FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 
04-03-19 14:34  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2

Jeden link mi się skasował a nie mogę (nie wiem czemu) edytować poprzedniego posta, więc wklejam tu jeszcze raz.
Wysunięty lewy slot Bf-109G-6. Prawy prawie schowany. Mechanicy pchają samolot.
https://en.wikipedia.org/wiki/Messerschmitt_Bf_109#/media/File:Bundesarchiv_Bild_101I-487-3066-04,_Flugzeug_Messerschmitt_Me_109.jpg

--

Post zmieniony (04-03-19 14:35)

Odpowiedz na tę wiadomość 

04-03-19 15:52  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
MARIUSZ 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 16
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 10

Grupa: ŁSM

Laszlik: dzięki za fotki. To do mnie najlepiej przemawia. To ma sens, że sloty automatyczne wysuwajà się gładko. Nie trzeba do tego wielkich sił. W locie sà “wysysane” przez podciśnienie na górnej powierzchni krawędzi natarcia pod odpowiednim ( jak podkreśliłeś) kàtem natarcia skrzydła. Myślę, że podczas kołowania nieco bardziej zdecydowane przyhamowanie też może je otworzyć.
Jeszcze raz dzięki za dyskusję!

--

Post zmieniony (05-03-19 07:30)

04-03-19 18:37  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2

No niestety znowu nie do końca masz rację.
Sloty nie są wysysane przez podciśnienie, bo one wysuwają się do przodu i w dół, a nie do góry. Są raczej wypychane do przodu przez napierające od spodu strugi przy dużych kątach natarcia.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

04-03-19 19:06  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
mirosław 

Na Forum:
Galerie - 3

Tak z dwadzieścia i więcej lat temu, to jaka fascynująca wydawała mi się tego rodzaju wiedza o konstrukcji samolotów, jak bym to wtedy łaknął. A teraz już nie jest tak. Nie wiedziałem gdzie jej szukać, że to wypada dotrzeć do ludzi, z którymi mógłbym te zaineresowania podzielać. A tak naprawdę nie wiedziałem co, choć nawet byłem (przypadkiem, bo jak to nazwać) na studiach technicznych i przekonałem się jak trudna to jest dziedzina - nie dla mnie. Choć tamten czas wspominam dobrze, najlepszy okres w życiu, mimo że taki bezowocny. Przepraszam za dygresję. No i artykuł, choćby z pomocą translatora przyda się - angielski podciągnąć. To się robi tak, że się wraca do czytanek, tego zabrakło mi wiedzieć jak byłem w szkole, a ta czytanka raczej ciekawa, bo temat jakże znajomy. Dziękuję.

--
https://www.youtube.com/watch?v=oZKmXywEBD0
https://weronikabartekdul.blogspot.com/search/label/cegiełka

04-03-19 19:46  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
MARIUSZ 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 16
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 10

Pewno obaj mamy trochę racji. Jestem w trakcie wykładów Avionera na licencję LAPL(A).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

04-03-19 20:34  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Automatyczne (niesterowane) sloty są wysysane. Na dużych kątach natarcia na nosku profilu jest podciśnienie. Przy normalnym locie na nosku profilu jest nadciśnienie (spiętrzeniowe) które chowa slot i dociska go do profilu.

--

Post zmieniony (04-03-19 20:38)

04-03-19 21:47  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2

Aż musiałem zajrzeć do zeszytu z Budowy Płatowców z 5 klasy technikum. Rzeczywiście sloty są odsysane przez podciśnienie na dużych kątach natarcia.

W takim razie mój błąd, Mariusz i zwracam honor.
Nie wiem co mi się ubzdurało. Zbyt dużo lat minęło od czasów poznawania teorii lotnictwa. Teraz od lat tylko praktyka.
W każdym bądź razie mamy chyba wszystko wyjaśnione, łącznie z moją wizją ekspozycji tego modelu, bo w sumie to chyba o to tu chodziło od początku.

--

Post zmieniony (04-03-19 21:51)

04-03-19 22:31  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
MARIUSZ 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 16
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 10

Jakie ładne pismo... ;-)
Tak, czy owak model powstaje zacny! Też pochwalę oszklenie kabiny!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018