FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-06-10 00:14  [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
Roman 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam

Jest to mój drugi model po powrocie do sklejania i pierwszy okręt podwodny.

Wyszedł jak wyszedł, ale jestem zadowolony z tego, że go ukończyłem.

Opracowanie fatalne, nie polecam nikomu tego wydania (MM 2-3/1997) - kto sklejał ten wie o czym mówię.

Do retuszu używałem pasteli olejnych, miejscami farb olejnych Humbrol. Arkuszy niestety nie impregnowałem.


ORP Orzeł w skali 1:100.


Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro


I kilka zdjęć z budowy:


Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

--

Post zmieniony (11-03-19 00:33)

 
09-06-10 14:51  Odp: [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Szkoda że kolega nie sklejał tego nowego wydania ;-)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
09-06-10 14:55  Odp: [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Widać, że bardzo się starałeś, żeby ten model wyszedł jak najlepiej i dlatego wygląda całkiem nieźle. Zawsze myślałem, że to dobre opracowanie, ale jak widać nie do końca.

A tak swoją drogą, czy dwa elementy poszycia kadłuba, które są pod działem i kioskiem nie powinny być odwrócone o 180 st. (tzn. przód każdego elementu skierowany ku rufie)? O ile dobrze pamiętam, te prostokątne otwory w burtach były w równych odstępach.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-06-10 23:57  Odp: [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
Roman 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Model zaczynałem jak o nowym jeszcze nikt nie słyszał, sam nie wiem czy bym się zdecydował na nowe wydanie.

Fakt, powinny być w równych odstępach. Próbowałem inaczej, ale nic z tego, przyklejone są poprawnie.

Czy tylko ja miałem problem ze spasowaniem elementów w tym modelu, czy może ktoś jeszcze ?

Najbardziej mnie zirytowały niesymetryczne wręgi i za wysokie burty. Pokład podkleić brystolem, podkleiłem dużo więcej a i tak burty obcinałem bo były zbyt wysokie. Na zdjęciach widać też, że linia wodna nie jest równa a starałem się jak mogłem. Być może błędem było rozcięcie elementów poszycia w miejscu gdzie zakrywa je stępka. Do tego jeszcze instrukcja, momentami mogła by być dokładniejsza.

Ciekawi mnie jeszcze pewna rzecz, ile osób zaczynało, a ile skończyło ten model ?

--
Śpieszmy się sklejać modele, tak szybko żółkną ;)

 
12-06-10 21:44  Odp: [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Zacząlem i prawie skończyłem ten model parre lat temu i moge napisać tyle, że faktycznie jest bardzo źle spasowany. Miło go zobaczyć w stuprocentowym standardzie...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-06-10 22:52  Odp: [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
Tomek 

 - 2

Ja skleiłem... 2 razy. Raz z MM, a poprawiłem z HALa. Co do sklejalności, to nic ddodać, nic ująć, ale i tak przymierzam się po raz trzeci do niego, bo w końcu zatrybiłem o co chodzi ze szparą pomiędzy poszyciem dennicy, a burtą!
Pozdrawiam!
Tomek

--

 
24-02-19 11:18  Odp: [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
kris   

Witam.Rozpocząłem budowę modelu z tego opracowania chyba z dziesięć lat temu, jak nie więcej .Zbudowałem kilka modeli żaglowców i okrętów (są na Kartonówkach Kris52) ale to konkretnie opracowanie chyba mnie zmęczyło i odłożyłem model na półkę z ledwo skończonym poszyciem kadłuba. Niedawno wznowiłem budowę i muszę przyznać wam rację.Opracowanie bardzo niedokładne , wręgi niesymetryczne ,nic tam nie pasowało. Te otwory w kadłubie na które zwróciłem uwagę po przeczytaniu postu są jakie są i nic nie dało się z nimi zrobić ,błąd w projekcie . Po zbudowaniu wyrzutni pokładowych musiałem je usunąć , bo się nie dało na to patrzeć i musiałem dopasować poszycie . Teraz uzbroiłem się w cierpliwość i planuję kilka czynności do przodu żeby wszystko pasowało . Postanowiłem pomalować model gdyż wyglądał bardzo nieestetycznie.Pozdrawiam wszystkich modelarzy i myślę że uda mi się go skończyć .

 
24-02-19 21:33  Odp: [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
kari   

... jeśli chodzi o modele kartonowe ORP Orzeł to w MM; opracowanie K. Osterczuka (oba) proste (trochę wariacje na temat ... :-)),
ale spasowane dokładnie, projekt R. Kobierskiego znacznie lepszy pod względem kształtu; problem stanowi spasowanie części
i zgrania zwłaszcza linii wodnej, projekt R. Staszałka uznałbym za bardzo dobry gdyby nie kilka małych mankamentów.
Opracownie A. Domadzierskiego Wydawnictwa KA (kolorystyka znacznie lepsza) jest zbliżone; na poziomie projektu R. Kobierskiego
(albo odwrotnie ;-) .
Projekt B. Miazgi (MO) jak na skalę 1/200 całkiem niezłe, ... ale,
... wszystkie te projekty mają jeden wspólny mianownik; a mianowicie błędne rozmieszczenie i wielkość bulajów czy iluminatorów na kiosku.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
24-02-19 22:02  Odp: [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
Bodek   

Co z fotkami?

 
24-02-19 23:37  Odp: [Galeria] ORP Orzeł - MM 2-3/1997
Roman 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam
Miło, że mój wątek został odkurzony :) Niedawno tu zaglądałem i też stwierdziłem, że zdjęcia by trzeba na nowo umieścić.
Właśnie je odnalazłem, muszę tylko wrzucić na jakiś serwer i mam nadzieję, że jutro to zrobię.

@kris - powodzenia, abyś liczbę rozpoczętych modeli miał równą sklejonych ;) chętnie też bym zobaczył zdjęcia modelu przed jak i po malowaniu

--
Śpieszmy się sklejać modele, tak szybko żółkną ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024