FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 13Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
29-12-18 18:01  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To już nie jest modelarstwo. To wyrób kartonowo jubilerski...

 
29-12-18 18:26  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie zgodzę się z tą opinią ;-)
Właśnie to jest prawdziwe modelarstwo przez duże M.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
29-12-18 21:12  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Brudzenie na podstawie analizy wielu zdjęć i to czarno-białych - trudna sztuka, najwyższy poziom. Nawet nie rozumiem jak to jest zrobione i chyba zabezpieczone jakimś lakierem. Ja bym robił brudzenia/ślady eksploatacji, prostymi technikami, żeby tylko mieć podobne jak ci, którzy je robią, a przez to trochę się wyróżniać sam dla siebie, z tłumu - znaczy - nie przepaść. Chociaż łum, to złe określenie, bo raczej robi się to po to, żeby być razem, a więc dla energii i motywacji także w innych sprawach w życiu.
W tym celu podglądałbym prace innych modelarzy, zwłaszcza plastikowych, czyli gotowce. No i na prościej opracowanych modelach, bez tych śladów w standardzie, gdyż byłoby to psucie czyichś starań i pracy, jeśli mu nie dorównuję talentem. Ale i tak obecny stan zdrowia pozwala mi najwyżej serdecznie pogratulować. Wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Post zmieniony (04-01-19 17:49)

 
19-03-19 22:39  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Model został ukończony!





Zajęło mi to dokładnie 1 rok i 10 dni. Co prawda zakończyłem go w listopadzie zeszłego roku, jednak wciąż nie mogłem zabrać się za robienie zdjęć końcowych. Powodów było kilka, ale dwa najważniejsze to wielkość modelu, a co za tym się kryje, problem z ustawieniem w domowym studio oraz to, że chciałem zrobić zdjęcia dopiero po ukończeniu podstawki pod niego. Niestety z podstawką są problemy, także postanowiłem, że podzielę galerię na dwa etapy.

Pierwszy, jest to galeria spodniej strony modelu. Zdecydowałem się na taki krok, ponieważ później model będzie przytwierdzony na stałe do podstawki, co lekko utrudni dokładny wgląd w dolne powierzchnie. Preferuję modele przytwierdzone, ze względu na ochronę przed uszkodzeniami (transport modelu odbywa się przez unoszenie podstawki, a nie modelu), ochronę przed kurzem (pojedyncza gablota nakładana na podstawkę), łatwość transportu (nie potrzebuję specjalnych pudeł), sposób ekspozycji (model będzie wisiał na ścianie, co pokaże kolejnym razem) oraz ogólne dopełnienie prezentacji, jako samolotu na lotnisku.

Drugim, będzie galeria całego modelu wraz z podstawką przy świetle sztucznym oraz w plenerze, jak to ma miejsc w przypadku innych prezentacji moich prac.

Podsumowując: model trudny, czasochłonny, ale za to dużych rozmiarów, przez co robi ogromne wrażenie w odbiorze. Posiada niestety kilka nieścisłości w porównaniu do obiektu rzeczywistego i dobrze by było, gdyby Wydawca poprawił to w przypadku wznowienia w innym malowaniu. Nie mniej, efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania i nieskromnie powiem, że jestem bardzo zadowolony z tego co udało mi się zbudować.

Według mnie cała waloryzacja, polegająca na dodaniu wielu elementów na podstawie dokumentacji w podwoziu, kabinie, wnękach podwozia i reszcie, oraz waloryzacja w postaci różnego rodzaju zacieków i okopceń, dodała modelowi charakteru i niepowtarzalności.

Więcej chyba nie ma co pisać, bo starałem się w ramach budowy, na bieżąco wszystko demonstrować i komentować. Dodam tylko ciekawostkę, że jak do tej pory relacja posiada 230 zdjęć, a ich liczba wzrośnie po kolejnej aktualizacji wraz z drugą częścią galerii. Dodam jeszcze, że pierwsze zdjęcie pozwoliłem sobie wrzucić większe, bo bardzo mi się podoba ten model, z tej perspektywy.

Tym krótkim słowem wstępu zapraszam do GALERII I :
















W ten sposób, mimo ukończenia modelu, relacja jeszcze nie dobiegła końca i już zapraszam na kolejną aktualizację.

Dzięki i pozdrawiam!

 
19-03-19 22:46  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Niesamowite... Gratuluję umiejętności!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-03-19 22:50  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
Sławko   

Piękne... dech zapiera... uczta dla oczu :)

 
19-03-19 23:04  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wspaniale wykonany model. Gratulacje. Trzeba mieć nie lada umiejetnosci by tak sklecić model Hala. Wiem co mówię, bo też kleje modele z tego Wydawnictwa i wiem, że jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności to perfekcyjne spasowanie może być przeszkodą w czystym i dokładnym wykonaniu modelu.
To co tu zaprezentowałeś to najwyższy poziom modelarstwo.
Brawo!!!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
19-03-19 23:19  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratulacje, jak żywy :) Genialne wykonanie !

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
20-03-19 06:57  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
Seweryn 

 

Wspaniały model. Gratuluję.

--
Seweryn

 
20-03-19 08:37  Odp: [R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 13Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024