FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 17Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
02-03-19 23:09  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Długo kazałeś czekać, ale warto było. Ładniusia robota. Teraz tylko 1500 wyblinek i ... 500 reflinek, a potem to już z górki:-)))

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
03-03-19 12:08  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zachwyca mnie czystość i precyzja... Rewelacja - co nie jest niespodzianką :)

--
54323031

 
03-03-19 21:36  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Aż jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie, bo to naprawdę trudna operacja. Byłby mały problem, gdyby jufersy nie byłyby przyklejone do nitki, ale podejrzewam, że są. Niemniej bardzo Ci życzę, aby ta operacja Ci się udała, bo model tylko na tym zyska.

--
Siwy

 
13-03-19 21:06  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Melduję, że jufersy zostały podmienione.
Zrobiłem je z miękkiej tektury. Jako, że się rozwarstwiały, zagruntowałem je klejem i dałem na „suszarnię”.



Przy porównaniu 1:1 różnicę widać.



Na modelu może ciut mniej, ale różnica - wbrew pozorom - jest.





Mogło być lepiej (jak zwykle:)), ale ogólnie zmianę oceniam na duży plus – dzięki Siwy:).

Sama podmiana taka trudna nie była. Gorzej, że poczyniłem przy okazji kilka innych szkód, dzięki czemu znowu niektóre elementy muszę robić po raz enty. Nie będę wymieniał, które linki sobie na modelu niechcący obciąłem, przez co musiałem je wiązać po raz kolejny. Skupiając się na większych rzeczach, wspomnę tylko o złamanym bukszprycie, a raczej stendze bukszprytu. Na razie jednak nie będę jej naprawiał, bo łatwiej mi będzie „przez chwilę” operować całym modelem.

Żeby jednak nie było, że tylko robię po raz kolejny to samo, zrobiłem też krok do przodu i zacząłem wiązać wyblinki.
Powtórki tych prac nie przewiduje się, ale co życie pokaże, to tylko życie wie:)

Na razie jest tyle. Trochę to zajmie.





Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
14-03-19 07:18  Odp: [R] Żaglowy
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mariaszku. Mniejszy rozmiar tych serc zdecydowanie poprawił wrażenia estetyczne. Poprzednie były faktycznie za duże. Czasami trzeba coś zdemolować, aby było lepiej. Sam tego wielokrotnie doświadczam przy budowie Victory. Ciągle zachwycam się tymi wypłowieniami na burtach i kusi mnie aby zrobić to samo u siebie.

--

Post zmieniony (14-03-19 07:18)

 
15-03-19 16:16  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i pięknie, jest o wiele lepiej :)

--
Siwy

 
15-03-19 23:55  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

No jest lepiej... Acz poprzednie też łykałem bez popity, bo model i tak rewelacja :)

--
54323031

 
17-03-19 10:56  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dokładnie tak - nawet jeśli jufersy (trudne słowo) pozostałyby w starej, większej postaci, zachwytu nad modelem nie zmieniłoby to ani o jotę:-)
Niesamowicie wygląda.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-04-19 14:09  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Paragraf – rozumiem, że płowienie burt Cię kusi, ale nie wiem, czy Twojemu Victory to w ogóle potrzebne. Twój model jest rewelacyjnie czysty i w tym między innymi jest jego wielka moc. Ale to już sobie oczywiście sam rozstrzygniesz. Tak, czy siak będzie i tak wspaniale. Byle do przodu i byle coś się działo (to tak w ramach delikatnej sugestii motywacyjnej do wrzucenia kolejnej aktualizacji;)).

Za sympatyczne opinie Kolegom dziękuję, choć moje spojrzenie na modelik jest – jak to zwykle u wykonawcy – nieco bardziej krytyczne. Ale i tak lubię dziada. I sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie, bo już dawno mój pierwotny plan rozminął się z obecnym wyglądem modeliku. Czasem mam wrażenie, że to nie ja prowadzę budowę, tylko budowa prowadzi mnie:).

Płynnie przechodząc zatem do budowy – udało się zrobić trzy łódki.
Części z wycinanki przekserowałem na papier barwiony i połączyłem na paski. Po sklejeniu skorup, okleiłem kadłuby wzdłuż. Potem pokłady, dodatki i „już” (fajnie się to pisze, ale zajęło mi to ostatnich kilka tygodni).



Łódki chciałem ustawić na legarach, a w takiej sytuacji stery powinny być chyba z nich zdjęte. Jednak zdecydowałem się je zamontować, aby pokazać łodzie w „pełnej” postaci. W sumie taki sposób prezentacji widziałem na dużo lepszych modelach od mojego, więc może jakiejś tragedii nie ma. Łódeczkom dodało też atrakcyjności wyposażenie, bez którego świeciły golizną.







Kilka widoczków ogólnych pokładu, na którym robi się coraz gęściej.





Po dawce łódek z przyjemnością wracam do olinowania. Zatem następna aktualizacja najprawdopodobniej głównie „sznurkowa”.

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
20-04-19 14:26  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Model jest przefantastyczny!!!

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 17Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024