FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-03-19 16:50  [G] TK-3 GPM 1:25
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Witam wszystkich!
Poniżej znajdują się zdjęcia mojego wykonania tankietki TK-3 z wydawnictwa GPM nr 442. Model klejony w standardzie, sztuczne oświetlenie, które zastosowałem bardzo podkreśliło wszystkie retuszowane krawędzie. W rzeczywistości retusz nie rzuca się tak mocno w oczy. O samym modelu napisano już wiele, dlatego tak w skrócie plusy i minusy wycinanki:
+ ciekawy polski temat.
+ ładnie się prezentuje po sklejeniu,
+ laserowo wycięta gąsienica w zestawie,
+ małe pełzacze mają w sobie to "coś" :),
- ostrożnie trzeba korzystać z laserowo ciętych detali, bo czasami może nam później coś nie składać się,
- układ jezdny ma zdecydowanie za mało rysunków,
- przy sklejaniu układu wydechowego ręce opadają - brak dobrego rysunku, źle zaprojektowane części,
- niepasujący do niczego obok kolor i wzór kamuflażu na przedniej prawej klapie (da się dorobić z zapasu koloru, ale będzie miał wyblakły odcień).
Mimo kilku niedociągnięć opracowania, prace nad modelem oceniam pozytywnie. Doświadczony modelarz na pewno da sobie radę. Mimo pozornego wrażenia, że model jest prosty, odradzam go jednak osobom początkującym.

Zapraszam do obejrzenia galerii i komentowania:



 
09-03-19 18:30  Odp: [G] TK-3 GPM 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Naprawdę fajnie się prezentuje:-)
Kilka drobnych mankamentów i szpar nie psuje zbytnio odbioru ogólnego, gratuluję ukończenia tego nie prostego przecież malucha:-)

Czy "źle zaprojektowane części wydechu" oznaczają, że wykonywałeś tłumik od podstaw, czy tylko malowałeś, to co udało Ci się skleić z wycinanki?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-03-19 18:49  Odp: [G] TK-3 GPM 1:25
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Tłumik pomalowałem, bo kiepsko wyglądał ten z wycinanki. Nie wiem, jak się fachowo nazywa ten mały "dzyndzel" na wydechu, ale tego to nie byłem w stanie uformować. Odniosłem wrażenie i w sumie tak zrobiłem, że połówka tej części powinna być lustrzanym odbiciem samej siebie tj. część zadrukowana pasuje tylko skierować do wewnątrz, a niezadrukowaną na zewnątrz.

 
10-03-19 13:23  Odp: [G] TK-3 GPM 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam. Fajny model. Też go skleiłem ale ja swój pomalowałem.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
10-03-19 13:52  Odp: [G] TK-3 GPM 1:25
MarioTechNet 

 

Ładny - mi się bardzo podoba - Pozdrawiam

 
10-03-19 14:24  Odp: [G] TK-3 GPM 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Fajny modelik. I zupełnie inaczej się prezentuje w takim kamuflażu niż ten, którego ostatnio oglądałem na żywo w Belgradzie. Jugosłowianie pomalowali go na "muzealny szary" a gąsienice pociągnęli srebrzanką…

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-03-19 21:46  Odp: [G] TK-3 GPM 1:25
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

A ja widziałem ten model na żywo. Przyznam, że o wiele ładniej wygląda niż na fotkach.
Piotrek, gratuluję super wykonania.

 
11-03-19 17:11  Odp: [G] TK-3 GPM 1:25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Fajny ten "szkrabik" w Twoim wykonaniu.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024