FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 27Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-03-19 07:57  [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry.
Mam tremę, bo startuje z pierwszą w życiu relacją budowy. Miało jej nie być, nie wiem co mnie skłoniło do tej spontanicznej decyzji. Projekt dość ambitny jak na mnie: zaprojektować czołg z pełnym (no prawie) wnętrzem. Zobaczymy czy uda się skończyć, ale na pewno to będzie długa relacja :)
Ma to być FT17 z działkiem Puteaux SA18 oraz z ośmiokątną wieżą nitowaną. Co do malowania to na pewno malowane trzykolorowe malowanie francuskie z czasów pierwszej wojny światowej coś jak poniżej:


Wstępnie oszlifowany blok silnika i elementy głowicy:


Kilka elementów m.in. cylindry:


Blok i głowica na gotowo:


Podłoga:


Pozdrawiam.

Post zmieniony (24-06-19 13:47)

 
18-03-19 09:04  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Zdjęcia nie hulają.:)

--
Vivat czołgusie!

 
18-03-19 09:10  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dziwne, u mnie działa.

 
18-03-19 09:23  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny
Sławko   

U mnie też zdjęcia są widoczne.

Bardzo ciekawy temat :)
Jeśli pozwolisz będę zaglądał i oczywiście trzymał mocno kciuki za powodzenie i szczęśliwe zakończenie (może nawet z wydaniem modelu ?).

Jaka to skala ?

Post zmieniony (18-03-19 09:34)

 
18-03-19 10:00  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Oki. Mam. Złośliwość rzeczy martwych.

--
Vivat czołgusie!

 
18-03-19 10:49  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Sławko Będzie mi bardzo miło jak bedziesz tu zaglądał i dziękuję za trzymanie kciuków. Wydania modelu nie będzie, bo nie wiem czt ten model będzie składalny, a poza tym spotkałem się kiedyś ze stwierdzeniem, że żeby wydać model to już od początku projektowania trzeba wziąć to pod uwagę, a ja już prawie cały model mam rozrysowany.

Jak mogłem zapomnieć? Oczywiście jedyna prawila 1:25. Edytowałem już tytuł wątku.

 
18-03-19 11:34  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja widzę dwa poważne błędy

1 - za cienka uszczelka pod głowicę
2 - nie splanowałeś płaszczyzn

Tak na poważnie, jestem pod wrażeniem, bo Twój Pak do dzisiaj stoi mi przed oczyma. Kibicuję i czekam na więcej! Jest szansa na udostępnienie, nawet odpłatnie tego modelu?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-03-19 11:37  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo nieźle się zapowiada, ciekawe co z tego wyniknie ;) Powodzenia w budowie!
Zdrów!
EDIT: Olej żabojadów ;) Jest mnóstwo dobrych kwitów na ciekawe polskie malowania FT z różnych okresów ich eksploatacji w Wojsku Polskim :)
--

Post zmieniony (18-03-19 12:10)

 
22-03-19 07:52  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Sekcja odpowiedzi:
@Mucha: Jak to mówią: co się zobaczyło to się nie odzobaczy ¯\\\_(ツ)\_/¯ A tak poważnie to dzięki za miłe słowa. Udostępnić mogę bez problemu bezpłatnie, ale obawiam się, że tylko ja go potrafię skleić (czytaj: brak numeracji części i instrukcji, a i pewnie wyjdą liczne błędy)
@Jaroslav: To zaszczyt dla mnie widzieć Cię tutaj. Szukając materiałów oczywiście, ze trafiłem na Twoją epicką relację budowy. Mam nadzieję, że bardzo krytyczny nie będziesz, a może i czasem pomożesz :)
Co do malowania: zostanę jednak przy francuskim, bo preferuje modele w swoich „narodowych” malowaniach.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No to lecim dalej:
Elementy miski olejowej (filtr oleju?):


Głowica została uzbrojona w różne „przyłacza”, m.in. obiegu wody oraz kolektora wydechowego:


Musiałem powycinać otwory pod świece, o których zapomniałem. Nie wyszły idealnie, ale i tak zostaną przysłonięte przez przychodzące tam elementy.

Powstał prototypowy popychacz zaworów (?) – tak, te krople to moje łzy:


I cała rodzina w komplecie:


Tym samym mam już bryłę silnika:


A na podłodze pojawiły się konstrukcje na których spocznie podłoga przedziału bojowego:


Generalnie jak widać używam dość branżowej nomenklatury, ale tak naprawdę nie znam się na mechanice tylko udaję ,że wiem o co chodzi. Także proszę ludzi mających o tym pojęcie o trzymanie nerwów na wodzy i ewentualne wyprowadzanie z błędu :)

Do zobaczenia w następnych odcinku, w którym powalczymy z następnymi duperelami do silnika. Jeśli Ci się podobało to daj łapkę w górę i zasubskrybuj :)

Post zmieniony (02-07-19 13:26)

 
22-03-19 09:55  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Subskrybuję! Obie łapy w górze!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 27Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024