FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-02-19 11:26  [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
model, swego czasu odstawiony do hangaru w oczekiwaniu na lepsze czasy, doczekał ukończenia. Przymierzałem się do niego jeszcze jak ukazał się w MM, ale wznowienie w KK ostatecznie przekonało mnie do sklejenia tego samolotu.
Myślę, że nie ma co rozpisywać się na temat samolotu - maszyna jest bardzo znana, z obowiązku przypomnę tylko, że ten model przedstawia samolot pilota Sato Hauro, startujący z lotniskowca Soryu w ataku na Pearl Harbor 7 grudnia 1941 r.
Jakoś tak mnie tknęło, żeby lekko zmodyfikować wycinankę i przedstawić samolot ze złożonymi skrzydłami. Chciałem, żeby był trochę inny od pozostałych i wydaje mi się, że to się udało. A poza tym zajmuje mniej miejsca na półce ;). Inna sprawa to detalizacja mechanizmu otwierania skrzydła. Jak zobaczyłem co nawyprawiał kolega Halogen to w ogóle zastanawiałem się czy cokolwiek tu pokazać. Ale co tam, sklejony, może kogoś zainspiruje do dokładniejszego odtworzenia szczegółów (chociaż zdjęć oryginału jak na lekarstwo).
Dosyć gad... pisana, pora na fotki:




--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-02-19 12:56  Odp: [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Najpięknjej sklejona Kate z tej wycinanki!
Znakomicie poradziłeś sobie z obłościami okapotowania silnika i głowicy torpedy!
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-02-19 13:16  Odp: [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
MarioTechNet 

 

Świetny - bardzo mi się podoba - Pozdrawiam

 
24-02-19 13:17  Odp: [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
lubię placki   

Brawo model super się prezentuje , sklejony czysto i precyzyjnie , no ale to u Ciebie jest normą. Pozdrawiam serdecznie Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
24-02-19 13:43  Odp: [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Podpisuję się pod słowami Mariusza. Bardzo podoba mi się to jak poradziłeś sobie z osłoną silnika i gablotą, którą udało Ci się zamknąć. Własna inwencja w postaci składanych skrzydeł też na ogromny plus. Ogromny szacunek. Przyczepię się jedynie do opon, które mam wrażenie nie zostały dokładnie pokryte farbą co szczególnie widać na trzecim zdjęciu od końca (choć mogą być to refleksy świetlne na nieregularnej powierzchni). Jeszcze raz ogromne brawa!

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
24-02-19 13:49  Odp: [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bardzo ładna Kasia. Precyzyjne łączenia, trudne do sklejenia oszklenie pięknie zrobione, a i km tez niczego sobie.

Całość robi naprawdę miłe wrażenie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-02-19 14:28  Odp: [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny Japończyk. Gratulacje!

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-02-19 14:29  Odp: [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepiękna

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-02-19 17:25  Odp: [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Do wykonania nie można sie przyczepić, ale jeśli aeroplan jest z chwili ataku na PH to czy torpeda nie powinna mieć jakiegoś specjalnego ogonka?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
24-02-19 17:56  Odp: [G] Nakajima B5N2 "Kate" - KK 4/2014, 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje - pięknie wykonany model.
Czystość i dokładność godna najwyższego uznania.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024