FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-12-18 20:09  Odp: [R] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

Sprawdź sobie wysokość p-lotek przed sklejeniem. Z tego co pamiętam był tam problem - można je przykleić jedynie skierowane lufami poza burty...

pozdrawiam,

 
31-12-18 10:31  Odp: [R] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

ok dzięki za info, sprawdze przed sklejeniem :)

EDIT:
coraz mniej białych plam na pokładzie, po dlugiej przerwie swiatecznej znow nastepuje przerwanie prac do ferii zimowych - moze na feriach uda mi sie go skonczyc.


A tu czeski bład wycinanki, mam nadzieje ze tylko takie będę spotykał :)


--

Post zmieniony (02-01-19 17:24)

 
18-03-19 17:36  Odp: [R] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Przez ostatnie dwa miesiące nie miałem czasu zupełnie, Ostatni weekend dał wyraźny postęp. Śmieszne że zakładałem że tej zimy ogarne dwa małe modele - okazuje się że ten raczej będę latem kończył takim tempem.





--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
19-03-19 00:15  Odp: [R] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo sympatyczny modelik :) Super wyglądają relingi. Są lutowane, klejone? Druciki malujesz zanim umieścisz na okręcie czy dopiero jak cały reling będzie skończony?

--
Pozdrawiam
Radek

 
24-03-19 14:21  Odp: [R] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Relingi kleje BCG, słupki do pokładu kleje cyanoakrylem, a wszelkie druciki maluje przed przyklejeniem. po sklejeniu całego relingu pacam tylko miejsca gdzie błyszczy miedź ;)

Znów "dałem po robocie" ale teraz to faktycznie tylko artyleria i maszt do końca :)





--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
31-03-19 20:49  Odp: [R] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Pachnie już galerią końcową - ale z orelikonami to jednak trochę powalcze, może jeszcze jeden weekend może dwa.




--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
01-04-19 00:22  Odp: [R] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pięknie, pięknie...
Reling wzorcowy! Czy Boforsom nie brakuje przypadkiem tłumików płomieni na końcach luf?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
01-04-19 06:16  Odp: [R] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Brakuje :) poddałem sie po którejś tam oskrobanej i przycinanej wykałaczce :) Inne pomysły kończyły sie jeszcze gorzej także odpuściłem:)

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
07-04-19 14:05  Odp: [G] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Ukończony :), żeby nie zaśmiecać forum przemianowuję tą "relację" na galerię - z relacjonowania niewiele wynikało i jako taka ma znikomą wartość.
Tradycyjnie na początku okładka czyli rysunek poglądowy:


Model kleiło mi się bardzo fajnie chociaż już pod koniec męczył mnie ;) już chciało mi się czegoś nowego ;). Model spasowany jest świetnie, trochę głupio mi że na wcześniejszym wpisie dawałem zdjęcie gdzie błędem nazwałem nieścisłość położenia jednego "pudełka" wew/zew zależnie czy na schemacie czy na części, trudno.
Za Waszymi radami tutaj dałem cieńsze słupki relingów i cieńszą nić, reling zaskoczył mnie i wyszedł dobrze chociaż cieńsze słupki były już miedziane i spodziewałem się wyginania ich - nic takiego się jednak nie stało. Za to nić znalazłem tylko taką 0,08[mm] i to nie elastyczną stad takie trochę błędne nienapięcie jej.
Podsumowując - model bardzo fajny, utwierdza mnie w przekonaniu, że ze względu na moje słabe tempo pracy modele w tej skali i tych rozmiarów są dla mnie idealne. Fajnie że tego typu maluchów jest trochę na rynku, mam w czym wybierać :). A tak na prawdę kolejkę już mam na 3 modele do przodu teraz tylko biję się w myślach czy na pewno chce je robić w takiej kolejności a nie innej - chyba najlepiej któregoś szybko pociąć i mój "problem" się rozwiąże ;).




































--

Post zmieniony (07-04-19 15:07)

 
09-04-19 22:50  Odp: [G] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Gratuluje ukończenia. Od razu mam pytanie dotyczące tego modelu jak i wcześniej klejonego przez Ciebie PC-553. Czy stępki też wyszły Ci przesunięte względem siebie? Składam teraz PC-553 i prawoburtowa wyszła mi o 2-3 mm przesunięta bliżej dziobu niż lewoburtowa, a kleiłem zgodnie z wyrysowanymi liniami na dnie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024