FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 19Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
27-02-19 13:41  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rysiu!
Dziękuję za meldunek.
Moja,czy nie moja koncepcja - nie jest to ważne.
Ważne, by po związaniu kleju dało się model wyjąć ze stelaża... hihihi!

Model powstaje niecodziennej urody!
Myślę,że każdy z nas stosowałby przy budowie inne patenty... Ale chodzi o patent, który sklejaczowi pozwala ukończyć robotę z minimalnym stressem ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-19 15:49  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mariusz - sądzę, że model będzie można wysunąć ze stelaża.
Podpory pod dolne skrzydła nie są przyklejone do podstawy szablonu.Wycięcie w uchwycie na tył kadłuba powiększyłem i teraz by pokład łodzi trzymał poziom wsuwam w tym miejscu pod dno kadłuba odpowiedniej grubości pasek sklejonych tektur.
W ostateczności można dokonać destrukcji szablonów-uchwytów płatów - rozwarstwić i usunąć tekturę

 
04-03-19 10:49  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Powiedzmy, że udało się w miarę poprawnie ustawić położenie stójek.

Pozostały krańcowe zastrzały i dwie poprzeczne belki górnej części rusztowania. Dorobię również zbiornik olejowy na centropłacie.

Linki na naciągi są już przygotowane - ok. 6 m malowanej nitki jedwabnej, teraz trwa produkcja zaczepów a potrzeba ich 60 szt. oraz tyle samo imitacji śrub rzymskich

a później (przed ostatecznym umocowaniem górnego płata) ich zamocowanie w skrzydłach.
Przy ciągłym zdejmowaniu, wkładaniu stójek, przymierzaniu, nakładaniu górnego płata itp nie obyło się niestety bez drobnej awarii - pękły dwie linki cięgna od statecznika.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
08-03-19 11:52  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Wszystkie zaczepy z linkami do dolnej powierzchni górnego płata zamontowane.

Teraz zabawa z dolnym płatem oraz montowanie bloczków na końcach skrzydeł i burtach kadłuba przez które przechodzić będą cięgna lotek.
Finalnie - pewne zmiany w przebiegu odciągów

Pozdrawiam,
Ryszard

 
09-03-19 17:55  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam wieczorową porą
Dzisiaj cały dzień poświęciłem na chyba jeden z najtrudniejszych etapów budowy - montaż górnego płata ze stójkami i zastrzałami.
Nie było łatwo. W trzech miejscach nie udało mi się niestety uniknąć niedokładności (do 1 mm) w ustawieniach.

Teraz kolej na zaznaczone na czerwono elementy i naciągi.

Wszystko wskazuje, że odbiór i próbny oblot będzie przed terminem. Plan zakładał ukończenie budowy do końca marca. :-)
Pozdrawiam,
Ryszard

 
09-03-19 18:01  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ryszard napisał: nie udało mi się niestety uniknąć niedokładności (do 1 mm) w ustawieniach.

Mam nadzieję że skorygujesz niedokładność naciągami.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-03-19 18:41  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jarek - naciągami nic nie skoryguję. Stójki są wklejone cyjanoakrylem na mocno, całość sztywna. Po prostu otwór na stójkę powinien być przesunięty.
Cały górny płat zasadniczo opiera się na czterech nogach rusztowania.
Przyjdą linki i inne drobiazgi i jak to się mówi "zginie w tłoku". :-)
A tak w ogóle to się dziwię, że udało mi się wszystko poskładać razem, bo "pterodaktyl" trudniejszy w budowie od chociażby Airco DH.2 czy też Caudrona G.III.

 
09-03-19 19:57  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Greg77   

To nie jest na moje nerwy!!! Podziwiam!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-03-19 21:02  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja tam nie widzę niedokładności i przesunięć. ;-). Robisz piękny model, bardzo skomplikowany konstrukcyjnie, bardzo trudny. Efekt i tak jest powalajàcy!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-03-19 08:59  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Ryszard, efekt świetny ja wiem że już jest po ,, łykendzie " ale czy za taki przejaw stachanowskiego ducha nie należy się majstrom z SWL odrobina czegoś mocniejszego na ugruntowanie zapału bojowego?
Teraz to już praktycznie widać już linię mety.

Pozdrawiam.

Paweł

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 19Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024