FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 31Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
04-01-19 23:38  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A gdzie druciane zabezpieczenia nakrętek przed samoistnym odkręceniem się, hę? Poszedłeś pan na łatwiznę. Koła do poprawy!

--
serwusik

 
28-01-19 19:49  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dawno temu, przy okazji małej dyskusji o kołach podtrzymujących, pokazałem takie zdjęcie:


Wtedy miało ono na celu pokazanie bandaża gumowego, wróciłem do niego jednak, gdyż jako jedyne pokazywało dość dokładnie podstawę kół.

Ponieważ w modelu, jak to dosyć często bywa, koła są umiejscowione na prostych tulejkach, musiałem wyrysować sobie podstawy samodzielnie.


Tak prezentowały się z grubsza części składowe.




Nawet się to wszystko dobrze zeszło, chociaż w makro wygląda to okropnie:-) Gołym okiem nie do wyłapania - no może poza grubszymi babolami malarskimi:-)
Na malowanie całości zdecydowałem się z powodu dużej liczby drobnych elementów składowych jak i z uwagi na fakt, że podstaw tych prawie nie widać:-) Z tego samego powodu nie dopieszczałem części, których i tak nikt nie zobaczy:-) Jak go jeszcze przybrudzę tu i ówdzie w swoim stylu, to nie będzie miało to już totalnie żadnego znaczenia.


Kolejnym elementem, który zdecydowałem się dorobić, był mechanizm (a właściwie jego zewnętrzna część) napinający gąsienicy wraz z podstawą kół napinających.


W rzeczywistości wyglądało to jak wyżej. Nie będę Was zanudzał szczegółami technicznymi, ale całe ustrojstwo było dość małych rozmiarów:-)




Tutaj też kilka zdjęć z kolejnych etapów budowy. Niby drobnostki, ale siedziałem nad nimi trochę, a finalnie są jeszcze mniej widoczne niż podstawy kół podtrzymujących:-)
Znowu makro robi swoje - można to było oczywiście dopieścić, doszlifować, ale według mnie nie było warto - na żywo nie widać tych mankamentów, które i tak zakrywają w całości koła. I tak jestem zadowolony, że udało mi się wyciąć i poprzyklejać niektóre drobiazgi:-)



Model, a właściwie ćwierć-produkt w całości. Wszystkie podstawy i koła (poza jezdnymi, do których muszę dorobić wahacze), zostały przyklejone do wanny kadłuba. Przy kołach napędowych dodałem również trochę od siebie, podglądając rysunki i zdjęcia obiektu rzeczywistego. Są one jednak umiejscowione ciut za nisko, ale zorientowałem się dopiero podczas przyklejania kół podtrzymujących, w których rozmieszczeniu też musiałem nanieść korekty. Miejsce przyklejenia kół napinających już zupełnie nie odpowiadało prawdzie i ratowałem się zamalowywaniem białych pól.

Teraz albo ożebrowanie ogniw, albo wahacze od podstaw i postawienie czołgu na kołach:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-01-19 10:12  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Można podziwiać twój kunszt modelarski. Jak zwykle czysta uczta dla oczu jest co podziwiać. Widzę, że chcesz nadać oryginalny wygląd części jakie występują w tym czołgu. Wielkie uznanie i chylę czoła.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
05-03-19 15:10  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zostały do zamontowania koła jezdne, których wahacze mocowane były na wałkach skrętnych. Ramiona wahaczy zaprojektowane są w modelu jako płaskie elementy. Postanowiłem to zmienić, dokonując jeszcze innych delikatnych przeróbek,


Zdjęcie obiektu muzealnego dobrze obrazuje z czym mamy do czynienia.


Dwa zbliżenia - pierwsze, podające wystarczające dane do odwzorowania elementu. Na drugim widoczny jest otwór od strony mocowania koła.


Na początku mały projekt, wydruk, odwzorowanie ramion wahaczy na zapasie koloru i wycinanie.
Wzmocniłem tuleje przez wklejenie wewnątrz kawałków drutu z grubą izolacją.


Kolejne elementy - główki wahaczy średnicy 5 mm, odwzorowane wcześniej na kolorowym kartonie jedne pełne, drugie z dziurką.


Ich wnętrze wypełniłem ciasno zwiniętym papierem milimetrowym, który owijałem wokół wcześniej przygotowanych tulejek średnicy 2,5mm na osie kół i wałków skrętnych.


Uzyskane pierścienie zamknąłem elementami z małymi "dziubkami", które dobrze widoczne są na zdjęciach oryginału. Te widoczne były retuszowane, wewnętrzne malowane.


Na koniec połączyłem elementy w całość i tak oto prezentowała się cała 12-osobowa rodzina wahaczy:-)
Długo się do nich zabierałem, myślałem nawet nad porzuceniem pomysłu przerobienia ich, ale w końcu zwyciężyła dobra modelarska robota, chociaż zajęła mi kilka wieczorów:-)


Potem padły mi akumulatorki w aparacie i nie zdążyłem zrobić zdjęć z samymi wahaczami przymocowanymi do kadłuba. Nie siedziałem jednak bezczynnie, wszak pokusa doklejenia ostatnich kół i zabrania się znowu za gąsienice była zbyt silna:>

Jednak przed założeniem kół jezdnych, które wymogło na mnie wykonanie odpowiedniej podstawki, postanowiłem nieco ubrudzić wannę kadłuba, by nie mieć później problemów z dotarciem pędzlem w co większe zagłębienia. Oczywiście wiązało się to z finalnym polakierowaniem spodu i boków.




Efekt końcowy uzyskałem lepszy niż w Ha-Go (a mniej więcej w tym samym stylu będę robił T-50), gdzie zróżnicowanie barw zastosowanych pigmentów było mniejsze. Zacząłem od czarnego, potem naniosłem jaśniejsze (brązowe) kolory, a na końcu poprawiałem ciemniejszym, znowu prawie czarnym, tym razem mocno rozcieńczonym. Najbardziej upierdliwe było brudzenie kół od środka. Od strony zewnętrznej wszystkie koła będą waloryzowane podobnie razem z gąsienicami, oczywiście w nieco mniej drastyczny sposób:-)

Teraz w spokoju mogę zabrać się za żebrowanie ogniw gąsienic - wczoraj machina ruszyła:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-03-19 18:45  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Grzesiu, pancerka w standardzie to Twoje motto ;-)

Jestem pod wrażeniem Twojego zaparcia w dążeniu do celu, pomimo przeciwnościom jakie Ci ten model stwarza, a dbałość o szczegóły w standardzie to już nie na moje nerwy... u mnie już dawno by ten model poszedł pod aerograf :-)


Teraz pozostaje mi życzyć Ci wytrwałości przy gąskach :-)

 
06-03-19 07:26  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Świetne wykonanie. Standard to Twoje drugie imię:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-03-19 09:17  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie dość że model cudo to jeszcze poradnik co i jak.
Owacja na stojąco :-)

--

Post zmieniony (06-03-19 16:15)

 
06-03-19 13:11  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomicie !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-03-19 15:41  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

O NIE!
Tak starannie dobierany retusz i na koniec wszystko pomazał jakimś tam olejem, rdzą i innymi brudami..

Jak tak można, się pytam ;-)

--
pzdr
Kemot

 
06-03-19 22:20  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Coś pięknego.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 31Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024