FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 18Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
26-01-19 17:12  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Tyle, że unieruchamiając linijkę w jednym miejscu i tnąc większą ilość albo przez dłuższy czas, szybko zniszczysz matę. Lepszym rozwiązaniem jest naklejenie na krawędziach małych kostek kartonu na taśmie dwustronnej i regularne przeklejanie tychże w różne miejsca. Zamiast kostek kartonu można użyć kilku warstw (4-5) dowolnej folii samoprzylepnej i pocięcie ich na mniej więcej 5 mm paski i te naklejać na krawędzie maty.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
26-01-19 17:42  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

A widzisz, ja nie tnę wzdłuż linijki, tylko prostopadle(albo pod kątem) do niej, unieruchomiona linijka pozwala na wygodniejsze operowanie metalowym trójkątem i większą stabilność zestawu. Coś na wzór deski kreślarskiej.
A przyklejona linijka będzie się przesuwać, ślizgać na kleju a ja wymagam dużej precyzji.

--

Post zmieniony (26-01-19 17:45)

 
30-01-19 07:47  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam. Ostatnio starłem się z problemem, z którym zapewne dotyka wielu z Was. Po przyklejeniu kilkudziesięciu zębów do gąsienicy w wyniku pochylania się nad matą kark mnie zaczął tak boleć, że musiałem sobie zrobić jednodniową przerwę. Aby móc kontynuować pracę zastosowałem podwyższenie płaszczyzny roboczej przez użycie pudełka do butów na którym przyklejam sobie teraz zęby bez żadnych problemów i bólu karku. Pomysł tak prosty, że aż nadziwić się nie mogę, że nie wpadłem na niego wcześniej bo przecież problem miałem nie od dziś. Pomyślałem, że może jeszcze nie wszyscy wpadli na taki pomysł i może choć jednemu koledze pomogę :-)
Dokładnie mówiąc to zastosowałem takie białe pudełko z IKEI wielkości pudełka do butów. Jest ono ze 3 cm wyższe niż pudełko do butów, białe (lepiej na nim widać drobne części) i sztywniejsze niż zwykłe pudełko do butów. Polecam. :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
30-01-19 07:56  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Krzesło biurowe z regulacją? Do tego solidne ćwiczenia rozciągające.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
30-01-19 08:00  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Karol, w pewnym wieku, żadne ćwiczenia rozciągające już nie pomogą :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
12-02-19 21:05  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Poprawka postu: Ćwiczenia izometryczne i rozciągające - są one nawet relaksujące. Bezpieczniej jest się rozciągać w napięciu izometrycznym (na ile się w ogóle da), a nie wykorzystując opór, bezwładność i ciężar ciała, jak w ćwiczeniach typu np. skłony z pogłębianiem, energiczne wymachy/obroty rękami, wykroki/rozkroki szpagatowe i inne takie. Ponadto ćwiczenia izometryczne, odpowiednio wykonywane (ilość powtórzeń, długość trwania skurczu) poprawiają wytrzymałość - kondycję, np. u mnie do chodzenia, albo właśnie siedzenia na krześle. A dobrze jest też siedzieć na piłce.

Post zmieniony (22-02-19 19:58)

 
18-03-19 19:53  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Uaktualniona wersja tego co zebrałem a było umieszczone w wątku który zaginął w odmętach .





PDF do ściągnięcia z linku poniżej

https://drive.google.com/drive/folders/15rI9akygAVUH1fZacaqo5fUo_Qs3BSWA?usp=sharing

--

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

Post zmieniony (13-02-24 16:46)

 
16-04-19 13:50  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

.

 
02-05-19 09:44  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Greg77   

.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
13-05-19 13:07  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Greg77   

.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 18Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024