FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-03-19 14:21  [G] IŁ-10 MPM 1:33
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Jak najbardziej sklejalny ;) wyszedł trochę wymiętolony , ale to raczej przez brak doświadczenia . było kilka zgrzytów , ale do ogarnięcia .
prosty model , ale trza się przyłożyć , żeby jakoś wyglądał .
Spokojnie polecam.

















--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 
19-03-19 16:25  Odp: [G] IŁ-10 MPM 1:33
MarioTechNet 

 

W części dziobowej trochę widać tag zwane krowie żebra ale wiem że ten model nie należy do łatwych i kilka osób na nim poległo tak więc wyrazy szacunku - Brawo - Mi się podoba - Pozdrawiam

 
20-03-19 13:29  Odp: [G] IŁ-10 MPM 1:33
henrykk   

A dzisiaj już nic nie widać – „zdjęcie niedostępne”...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
27-03-19 22:30  Odp: [G] IŁ-10 MPM 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jak się kliknie w to "zdjęcie niedostępne" to otwiera się normalne zdjęcie na fotosiku :-)
Więc tylko tutaj na forum jest jakaś lipa.
Mam wrażenie, że model był klejony metodą wręga do wręgi, bez pasków łączących - z której nigdy nie korzystałem, bo daje właśnie taki efekt, tzn. "krowie żebra".
Ale sam fakt, że jest cały sklejony i nie widać jakichś szpar czy niedoróbek - przeczy tezom o "niesklejalności", które już gdzieś czytałem.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-03-19 23:06  Odp: [G] IŁ-10 MPM 1:33
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Witaj Batonus.
SKończył mi się transfer ;) zdjęcia będą widoczne od nowego miesiąca :D (czas chyba zmienić hosta) . co do "żeber " to niestety wina mojego nieobycia z klejami typu wikolowego . chowałem się na budasiu i ciągle eksperymentuję z wyborem jak najbardziej zbliżonego do właściwości budasia , ale żeby tak nie śmierdział .Staram się też , z każdym modelem , by było jak najlepiej . generalnie sklejam dla samej radości klejenia ;)

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 
27-03-19 23:11  Odp: [G] IŁ-10 MPM 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ładny model, ale te krowie żebra jednak psują efekt. Z wikolem trzeba bardzo uważać jeśli chcesz nim wklejać wręgi. Ogólnie to ja każdą konstrukcję na dwie wręgi przerabiam na jedną wręgę + pasek. Efekt jest o niebo lepszy.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-03-19 22:59  Odp: [G] IŁ-10 MPM 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja bym nie zmieniał hostingu zdjęć, tylko zapłacił za wersję komercyjnà. Ja tak mam na Fotosiku za niewielkie pieniàdze. Bez reklam... Darmowe hostingi to pułapka... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-03-19 23:42  Odp: [G] IŁ-10 MPM 1:33
Grigorij     

model nie jest zły , ale też zwróciłem uwagę na krowie żebra ,
no cóż w konstrukcji projektant chyba nie do końca przewidział skutki tego rozwiązania
- czyli w dalszym ciągu jestem zwolennikiem tezy iż każdy projektant powinien najpierw swoją konstrukcję w standardzie skleić sam.
tym niemniej bardzo sympatyczny standard

P.S.
szczególnie darmowy hosting ten związany z googlem GMAIL 15GB na wirtualnym dysku z możliwością rozszerzenia do 150,
bo Chińczycy, szpiedzy , hakerzy i inne teorie światowego spisku.
Turn on thinking, please

Post zmieniony (28-03-19 23:52)

 
28-03-19 23:43  Odp: [G] IŁ-10 MPM 1:33
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Wstawianie fotek "na szybciora" robie tym serwisem https://kek.gg/

Zazwyczaj dziala bezblednie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024