FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-03-19 22:09  [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam Modelarzy i Pasjonatów Modelarstwa,
Ostatnio spędzam trochę czasu w delegacji. Postanowiłem zabrać narzędzia i model, który uznałem za bezpieczny podczas podróżowania. Przynajmniej w pierwszych etapach budowy. Nie mogłem zabrać ORP Błyskawicy ze względu na delikatne elementy. Duże prawdopodobieństwo uszkodzenia w walizce.
Założyłem relacje, ponieważ to po za spotkaniami oczywiście najlepsza forma poprawiania swoich umiejętności. Konstruktywna krytyka mile widziana.
W tym modelu planuję wypróbować technikę szpachlowania i malowania.
Mam dylemat odnośnie nakrętek i śrub, jaki wymiar zastosować. Będę wdzięczny za podpowiedź.












Pozdrawiam Adam

--

--

 
08-03-19 16:40  Odp: [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Aktualizacja mojej pracy.
Drobna rada odnośnie szkieletu. Trudno wyprofilować zaokrąglenie na krawędziach dachu, gdybym miał jeszcze jedną szansę to wkleiłbym coś w celu uzyskania pożądanego kształtu przed oklejaniem.
Przy okazji chciałem podziękować osobie, która podsunęła pomysł na wycinanie otworów przy pomocy sztancy. Zakupiłem kilka i jestem bardzo zadowolony. Jakość wyciętych otworów rewelacja. Może komuś się przyda pomysł na sprytny pilniczek z Rossmann 7 w 1. Poprosiłem żonę, aby kupiła mi pilniczek do paznokci, który jej "podbierałem" :). Jestem mile zaskoczony takiego się nie spodziewałem. Jest bardzo wygodny w użyciu.




Pozdrawiam Adam

--

 
12-03-19 20:55  Odp: [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

hej tez mam ten model,jak robilem rozeznanie znalazlem pare fotek i relacji z tym modelem i kazdy mial ten sam problem z krawedziami,mysle ze wklejenie rurki plastikowej od srodka plus dobrze wyprofilowane oklejki powinny zalatwic sprawe

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
13-03-19 00:51  Odp: [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

A tu jeszcze masz link https://www.youtube.com/watch?v=QJPSg8DvEY0

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
13-03-19 07:39  Odp: [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Paweł za link nie widziałem wcześnij tej relacji, przyda się.

Pozdrawiam

Adam

--

 
16-04-20 01:15  Odp: [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich ,
Oczywiście przepraszam za roczną przerwę : ). Za dużo projektów na raz.
Dla zainteresowanych aktualizacja i stan zaawansowania modelu.



Pozdrawiam
Adam

 
16-04-20 20:37  Odp: [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Rada na zaokrąglone krawędzie. Ja po wycięciu elementu przymierzam go do modelu - w tym przypadku do dachu. Ołówkiem rysuję od spodu dwie równoległe linie, oznaczające początek i koniec giętej krawędzi. Pomiędzy linie nanoszę palcem klej BCG, po chwili wyginam krawędź na przygotowanek elektrodzie np. 4mm - papier bardzo łatwo się poddaje. Mam kilka minut na ewentualne poprawki. Jeżeli jest dobrze, odkładam. Po kilkunastu minutach mam idealnie zgiętą krawędź, w dodatku lekko utwardzoną.

 
16-04-20 22:06  Odp: [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

kierownik jak juz pisalem wczesniej ten model ma wade genetyczna pod postacia wadliwego papieru i we wszystkich relacjach jak i zdjeciach tego modelu widac jak duzy problemem jest dla modelarzy prawidlowe wymodelowanie krawedzi dachu

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
16-04-20 22:56  Odp: [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dziękuję Kierowniku za radę. Napewno skorzystam przy następnym modelu. Tego już nie dam rady poprawić.
Paweł myślę, że Twoja metoda i Kierownika jest dobra, ale ja ich nie sprawdzę w tym modelu. Brak doświadczenia spowodował, że nie przewidziałem załamań więc nie szukałem rozwiązań, poza tym model bardzo przyjemnie się klei.

Post zmieniony (22-04-20 23:07)

 
01-05-20 23:20  Odp: [R] MRAP COUGAR 1/25 Modelik
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pomału do przodu. Powstały zbiorniki paliwa i miały powstać kompletne schody, ale jak to w modelarstwie bywa czasami brak wyobrażni zmienia nasze plany.

Etapy powstawania zbiorników Paliwa.



Etapy powstawania schodów.



Korzystam ze szkła powiększającego jak na poniższym zdjęciu. Nie ukrywam, że jest mało wygodne.



Na poniższym zdjęciu moja wyobraźnia zawiodła. Przez co schody nie zostały zakończone. Do wykonania modelu jeszcze trochę zostało, może kupię drugi egzemplarz wspierając wydawcę i projektanta :).



Pozdrawiam wszystkich
Adam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024