FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-01-19 18:37  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Ryszard, w filmiku, który linkowałem wcześniej jest, że jednak zebra ma taki "kamuflaż", bo cecha ta utrudnia ocenę odległości drapieżnikom. Wiem coś o tym, przy moim schorzeniu (sm), ale ostatnio, że chłodniej bo zima "pełną parą" to łatwiej mi się siedzi przed monitorem. ;)
Czyli obstawiałbym, że takie pasy mogą utrudniać celowanie, czy ma się to jakoś do treningu pilotów - nie wiem.

Batonus - czyli jednak sklejka. ;) Nie wiedziałem, że produkują taką 1mm. Może to i dobra wiadomość, gdybym kiedyś się do tego (lubi innego) modelu przełamał:

https://i.pinimg.com/originals/bb/b9/23/bbb9238941d574b8d0b8c67684209e5f.jpg - ten?
RWD-8 z MM, to mój pierwszy w życiu model kartonowy - 1990. Nie licząc tekturowego Mig-21, który wykonałem w wieku przedszkolnym; miał około 20 cm i szachownice wyklejane z papieru kolorowego; a potem powiększoną wersję z papieru z bloku rysunkowego, do spuszczania po sznurku, malowaną akwarelkami. Zawsze też zachwycały mnie pociągi, chodziłem na tory, a Mig-17 PF http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=152095&t=152095&filtr=0&page=142, to stoi u mnie niedaleko... a może nie powiem gdzie, bo to słynne miejsce. ;)

Natomiast ta "deseczka" znaleziona na drodze (nie pamiętam ile lat temu) i przechowana między książkami (no niewiele ich mam), właśnie z myślą bo Bristolu - nie nadaję się. https://imgur.com/a/NSk5goS Bo jest miękka, choć daje się łatwo ciąć (może nawet pod kątem) i coś by można z niej zrobić, ale nie wiem co, ani mi się aktualnie nie chce i dlatego Bristol będzie leżał, bo tak jak pisałem jest za trudny i nie mam teraz motywacji. ;)

* Poprawka - pierwszy był (przecież) RWD-10 MM 7/88, ale dostałem go i zbudowałem w 1990 (bardzo nieudanie). ;)
RWD-8 też miałem, ale 1:72 z plastiku, sklejony rok później, pomalowany plakatówkami. ;)

--
https://www.youtube.com/watch?v=oZKmXywEBD0
https://weronikabartekdul.blogspot.com/search/label/cegiełka

Post zmieniony (24-01-19 20:10)

 
24-01-19 19:11  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W przypadku samolotów raczej nie ma znaczenia jak jest pomalowany. Ocena odległości była coś na zasadzie jak mieści się w celowniku to można strzelać.
Okręty oddają ogień na odległość kilku km, więc ocena odległości ma duże znaczenie.

Tutaj mogło być raczej indywidualne malowanie. Choć Brytyjczycy mieli sztywny regulamin co do malowania niż Niemcy

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
24-01-19 19:54  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Malowanie w pasy - w tym wypadku nie chodziło o jakiekolwiek ewentualne trudności w ocenie odległości, ułatwienie celowania i nie było to też indywidualne malowanie.
Tak pomalowany samolot miał się rzucać w oczy innym (własnym) lotnikom - w domyśle "uwaga na jego lot", ponieważ tak malowano właśnie samoloty szkolne. Taki rodzaj "zielonego liścia" :-)
W okresie II WŚ np. samoloty szkolne RAF miały żółte elementy lub były całe malowane na żółto.

Post zmieniony (24-01-19 19:55)

 
24-01-19 23:34  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hmmm, po tym co zrobiłeś z Albatrosem, kokpit Bristola wygląda... ascetycznie. Ale i tak ładnie Tobie idzie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-01-19 00:02  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Bo do Albatrosa miałem nieziemskie grafiki komputerowe i postanowiłem go wzbogacić od początku na maxa.
Bristol jest właściwie "wrzutką" przed powrotem do okrętów, czyli krążownikiem Bałtyk.
No, będzie jeszcze jedna wrzutka ;-) Ale o tym kiedy indziej.

W przypadku Bristola do grubszego wzbogacenia zniechęciłem się tym, że zdjęć wnętrza znalazłem DWA, na obu jest wiklinowy fotel i znacznie więcej bebechów o których nie mam pojęcia. No i w tym opracowaniu niestety, mimo względnie dobrego spasowania jest dość poważny błąd - obudowa silnika jest za krótka o prawie centymetr. To wynika ze wszystkich dostępnych zdjęć. Więc trzeba ją wydłużyć albo przesunąć podwozie i tą blachę z bocznymi klapami do tyłu a to już poważna ingerencja w model. A jak nie, to musiałbym silnik wepchnąć głęboko w kabinę co jest już niewykonalne.
Więc odpuściłem, sklejam tak, jak jest. Ponieważ obudowa silnika to zwykły biały pasek, wydłużam ją mimo wszystko o kilka mm żeby w ogóle silnik się tam zmieścił.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
13-03-19 00:09  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Mała aktualizacja. Prace idą wolniej, niż zamierzałem ale do przodu.
Powstał silnik którego i tak nie będzie widać, kadłub już sklejony. Na razie się błyszczy, bo pociągnąłem grubo kaponem, później będzie lakier matowy.
Kołpak śmigła jest do przeprojektowania, bo ma profil sinusoidalny a ze wszystkich zdjęć (również tego egzemplarza) wynika, że to była zwykła kopułka o przekroju półokręgu.



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
13-03-19 20:13  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Stwierdziłem, że nie ma miejsca na tym forum dla mnie i zacząłem usuwać moje ostatnie posty. Ale wszystkich nie odszukałem i teraz trafiam na tą relację znowu. Nie ma sensu usuwać co się napisało w internecie, zwłaszcza o problemach ze zdrowiem i psychiką. Od tamtej pory jak znowu przyszedłem tu na forum, widzę same modele na wysokim poziomie i ludzi, którzy mają pasję do ich sklejania. I pytam siebie teraz co ja mam z nimi wspólnego, po co się odzywałem.
Model kolegi Batonusa, absolwenta Wyższej Szkoły Morskiej, też widać że trudny, kondycyjny, nie dałbym rady. Ani nic. Od długiego czasu... nie umiem skończyć tego zdania... co chciałem przekazać - znowu nic.
Gratuluję umiejętności oraz żebym widział, znał swoje miejsce po tym jak przyszedłem dać tutaj zły przykład.
Zakupiłem na Allegro Caudrona z Pro Arte i tego słynnego Fokkera 1:50, z wojny polsko-bolszewickiej 1920, z gołą babą na postrach. Jeszcze nie dotarły, ale jak przyjdą to pewnie odeślę. Piszę o tym, żeby było jak ktoś trafi na tą relację, że byłem tutaj.

--

 
13-03-19 23:37  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ej, chłopie, nie wymiękaj! Klej i pokazuj. Tu koledzy prezentują wszystkie poziomy umiejętności, nikt nie krytykuje bez powodu (chyba, że ktoś się wymądrza u innych a potem sam pokaże gniota, to biada mu :-) Ale to nie Twój przypadek. Nie odsyłaj!
Ja też się czuję cieniasem na tle niektórych, również krócej klejących ode mnie i wcale mnie to nie powstrzymuje.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
13-03-19 23:57  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tomku, podziel się proszę wiedzą tajemną i powiedz mi jak zrobiłeś kolektory? Wyglądają znakomicie moim zdaniem. Czy to drut zagnieciony na końcu? Czy inna metoda?

Mirek, nie wymiękaj. Twoja Pantera została bardzo pozytywnie przyjęta.

Oglądam od początku, bo ten model jest u mnie w kolejce do skejenia.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
14-03-19 05:15  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Zgaduję, że kolektory są z drutu cynowego, albo aluminiowego, pomalowane na kolor miedziany.
Białe literki na czarnym tle męczą mi wzrok, najbardziej wieczorem, a nie na każdej stronie mam opcję trybu czytania w przeglądarce (szare tło). Obawiam się, że jakbym coś zaczął sklejać (1:50, bo raczej uproszczone na tle współczesnych projektów), to bym nawet nie skończył, słabsza chwila i pomyłka przy cięciu prostej kreski od linijki. A tekturka jest twarda... No i niewiele tu po mnie.
Edycja 2019-03-04 Na razie nie dostałem żadnej przesyłki, może nie chcą wysłać takiemu... Myślę, że przecież nie mogę odesłać tych modeli - sprawiać rozczarowania i kłopotu. Zakup to przecież wsparcie dla projektanta i wydawnictwa, w ogóle dla modelarstwa. No i ten Fokker jest raczej do zrobienia, a Caudron z zamiarem takim, że choćby i bez podwozia, model mojego dzieciństwa. Coś się wymyśli.
--
https://www.youtube.com/watch?v=oZKmXywEBD0
https://weronikabartekdul.blogspot.com/search/label/cegiełka

Post zmieniony (14-03-19 20:52)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024