FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
20-03-19 16:38  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Grigorij, szkoda, że nie chcesz podyskutować bez złośliwości. Jak wspominałem wcześniej w kwestiach poligraficznych jestem laikiem jak pewnie większość odwiedzającą te forum hobbystyczne poświęcone modelarstwu kartonowemu.

Powstaje duży dysonans pomiędzy tym co piszą profesjonaliści a tym co widzę i doświadczam w swoim małym, amatorskim warsztacie.

Pokazuję zdjęcie dobrze dobranej farby do retuszu w wymieszaniu której pomógł mi właśnie smartfon.

Bez wskazywania praktycznych luk w tej metodzie (nie mówię tu o dywagacjach, które nijak się mają do pokazanego procesu) słyszę, że "tak się nie da", "to niemożliwe".

Szlak został przetarty przez Syzyfa, który pięknie udokumentował swoją teorię i pokazał wspaniałe efekty na łamach kartonworka.

Zrozumiałbym negatywną reakcję gdybym na potwierdzenie swoich słów nie miał żadnych "kwitów" a rozmowa była czysto hipotetyczna. Wtedy ekspertowi musiałbym uwierzyć a słowo. Nie wiem czy jest to zaklinanie przez Ciebie rzeczywistości, czy nie jest to jak w tych anegdotycznych opowiastkach o ludziach, którzy "nie wiedzieli, że to niemożliwe więc im się udawało".

Czy mógłbyś odnieść się do umieszczonego przeze mnie zdjęcia i powiedzieć dlaczego mieszanie na oko w tym przypadku to jedyna słuszna opcja skoro mieszanie przy użyciu smartfona pozwala na uzyskanie takiego efektu? I z góry uprzedzę - przez zmysł mojego wzroku kolor ten jest odbierany równie dobrze.

Bardzo możliwe, że niewłaściwie stosuję terminologię i coś co nazywam mieszaniem za pomocą CMYK w rzeczywistości tym nie jest a powinno to nazwać się porównywaniem zniekształconych wartości, które ten CMYK udają. Jeżeli tak jest to dobrze byłoby żebyś wskazał tą nieścisłość.

Fajnie by było gdybyś wskazał minusy i braki przedstawionej przeze mnie metody jak i odniósł się do widocznych efektów. Oczywiście cały czas mówimy o doborze koloru do retuszu a nie przygotowaniu próbek do druku a widząc ostatnie zdanie w zedytowanym przez Ciebie poście chyba Ci to umknęło

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
20-03-19 17:27  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Grigorij     

do Technick
To tak w telegraficznym skrócie:
ponieważ mieszanie czymkolwiek cyfrowym bez zaplecza w mieszalnikach farb, chemii i tym podobnych mija się z celem, a po wtóre nie chce mi się powtarazać swoich wcześniejszych postów w tym wątku - to jeśli chodzi o profesjonalny warsztat ,
sorry ale grafiką komputerową/drukarstwem i tak ogólnie całą tą technologią IT, CtP i DTP zajmuje się zawodowo od 2001 roku
a hobbystycznie od 1989 jak jeszcze byłem dzieckiem ' kolega opty' robi tow drukarniach i firmach poligraficznych jeszcze dłużej
i do tego jak ktoś mi tłumaczy że smartfon nawet za 6 tyś złotych i soft za 299$ pod Androida robi lepiej jak sprzęt za 20-30 tyś za samą optykę po to by wyretuszować krawędź to tylko wywołuje u mnie.... sam rozumiesz

do Pavvelek
od tego trzeba było zacząć zaoszczędziłbyś sobie tych paru stron czyt tekstu o kolorach
- spójrz jaką masz wersję kamuflażu i odnośnie Pactry bądź innej farbki spróbuj w sieci poszukać tego samego modelu w plastikach np wydanego przez Revella bądź inną firmę gdzie są skany z instrukcji malowania i interesujące Ciebie malowanie, firmy dla plastikowców podaja spis potrzebnych numer farbek wraz z numerem danego producenta na swoich stronach z zaznaczenim obszarów malowania danym kolorem
mozesz również zaczerpnąć
z tych linków
tutaj wielbiciele i fora pancerki, pierwszy link polecam szczególnie:
http://www.pancernyklin.pl/
http://www.galeriamodelarska.pl/modelarstwo-plastikowe-pancerna.php

Po wtóre wyroby HATAKA używają tych farbek i tam szukaj rolownika http://www.greenstuffworld.com/en/

Pozdro

Post zmieniony (20-03-19 17:40)

 
20-03-19 17:54  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Oprócz tego, że pochwaliłeś się swoim doświadczeniem zawodowym (którego w żaden sposób nie neguję) - i zupełnie przekręciłeś cały mój wywód na temat mieszania farb do retuszu na podstawie wycinanki gdzie nigdzie nie wspomniałem, że telefon jest lepszy od sprzętu za dziesiątki/setki tysięcy złotych to nie odpowiedziałeś na zadane przeze mnie pytanie.

Zapewne forma Twojej odpowiedzi to zabieg mający na celu postawienia się w roli autorytetu dla osób postronnych. Niestety argument "tak się nie da bo mówię to z perspektywy osoby, która ma X lat doświadczenia" w żaden sposób nie rozwiewa moich wątpliwości a wymienianie technologii, z którymi masz do czynienia w żaden sposób nie przybliża do poznania ułomności przedstawionej przeze mnie metody.

Ze smutkiem dochodzę do wniosku, że dyskutować po prostu nie chcesz.

Sugerowanie Pavvelekowi żeby koloru do retuszu wycinanki szukał na podstawie instrukcji do modeli plastikowych jest, mówiąc delikatnie - co najmniej dziwne i jedynie udowadnia, że praktyka w poligrafii nie przekłada się na dobre hobbystyczne rady.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
20-03-19 18:30  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Grigorij     

mam głęboko czy ktoś mnie stawia za autorytet czy nie,
dwa co się na co przekłada to mnie też nie interesuje, zapewne masz większe doświadczenia w 'filozofii'
trzy z ekstremizmem nie dyskutuję - bo nie mam na to czasu

co nie zmienia faktu,
iz :
interesuje mnie jedno jaki kamuflaż mam mieć te T-34 skoro Kolega Pavvelek szuka koloru podając najpierw zapis koloru w postaci HEX,
potem odwołuje się do Blue w farbach z zestawu HAKATE ???

 
20-03-19 19:31  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grigorij, tak sobie od jakiegos czasu czytam to, co piszesz... Co mnie zastanawia, to to, ze prawie w kazdym poscie wspominasz optego vel pt82 vel owm, a zarejestrowales sie chyba jakos krotko po tym, jak on stad wylecial, po raz kolejny zreszta... Do tego on tez wiele o tych sprawach grafiki sie rozpisywal, ale z dyskutowaniem to mial jednak problem. Na forum PWM zalozyl sobie nieszczesnik posta i nikt absolutnie mu tam nie odpisuje... I tak sie zastanawiam na glos...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-03-19 19:48  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Grigorij     

drogi Rafaelu jakbyś raczył zobaczyć daty ostatnich wpisów a także częstotliwość nowych postów - nie zastanawiałbyś się dlaczego

 
20-03-19 22:33  Odp: [Technika] Pytanie o mieszanie w CMYK-u
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dobra Pany bo widze ze wywolala sie tu jakas gowno burza
Zamowilem juz paktre nr 112 bo to jest kolor pasujacy do pancerki ZSR jak podaje jedna strona powiazana ze sklepem modelarskim Mam nadzieje ze bedzie zblizonydo wycinanki do modelu t34 z WAKa. A jak nie to sie cos rozjasni albo przyciemni. Wazne ze cos tam bedzie a nie zaostana biale brzegi. I tyle w temacie. Pokoj :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024