FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
16-03-19 22:51  [G] Sherman III (M4A2) WAK
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam ponownie , Sherman powstał praktycznie pół roku temu . Powstawał w bólach i z wielkim trudem . Klejony w trudnym dla mnie okresie zawirowań i kłopotów życiowych. Dał w kość ze względu na trudność. Najgorsza była wieża . Dzięki temu że Michał pomyślał o tym i zastosował cały arkusz zapasowych części bez linii obrysu udało mi się wieże zrobić ponownie . Bardzo trudny model i kupa roboty , ale efekt końcowy bardzo satysfakcjonujący. Gąski tradycyjnie dziergane z wycinanki . Nie lubię żywicy i laserów . Napracowałem się przy nich , ale to tylko na plus bo satysfakcja gwarantowana. Co do brudzenia . Tradycyjnie nie lubię malowanych i brudzonych modeli . Jednak od jakiegoś czasu lubię gąski pokrywać suchymi pastelami i to jest jedyne moje odstępstwo , a tak to lubię czysty i bijący w oczy standard :) .
Model trudny i wymagający , tylko dla cierpliwych i dokładnych . Wiem , że kilku kolegów jest w stanie jeszcze więcej z tego modelu wycisnąć :) . Naprawdę świetnie się prezentuje na półce w gablotce . Zwraca uwagę . Miłego oglądania




Pozdrawiam .

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
17-03-19 00:50  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Świetna robota!!!! Model prezentuje się bardzo efektownie.
Wielki szacunek za standard.

--
Pozdrawiam
Radek

 
17-03-19 07:32  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Gratuluję świetnie wykonanego modelu! Faktycznie wieża wygląda na bardzo trudną.

 
17-03-19 09:38  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Podziwiam i gratuluję!
Niełatwa przecież konstrukcja, siatki elementów, szczególnie wieży musiały dać w kość, ale poradziłeś sobie z nimi elegancko. Może nie w każdym przypadku, ale na odbiór całości nie ma to żadnego wpływu, bo model prezentuje się znakomicie. Bardzo lubię modele w Twoim wykonaniu, bliskie to mojemu postrzeganiu modelarstwa kartonowego:-)
Chociaż, jeśli już zdecydowałeś się na przybrudzenie gąsienic pigmentami, mimo wszystko naturalną koleją rzeczy byłoby przyprószenie również reszty. O ile w przypadku założonych gąsienic nie rzuca się to w oczy, to pobrudzone kawałki taśm na pancerzu zbyt kontrastują z czystą resztą kadłuba. Ale o gustach się nie dyskutuje:-) Dodatkowo, sytuację ratuje trochę delikatna waloryzacja wycinanki.
Za dzierganie pojedynczych ogniw z kartonu pełen szacunek - nie schodź z tej drogi, bo mało nas już zostało w tym osobliwym klubie:P

P.S. Mam również nadzieję, że wszystkie zawirowania już za Tobą i teraz częściej będziesz się udzielał modelarsko:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-03-19 11:30  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Moje gratulacje! Model pięknie i precyzyjnie wykonany w standardzie , czyli to co najbardziej lubię i cenię w modelarstwie kartonowym .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
17-03-19 14:41  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
MarioTechNet 

 

Świetny - bardzo mi się podoba - Pozdrawiam

 
17-03-19 16:53  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Hey wszystkim , bardzo dziękuje za tak życzliwe słowa i odbiór .
Wiedziałem Grzesiu , że Ci się spodoba bo też uważam , że jesteśmy wymierającym gatunkiem fanów gąsek z pojedynczych ogniw :). Wiedziałem też , że padnie słowo o braku konsekwencji brudzenia reszty modelu , a nie tylko gąsek . No co poradzę , że tak mam :))) i lubię.
Jak zwykle też nie umiem robić zdjęć i są za bardzo doświetlone . W takim świetle rzeczywiście to złe ujęcie pomiędzy brudzonymi taśmami i resztą kadłuba . W świetle dziennym i normalnym elektrycznym ten kontrast praktycznie nie istnieje o czym oczywiście przekonacie się w Przeciszowie :) , gdzie na pewno Grześ omówimy moje zaangażowanie w modelarskie życie :)).
Jeszcze raz bardzo dziękuje za tyle miłych słów i Serdecznie Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
17-03-19 17:47  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Gratuluję :)

--

Post zmieniony (17-03-19 17:48)

 
17-03-19 19:20  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo mi się podoba i chętnie w Twoim towarzystwie obejrzę go na żywca.
Gratulacje!!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-03-19 19:45  Odp: [G] Sherman III (M4A2) WAK
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024