FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
17-03-19 20:08  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Gratuluję ! piękny Ronson :) kłaniam się nisko bo wiem ile przy nim roboty ;)

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 
17-03-19 20:28  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ciesze się, że Sherman w końcu doczekał się oficjalnej galerii. Sam model można było zobaczyć w grudniu na konkursie w Gołębiu. Jeszcze raz gratuluję ukończenia modelu - w sumie to pierwsza Maczuga, którą widziałem sklejoną.

--
http://messer.cba.pl

 
17-03-19 23:04  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oooo...! Temat bliski mojemu sercu... choć nie w tej wersji, i nie w tym malowaniu ;-) Brytyjczycy po prostu wiedzieli jak zepsuć ten przepiękny pojazd :-D To chyba najlepiej opracowany M4 na rynku wydawniczym modeli kartonowych :-)

messer a może dał byś się namówić na wersję M4 (105) w jedynym słusznym malowaniu U.S.ARMY, w późnej wersji ze skośnymi włazami i przodem 47"? ;-P A jeszcze do tego z lemieszem dozer... ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=GSVLPJh4VTM

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-03-19 23:27  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

M4(105) - jedyne słuszne malowania jakie znam to z 2-giej Brygady Pancernej: Pułk 4 Pancerny, Pułk Ułanów Krechowieckich i Pułk 6 Pancerny - ale wersja późna :)

--

Post zmieniony (17-03-19 23:29)

 
18-03-19 16:41  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale Polacy chyba raczej nie używali wersji dozer... Ah ta twoja niezbywalna poprawność patriotyczna ;-) Ja jednak zostanę przy swoim ;-) Brytyjczycy wiedzieli jak zepsuć cudowną sylwetkę, spaćkać malowanie i niezbyt gustownie przyozdabiać dodatkowym wyposażeniem Shermana 😄

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-03-19 19:22  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Model pięknie wykonany przez Ciebie, ale mam jedną, może nieistotną uwagę co do robienia zdjęć Twoich prac modelarskich. Jak zauważyłem na zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach Twoich prac, sądzę że swoje modele fotografujesz przy równoczesnym oświetleniu wielopunktowym (co najmniej dwa źródła światła) -z góry i z kierunku robienia zdjęcia. Jest to bardzo dobra technika do zdjęć portretowych, aby nie wychodziły zbyt ciemne oczodoły, małpie pyszczki, nierówne podbródki,policzki czy trądzik, lub też inne problemy z wyglądem twarzy na fotografii, które są związane ze zjawiskiem cienia. Ale przez to, Twoje naprawdę ładne modele wychodzą bardzo jasne, prześwietlone i bez tej charakterystycznej, według mnie bardziej naturalnej i uwydatniającej szczegóły modelu gry światłocieni, jakie są przy naturalnym oświetleniu z jednego kierunku i ewentualnego rozproszenia tego światła do mniejszego natężenia przy pomocy jasnego tła lub ekranów bocznych. Przepraszam Cię za tę uwagę, bo modele są naprawdę ładne i warto byłoby pokazać je nieco w innym świetle, które tylko podniesie w oczach oglądających walory estetyczne Twojej pracy.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
18-03-19 19:55  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Chopin, Polacy jak najbardziej używali dozerów, są zdjęcia naszych pojazdów z 1DP, tylko poszukaj ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-03-19 20:07  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Hey Sławomirze , absolutnie i całkowicie mnie rozszyfrowałeś :)). Tak jest , że stosuje dwa punkty światłe i robię też prowizoryczną wnękę bezcieniową . I mam na aparacie ustawioną opcję Portret:). Absolutnie mnie nie uraziłeś , a wręcz potwierdziłeś , że jestem beznadziejnym amatorem fotografii I to prawda , że do tego się nie przykładam . Przepraszam . Jestem schematyczny . Na szczęście można moje modele zobaczyć od czasu do czasu na jakichś konkursach :). Najbliższy Bielsk Podlaski , tak postanowiliśmy , że się wybierzemy z Mińska . Dziękuje Ci za te uwagi , może jak mnie ktoś dorwie w realu to mi to wyłuszczy jak powinienem to lepiej robić:).
Chopin ciśnij Michała , ciśnij i nie odpuszczaj :)))). Michale pozdrawiam :)))
Bardzo , bardzo dziękuje za tak miły odbiór tej pracy . Pozdrawiam wszystkich serdecznie

--

Post zmieniony (18-03-19 20:08)

 
19-03-19 19:18  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piterpanzer ja jednak zostanę niereformowalnie patriotycznie niepoprawny ;-) Jednak jak M4 to tylko U.S. o. d., i białym nr seryjnym zaczynającym się od USA 30***** ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-03-19 20:23  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładny standard

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024