FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-03-19 21:03  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Greg77   

Miskowski nie wiem jaki był Twój cel, ale to co napisałeś jest niezrozumiałe. Po kiego .... się wsadzasz w czyjś opis?? Z jakimś pseudotłumaczeniem?? Kangaroo pisze czytelnie i nie trzeba objaśnień.
Kangaroo piszę się na ten model - w jakimkolwiek malowaniu!!! Jeden z moich ulubionych samolotów. A to co robisz jest piękne - przez uproszczenie skomplikowanych rzeczy!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-03-19 21:23  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Greg77, to jest forum modelarskie na którym dzielimy się doświadczeniami i staramy się wzajemnie pomóc.
Chyba Cię "nieco" poniosło, co uważasz?

 
13-03-19 10:12  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Kontynuacja budowy



Pierwsze zdjecie- wklejone oszklenie kabiny i paski do przyklejania owiewki kabiny pilota i tylnej kabiny.

Drugie zdjecie - Po wklejeniu tych wreg z podloga i zbiornikami paliwa trzeba zostawic az klej zupelnie wyschnie.

Trzecie zdjecie - Poszycie kadluba polaczone- zaczynajac od tylu. Jak klej wyschnie przyklejam wrege tylnej kabiny do tej juz wklejonej na drugim zdjeciu.

Czwarte zdjecie - Podloga tylnej kabiny

Piate zdjecie - Ta wrega jest sklejona z dwoch warstw 0.8 - 1 mm kartonu.

Szoste zdjecie - Ten "kanal" jest z dwoch warstw cienkiego (80g) papieru.

Jak widac opis budowy po Polsku nie bardzo mi idzie.

--

 
13-03-19 13:52  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
jacob 

 

Swego czasu zastanawiałem się, czy nie przerobić po swojemu wydania z Fly Model bo cyklicznie "nawiedza" mnie ten samolot. Ale widzę, że tutaj szykuje się bardzo atrakcyjna wersja, zatem trzymam kciuki i ustawiam się w kolejce po wersję wydawniczą, kto ostatni?
Twoje opisy po naszemu są OK;)
Pozdrawiam!

Post zmieniony (13-03-19 13:53)

 
14-03-19 19:25  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Greg77   

Kangaroo - nie przejmuj się jednym ..... . Rób relację jak zawsze.
Chciał wypłynąć może, nie wiem z czym.
Zawsze to co pisałeś było czytelne - są tacy co pamiętają modele z samymi rysunkami i trzeba się było domyśleć.
Zresztą - tak szczerze nie wiem czego można było nie zrozumieć!
Nie przejmuj się- przez jednego ...... tracimy my, którzy są Twoimi kibicami!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
15-03-19 09:18  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam



Pierwsze zdjecie- wnetrze kabiny tylnej- krzeslo i dwa pudelka zeby nie bylo tak pusto.
To wnetrze to zadna rewelacja, szcegolnie w porownaniu z tym co mozna zrobic w plastikowych modelach. Ale tam tez jest caly przemysl do waloryzowanych czesci - fototrawione, zywiczne, jakies maski itd- a my musimy sobie wszystko zrobic. Na szcescie nie musimy malowac.
Drugie zdjecie to wyposarzenie kabiny pilota. To wyglada troche lepiej.
Otatnie zdjecie- nos kadluba. Jestem z tego zadowolony bo prawie wszystkie polaczenia sa po linijach podzialu blach wiec do pewnego stopnia sa ukryte
Ale obwod do polaczenia z kabina ma teraz cztery polaczenia co moze spowodowac zwiekszenie obwodu i niedopasowanie. I tak sie stalo - jest mala roznica. To nic bo czesc od kadluba nie jest jeszcze polaczona ale takie zabawy z dopasowaniami zabieraja czas i zmniejszaja przyjemnosc klejenia.

Tu jest budowa tylnej oslony strzelca.



Te ramki mogly byc troche ciensze, ale nie dla mnie- trzesace rece, wzrok i brak koordynaji oko-reka Jak napisal Samuel Johnson o psie chodzacym na tylnich nogach "To nie jest zrobione dobrze; ale jesteś zaskoczony, ze to jest wogole zrobione" (to jest przetlumaczone przez Google"

Tyl kadluba i stateczniki. To zrobilem kilka dni temu chcę robic relację z logiczną sekwencją.

 
15-03-19 18:10  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Akurat ten samolot jako model plastikowy w skali 1:32 nie wymaga specjalnie dodatkowych akcesoriów, wiadomo jednak, że każdy modelarz plastikowy zawsze coś tam sobie dokupi : )
https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235011594-132-kawasaki-ki-45-kai-kotei-ho-toryu-nick-by-zoukei-mura-released/

 
16-03-19 02:09  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szanuję to, co robisz - jedyne, co mógłbym pomóc to błędy językowe, nie chciałem Cię urazić.

 
20-03-19 10:28  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Nastepny etap

 
20-03-19 10:48  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Dzisiaj bylo troche ciemno jak robilem te zdjecia i je manipulowalem- powiekszajac kontrast i jasnosc itd wiec wygladaja troche nienaturalnie.

Obwod segmentu kadluba przy kabinie pilota byl za maly w porownaniu z obwodem sasiadujecego nosa- to jest wina jak narysowalem i to poprawie w modelu.
Sztukowanie bedzie zaslonione oszkleniem kabiny i celownikiem.

Klejenie kadluba bylo jak dla mnie trudne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024