FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-03-19 12:50  [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Witam wszystkich. Jak pewnie wiele osób zauważyło w dziale giełda poszukiwałem latarni z pierwszego wydania wydawnictwa GPM. Czemu akurat to wydanie? Chyba dlatego, że pierwszy model jaki dostałem od rodziców podczas wakacji nad morzem była właśnie latarnia Kołobrzeg wydanie z roku 1996 bo i właśnie wtedy był rok 96:-) W małym sklepiku w Mielnie sprzedawca miał kilka egzemplarzy latarni oraz małą wystawkę sklejonych modeli. Mniej więcej taką jaka obecnie jest w Usteckiej latarni.

Po latach chciałem uzupełnić kolekcję no i w końcu się udało:-)

Jako, że kolekcję uzupełniłem to zaczęło się poszukiwanie od nowa tyle, że tym razem modele miały być sklejane w standardzie jako ozdoba mojego nowego domu. I tak się zaczęło od latarni Niechorze

Potem była latarnia Kołobrzeg .czyli ta od której wszystko się zaczęło

Potem była parka Jarosławiec/Krynica Morska

Następne były Gąski

Na koniec latarnia Ustka, której zdobycie było najtrudniejsze.

Pozostałe modele będę prezentował na bieżąco. Na koniec zdjęcie zbiorowe części kolekcji.


--

 
13-03-19 13:49  Odp: [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kolekcja zacna !
A planujesz budowę sopockiej ? Pytam się jako mieszkaniec owego "kurortu: (!?) :-)

 
13-03-19 15:18  Odp: [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Ryszard oczywiście Sopot czeka w kolejce:-) Docelowo chcę skleić cały łańcuch Polskich latarni morskich.

 
14-03-19 09:11  Odp: [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Bardzo fajnie wyszły Ci te modele. Wszystko starannie i czysto sklejone. Dobra robota :)

 
14-03-19 15:07  Odp: [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Ciekawa kolekcja i fajnie sklejone modele.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
14-03-19 21:43  Odp: [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Gratuluję zebrania unikatowej kolekcji ze starych wydań. Kibicowałem, i podziwiałem determinację. A teraz jeszcze mamy ładnie sklejone modele. Czekamy na kolejne.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
14-03-19 22:28  Odp: [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Popieram, podziwiam, podoba mi się :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-03-19 22:39  Odp: [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
yak   

I ta pustka po zdobyciu ostatniego kawałka do kolekcji..... nieprawdaż? :-) Ale oczywiście gratuluję.

 
15-03-19 17:24  Odp: [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Yak to prawda zwłaszcza, że niektóre modele przyleciały dosłownie zza oceanu:-) szukałem na zagranicznych portalach i np Jarosławiec przyleciał z USA, Ustkę znalazłem w małym sklepiku w Wielkiej Brytanii a Gąski, Darłowo oraz Hel z Niemiec. Oczywiście koledzy z forum baaardzo mi pomogli:-) Zdażały się też rozczarowania bo okazało się, że niektóre modele posiadały okładkę z roku 96 ale zawartość była już kolejnym dodrukiem z waloryzacją, której w pierwszym wydaniu nie było. Po mailowej rozmowie z Panem Pomorskim okazało się, że było więcej okładek niż modeli i nowsze nakłady szły w starszą okładkę. Niemniej jednak udało się:-)

 
01-04-19 08:24  Odp: [G] LATARNIE MORSKIE - GPM
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Przedstawiam kolejne modele w kolekcji. Jako pierwszy to najwyższa latarnia polskiego wybrzeża czyli Świnoujście.

Następnie parka Czołpino i Kikut. Kikut to jedna z najmniejszych polskich latarni.

I tak dla porówniania:-)

Kolejna to latarnia morska Stilo.

Na koniec latarnia Rozewie. W modelu pozostał jeszcze do przyklejenia długi metalowy komin jednak nie mam odpowiedniej średnicy drutu, który mógłbym owinąć elementem kartonowym.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024