FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
11-01-19 20:23  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

GTiStyle

Używam taśmy malarskiej Gold kleberband z tym że tej taśmy nie spotkałem w Polsce ,a jakiegoś zamiennika nie znam.
Taśma ma super właściwości dobrze trzyma ,ale jednocześnie nie zbyt mocno. Jest idealnie gładka niemal jak folia.
Nie pozostawia kleju na podłożu. Cena od 3-7 € za rolkę 30mmx 50 m


klint

Pokrętła już zdobyłem ale 5 oczkowe. Nigdzie nie mogę znaleźć 3 ramiennych i Mario też ich nie ma
Muszę coś wykombinować żeby je samemu zrobić

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
05-03-19 20:36  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Po długiej przerwie w relacji spowodowanej moją sklerozą bo zapomniałem aparatu , wrzucam parę zdjęć wnętrza budki.






W wycinance nie ma spodniej części dachu czyli sufitu ( elementu kolorowego ) patrząc we wnętrzu więc zrobiłem sufit z drewnianych
listewek. Dorobiłem oprawę lampy wraz z żarówką bo wycinaka nie przewiduje tych elementów.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
10-03-19 16:25  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Zbiorniki na powietrze zamontowałem jakiś czas temu więc zaległe zdjęcie


Przybyły smarownice wraz z podłączenie przewodów rozprowadzających smarowanie po maszynie.


Zostało tylko podpiąć mechanizm napędzający.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
11-03-19 19:44  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Po wczorajszym intensywnym dniu przy pracach nad tekatetką widać już koniec.
Na początek zdjęcia wnętrza budki od góry . Sorry za zdjęcie ale zrobione rupieciem 20 letnim więc nie ma mowy o uzyskaniu
jakiejś jakości



Zamontowałem turbo generator i przedni pomost z częścią ze stopniami.
Tu pojawił się problem bo uchwytów podtrzymujący przedni pomost nie ma na rysunkach montażowych i brak ich jest w wycinance. Podejrzewam że uchwyty zostały pominięte przypadkiem i powinny być częściami z numerami 14 i 15 bo jak już pisałem tych części brakowało.
Posiłkując się zdjęciami zrobiłem je sam. .





Skrzynie wodne przeleżały około roku w szafce wczoraj je pomalowałem i są chwilowo tylko postawione w miejscu montażu




--

Post zmieniony (11-03-19 19:51)

 
13-03-19 09:10  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Ładny parowóz. Podoba mi się realistyczny "brudzing". Może trochę wieńce na kołach są za białe ?
Pomęczę Cię Primo odnośnie wykonania tego brudzenia bo słyszałem uwagi, że moje modele są "za czyste".
Napisałeś mi kiedyś czym to robisz, a teraz chciałbym wiedzieć jak ?
Czy robisz to w etapach: gruntowanie kartonu, lakierowanie (? malowanie), brudzenie sproszkowanymi pastelami pędzlem, ponowne lakierowanie ?
Jakiej marki pasteli używasz ?
Czy brudzenie np. zbiorników na wodę robiłeś na sucho proszkiem, czy coś w rodzaju wash'a ?
Czym robisz zacieki ?

Z modelarskim pozdrowieniem,
Zdzisław

 
13-03-19 18:29  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Zdzisław męcz nie ma problemu.
Maluję i brudzę etapami , nie gruntuje kartonu zaczynam od pomalowania podkładem gotowego elementu.
Następnie brudzenie suchymi pastelami pędzlem po czym rozmywam je benzyną lakową. Wstępnie maluje
farbą Tamiya X 19 smoke co można przetłumaczyć spalone-palone. I na koniec lakier bezbarwny ale nie zawsze go stosuje
bo sama Tamiya smoke to taki lakier bezbarwny z odrobiną czarnej farby.
Suche pastele nie wiem jakiej marki są ale mają napis Rembrandt więc może to marka.
Wszystkie brudzenia są robione pastelami , Kupiłem wash'a kilka różnych kolorów ale nic sensownego mi nie wychodzi
więc wróciłem do pasteli.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
14-03-19 10:48  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za informacje Primo. Życzę szybkiego ukończenia budowy "Tekatki".
Lakier Tamiya-Smoke rzeczywiście jest dobry. Sam go też stosuję do "zgaszenia" sztucznej jaskrawości kolorów np. czerwonego.
Widzę, że robisz "wash'a" tylko benzyną lakową. Chyba istotny jest tu podkład zrobiony olejnym Humbrolem.
Ja jak przeszedłem na malowanie aerografem to już nie używam Humbroli, tylko farby Tamiya i Gunze. Obawiam się, że benzyna może je rozpuszczać.
Próbowałem stosować na pomalowanych modelach kartonowych gotowe wash'e, ale skutek nie był dobry. Ze względu na duże zdolności penetracyjne
tych specyfików przedostały się pod warstwę farby i karton zaczął mi "wymiękac" i deformować. Było to zjawisko zdecydowanie niepożądane.
Podkład olejny Humbrola też kładziesz aerografem ?

Pozdrawiam, Zdzisław

Post zmieniony (14-03-19 10:49)

 
14-03-19 11:30  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Zdzisiu - słowo kluczowe: "Warstwa rozdzielajaca"!. Jeśli kolor bazowy położysz jako emalię (Gunze), to żeby nie zmyć jej sobie benzyną lakową/white spiriem przzy pracy nad efektami, to musisz na kolor bazowy nałożyć warstwę rozdzielajacą niepoddatną na benzynę. Tu świetnie sie sprawdza przezroczysty lakier pactry, vallejo czy nawet nieszczęsnego płynu do paneli Sidolux. Oczywiście wystarczy bardzo cienka warstwa tryśnięta erłografem.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-03-19 17:48  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Zdzisław skrzynie wodne budkę wraz ze skrzynią węglową malowałem Tamiy-ą nałożyłem pastele i rozmyłem benzyną lakową i jak widać nic się nie stało. Maluje podkładem akrylowym w szpraju do metalu który kupuje w markecie budowlanym.
Też po przejściu na areograf zmieniłem farby na akrylowe ale mam zapas Humbrola i np. walczak malowałem jeszcze nim.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
17-03-19 12:04  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Koniec już bliski powstały prawie wszystkie elementy tej układanki.

Na zdjęciu sprzęgi , węże powietrza , gwizdawka ,zawory p poż , zgarniacze.





Zostały do zrobienia lampy i tabliczki , od siebie dodam jeszcze dwa elementy których nie ma w wycinance ale to drobiazgi.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024