FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-03-19 14:01  [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam.

Jak tylko na stronie www.kartonowakolej.pl mój kolega Irek Hólbuj wstawił swoją galerię modelu Ld21, od razu przeszukałem swoje zbiory w komputerze i namierzyłem taki oto rysunek wąskotorowej lokomotywy górniczej na tor 600mm Atlas z 1917 roku znaleziony wieki temu na Google.



Jak nic budujemy !

Na początek przegooglałem jeszcze raz przepastne trzewia internetu i nic poza tym rysunkiem nie udało mi się znaleźć. Projekt i tak już w mojej głowie się pojawił, więc jeżeli czegoś nie było widać, to oglądając podobne konstrukcje dorabiałem kolejne elementy.

Co do samej lokomotywy, to cały układ paro-rozdzielczy i silnikowy wraz z wiązarami znajduje się wewnątrz ramy, co zdecydowanie ułatwia budowę, na zewnątrz jest tylko wiązar do smarotłoczni.

Kolorystyka też wzorowana na podobnych lokomotywach, które do dzisiaj pracują ciężko w kopalniach.

Jak już miałem rozrysowanego Atlasa, to postanowiłem dorobić dwa wagoniki i kawałek toru.

Lokomotywa, wagoniki i kawałek toru solo:










A tak prezentuje się całość:






Model wkrótce będzie wydany.

Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
13-03-19 14:22  Odp: [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

To chyba ten:



I wydaje mi się, że raczej powinien być czarny (to późniejszy model co prawda):



--

 
13-03-19 14:35  Odp: [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Dziękuję Ci bardzo za te zdjęcia :-)
Zaraz poprawiam nieścisłości.
Adam

 
13-03-19 14:44  Odp: [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Znalazłem jeszcze zdjęcie od strony "kierowcy" :)



--

 
13-03-19 19:53  Odp: [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
RAVEN6   

Adamie - nie ukrywam, że cieszę się z planów zmiany malowania. Nie żeby to żółte mi się nie podobało. Ale w takim żółtawym kolorze mam już sklejonego DAVENPORTA i SANDY. Fajnie, że dla odmiany będzie coś o diametralnie innym wyglądzie. Z uwag to widzę, że boki ostoi są w oryginale dosyć cienkie, a w modelu są dosyć grube, gdyż zapewne były podklejane na tradycyjną 1mm tekturę. Widzę też, że ten egzemplarz ze zdjęcia ma nieco inny przód - z otworem i jakimiś śmiesznymi hakami. No i tu mam przy tej okazji prośbę - czy mógłbyś przód tego zbiornika na parę zrobić jako alternatywę w wersji z jednego pierścienia a nie dwóch? W sumie ta dziura na przodzie jest dosyć spora i może jeden pierścień wystarczyłby? Można by go przecież lekko wyoblić i efekt byłby chyba korzystny wizualnie - zawsze jedno łączenie mniej. No i wielka prośba o ślady eksploatacji - jest już zdjęcie oryginału. Można by na nim się wzorować i zrobić te kilka zacieków na zbiorniku. Oczywiście problem żaden też i dla modelarza - dorobić można samemu... Czekam na zmiany projektu, galerią i możliwość zakupu. Modele Adama są bowiem bardzo fajne w sklejaniu. Jakby ktoś był ciekaw jak wygląda SANDY to zapraszam do obejrzenia - model praktycznie sklejał się sam: http://kartonowki.pl/modele-galeria/model/5170,raven6-kolejowo-malcolm-moore-engineers-sandy-swiat-z-kartonu-nr-52

 
14-03-19 07:44  Odp: [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tsing, a gdzieś Ty dorwał takie fotki? Ja sznupałem pół wieczoru i nic!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-03-19 10:29  Odp: [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Moje Google-Fu jest mocne ;)
Mam jeszcze więcej zdjęć, ale chyba niedużo już wnoszą.

Wyszukiwanie takiej frazy w grafice daje powyższe rezultaty: "ab atlas" 1917 lok
Coś tam jeszcze daje: tryckluftlok atlas

 
14-03-19 11:15  Odp: [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

"tryckluftlok"
ADAM! ON NAS CHYBA OBRAŻA! ;)

Ja znalazłem całą masę różnych PDF-ów, w których tym paskudnym językiem opisywano kolej, ale nie było w nich fotek. No i w spisie taboru kolei państwowych nie było tejże lokomotywy. Teraz dopiero dotarło do mnie, że to jest tabor prywatnej spółki.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-03-19 11:36  Odp: [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

A bo to lokomotywa górnicza :)
I to bezogniowa, ale nie parowa tylko na sprężone powietrze.

Tu widać inny układ "deski rozdzielczej" niż w tym egzemplarzu muzealnym (i dzwonek!):

 
14-03-19 13:59  Odp: [G] Waskotorowy parowóz bezogniowy Atlas - projekt własny 1:25
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No i właśnie tę wersję z ostatniego zdjęcia przedstawia prezentowany wcześniej rysunek.
Właśnie przerabiam projekt, bo ze zdjęć wynika, że tam, gdzie zrobiłem podłogę/płytę nic nie ma, a że był to główny element konstrukcyjny w modelu muszę zmienić wszystko :-(
Tak czy owak, będzie nowa relacja z budowy Atlasa w nowych barwach.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024