w naniesieniu.


W takim wykonaniu: https://www.tapatalk.com/groups/missinglynx/ir-sdkfz-234-4-t284144.html
Hmm?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
13-02-19 14:02  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Wiem, ile to kosztuje pracy, bo sam miałem taki okres w swoim hobby, aby modele jeździły lub pływały. A w samolotach mogłem sobie tylko pozwolić na kręcące się śmigła.:-). Teraz i te ruchome i nieruchome stoją sobie jednakowo na półce, bo nie ma się czasu oraz kogoś, by się tym pobawić. Też podglądam fora plastikowców, bo oni mają razem z modelem instrukcję różnych wersji malowania.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
14-02-19 14:44  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Karol, polecam farby akrylowe serki AK Interactiv real color dla niemieckiej pancerki ( trzy odcienie dla danego okresu wojny ).

P.s. Moim zdaniem najlepiej bazować na oryginalnym wozie, bo ktoś może się pogubić jaką wersje finalnie zbudujesz ;-)

 
14-02-19 17:06  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Tak, AK się ostatnio zainteresowałem, mają mnóstwo ciekawych artykułów, i fajne kolory ale real colors odpadają z tego samego powodu co tamiye: zapach. Rozumiem zalety, ale po prostu nie. Mam za to ich zwykłe akryle ale jeszcze nie testowałem z aero, ale próbki kolorów wyglądają ciekawie.

Co do oryginalnego wozu to ciężko coś wybrać, nie dość że powstało tylko 101 sztuk, to na zdjęciach raczej wraki są. W każdym razie ten schemat malowania dla 234/2 pojawił się w gazecie nuts & bolts nr 40, na yotubie można obejrzeć.
Dobieraniem wyposażenia pod konkretny wóz nei zawracam sobie na razie głowy, zbyt to odległe w czasie.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
25-02-19 18:04  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Uhu! Postęp! W końcu mogę pokazać coś co wygląda jak model. Zrobiłem bowiem wannę.

Wymaga co prawda wyszlifowania zadziorów i paprochów ale ponieważ i tak musiałem zrobić zdjęcia żeby je znaleźć to mogę się nimi podzielić.
Brakuje jeszcze pewnej ilości śrub i spawów.


Podkład to Onie Shot Miga brown oxide, ładny kolor i dobrze się kładzie(nie żebym miał doświadczenie z innymi)

Widzicie to poziome łączenie z tyłu, to żebrowane? Jest to mocowanie maski silnika, cały tył był zdejmowany, ale ja nie nie o tym, robiąc go z przykrością zobaczyłem że wnęka na resor była zdecydowanie niższa przynajmniej ze 2mm w modelu. Popełnić seppuku, pomyśleć źle o autorze czy udawać że jest dobrze? Chociaż mógłbym pewnie wypełnić tekturą te dwa milimetry, nie?

Co dalej?
- Wyczyścić wannę i ponownie położyć podkład
- Muszę uporać się ze złożeniem wachaczy
- Złożyć resory i ograniczniki ruchu
- Wajchy od skręcania i okablowanie od hamulców
- Gdzieś na którymś etapie pomalować.
I dół wanny będzie skończony. Ponieważ nie ma tu upierdliwych elementów, takich jak zrobione już wachacze, powinno mi iść szybciej.

--
Tommy, sprawdzałem te AK o których mówiłem wcześniej(dunkelgelb I i III, akryle wodne, nie real colors) i muszę powiedzieć że sprayują się dosyć słabo(zielenie trochę lepiej), w porównaniu do vallejo schną dłużej i łatwo je wtedy rozmazać. Będę więc musiał przemóc się i spróbować real colors jak wyczerpię zapasy, bo chyba nikt nie ma tak ładnych kolorów.

--

Post zmieniony (27-02-19 19:31)

 
22-03-19 23:45  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Zrobiłem ruchome resory.
Obniżyłem wnęki o milimetr.
Jestem zadowolony że to już za mną.




*Zdjęcia klikalne

No więc tak.
Celem było żeby resory dało się później ustawiać jeśliby mi przyszło do głowy robić podstawkę. Na szczęście resor oprócz tego że się ugina to dodatkowo obraca się na głównym trzpieniu, można go wyjmować. Pióra są sklejone jedynie na środku dzięki czemu są sprężyste, pod obciążeniem pewnie by zsiadły ale i tak zamierzam dać jakąś podpórkę na koniec.

Pomalowane w kolorze ciemnej rdzy jako przygotowanie pod odpryski.


Zdjęcie referencyjne:


Dużo zdjęć jak na jeden element, ale bardzo podoba mi się kolor tego podkładu.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
23-03-19 09:29  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jest moc.
Ładnie to wygląda :-)

 
23-03-19 20:09  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Super 👌
Czekam na więcej 😉

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
28-03-19 17:16  Odp: [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

A proszę Cię bardzo.

Ograniczniki ruchu. Myślałem że zrobienie tego będzie trudne, poszło całkiem przyjemnie. Problemy wyszły przy montażu bo nie do końca przewidziałem wszystkie wymiary i pióra przy najwyższym ugięciu uderzają o skrzynki mocujące ogranicznik. Żeby tego uniknąć musiałbym odsunąć ogranicznik(co wyglądałoby źle) albo zrobić od nowa ramiona wahaczy(nigdy więcej!), ponieważ model i tak tego nie wykorzysta to zostawię tak jak jest.
Kolejny raz zemścił się brak planowania.



Teraz czeka mnie uzupełnienie braków, czyszczenie, malowanie i złożenie do kupy.

I tak na końcu wszytko będzie zasłonięte.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024