FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-03-19 09:53  Odp: Jakie kleje najlepsze?
Tomasz Fall   

Tak wiem ze trzeba eksperymentowac ale najlepszy jest jak dla mnie klej szewski ale on zjada nadruk z drukarki laserowej ... swoja droga jak zabezpieczyc taki model po wydrukowaniu?dzieki za wszystie rady😉

--
Fall Tomasz

 
15-03-19 10:31  Odp: Jakie kleje najlepsze?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

„Tak, wiem że trzeba eksperymentować, ale najlepszy jest jak dla mnie klej szewski, ale on zjada nadruk z drukarki laserowej... Swoją drogą jak zabezpieczyć taki model po wydrukowaniu? Dzięki za wszystkie rady.”

Bez urazy proszę, ale czyż tak nie jest lepiej, przyjacielu?

 
15-03-19 11:01  Odp: Jakie kleje najlepsze?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zabezpieczenie takich wydruków, to najlepszy będzie akrylowy w sprayu np Deco color.
Co do klejów należy unikać klejów zawierające rozpuszczalniki, odpada zatem polimerowy i butapren.
Chyba że taki druk będzie dobrze zabezpieczony lakierem.
Ja do tak wydanych modeli używałbym, tylko BCG.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-03-19 11:29  Odp: Jakie kleje najlepsze?
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Od dwu lat stosuję klej winylowy a dokładnie ten: https://www.bdsklep.pl/morocolor-primo-330g-klej-winylowy
Wygląda jak wikol ale ma inne właściwości i właściwie użyty nie rozpuszcza papieru. Można kleić nawet duże powierzchnie. Łapie dość szybko ale nie od razu. Można go nieco wylać, żeby zgęstniał i wtedy jest natychmiastowy. Po wyschnięciu jest przezroczysty. Nie ma zapachu. Bardzo go polubiłem w przeciwieństwie do butaprenów, wikolów, hemolów, szewskich i wynalazków BCG. Najlepszy od czasu sławnego Hermolu.

Post zmieniony (15-03-19 11:31)

 
15-03-19 11:35  Odp: Jakie kleje najlepsze?
Tomasz Fall   

Eh ludzie liczy sie przekaz a nie interpunkcja ... mozna nie miec czasu na zabawe z tym? Bede bral udzial w konkursie ortograficznym to postaram sie lepiej...😉

--
Fall Tomasz

 
15-03-19 11:39  Odp: Jakie kleje najlepsze?
Tomasz Fall   

A tak na juz to gdzie dostac taki klej jak podany w linku?

--
Fall Tomasz

 
15-03-19 11:41  Odp: Jakie kleje najlepsze?
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie wiem. Kiedyś kupiłem kilka w warszawskim EMPIKU i mam spokój.

 
15-03-19 11:59  Odp: Jakie kleje najlepsze?
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tomaszu, a regulamin forum to Ty czytałeś? Polecam pkt.5. Tak, to nie jest konkurs, ale to, w jaki sposób używasz ojczystego języka, świadczy o Tobie i definiuje również Twój stosunek do tego forum i jego użytkowników. Tak, można mnie nazywać nazi grammar, chociaż naprawdę ostatnio przymykam oko na wiele wpisów. Ale jeśli ktoś publicznie deklaruje, że nie zamierza się do tego stosować, to wybacz...

BTW, mam nadzieje, ze z klejami coś Ci się powoli klaruje. Podejrzewam, że nie masz specjalnego wyboru i pozostaną Ci kleje wikolopodobne lub BCG. Teraz kwestia testów i nabierania doświadczenia. Jedyne, co mogę zalecić, to może zamiast wydruków laserowych spróbować druk robić na atramentówkach. Wtedy nie będzie problemu z klejami na rozpuszczalnikach...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-03-19 13:03  Odp: Jakie kleje najlepsze?
Bodek   

Wiecie może, gdzie można kupić dobry butapren? Wszędzie jest tylko ten beznadziejny firmy Dragon. Okropnie śmierdzi, długo schnie i nie trzyma dobrze.

 
15-03-19 14:06  Odp: Jakie kleje najlepsze?
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bodek, zobacz w sieci sklepów "delikatesy centrum", przy kasach powinni mieć klej "butaprem" zresztą, w "spar" też powinni mieć ;)
mam jeszcze klej "butapren" firmy "vilux", ten z kolei dostępny w sieciach sklep[ów "społem"... i zaspołem ;)

--sorki teraz patrzę - "konfekcjonowano dla Sp. "Jedność" Z.P.C. a producentem jest Z.Ch. "Bochem"

Post zmieniony (15-03-19 14:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024