FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 14Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
03-03-19 20:59  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dzięki za dobre słowo
Dziś kolejny fragment osłon siników i przekładni. Zrobiłem wentylator przekładni w kopułka całkiem przyjemnie się złożyła a i osłona wentylatora nie sprawiała większego problemu. Listki są prawidłowo rozrysowane to i pasuje wszystko do siebie. Trochę gorzej już było z wpasowaniem wentylatora do reszty po pierwsze niestety osłona wentylatora dość mocno różniła się odcieniem zieleni a po drugie trochę trzeba było się naczarować aby od dołu uzyskać w miarę płynne przejścia. Porobiłem też trochę retusz suchym pędzę aby wyrównać różnice kolorów wygląda trochę lepiej ale……. No i zrobiłem resztę osłon silnika trzeba przyznać że świetnie pasowały. Dorobiłem wloty powietrza. Teraz jeszcze okrągłe wloty powietrza do silników filtry PZU i trochę drobnicy.


--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
04-03-19 13:00  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ta listkoza, te łuki... napatrzeć się nie mogę.

 
04-03-19 13:24  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Takie krągłości zawsze mnie przerażały :) Myślę, że gdybyś ten model pomalował, to nie do odróżnienia od plastiku był by.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
04-03-19 15:13  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Lukee 

 

Mmmhhhmm... Takie krągłości zawsze mnie fascynowały ;-) Nie ma to jak krągłości :-P

A wracając do meritum: wspaniała praca! Napatrzyć się nie można

 
04-03-19 15:32  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Robota pierwsza klasa. Śledzę z zainteresowaniem Twoją relację bo poniekąd pracowałem dawno temu na takim sprzęcie i znam go trochę. Naprawdę robisz świetną robotę.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-03-19 20:52  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Nie wiem czy to wina aparatu, czy wina projektu, ale według mnie coś jest "nie teges" z symetrią .

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
05-03-19 07:09  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Marcin sam nie wiem. Też już takie miałem wrażenie ale niby środki części idą w lini. Jedynie co jest lekko przesunięte to na pewno przekładnia ale na razie to jej nie ruszam zobaczę jak to będzie gdy wirnik przyjdzie. I co che poprawić to poszycie przedziału przekładni które się trochę zapada na tym owalnym otworze. Tam od spodu muszę czymś wzmocnić. Zobaczymy jak to będzie wyglądało jak już całe silniki będą . A nawet jak coś okaże się krzywe ....... Zresztą już jest wiatrak zaprojektowany krzywy aby prosto latał.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
05-03-19 18:23  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Kamuflaż też trochę mili oczy .

 
06-03-19 20:52  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Dzisiejszy odcinek pod znakiem listków. Na początek owalne wloty powietrza do silników. Projekt na początku wydawał mi się dość karkołomny ale po kolei najpierw skleiłem to w okrąg. Następnie nie żałując bcg zacząłem to męczyć w celu nadania choć zbliżonego kształtu ale szło to marnie. Wiadomo modelarz zawsze ma różne rzeczy pochomikowane bo nigdy nie wiadomo kiedy się coś przyda i jedna z takich rzeczy okazał się kawałek miedzianego drutu o średnicy 2 mm. Łatwo z niego udało się dorobić coś ala kopyto do ukształtowania wlotów. Dalej na warsztat poszły filtry przeciwpyłowe te na których w naszych 17 są oczka malowane tu nie ma szkoda. Listki zeszły się dość ładnie trochę gorzej poszło mi z tylnymi częściami bo te zaprojektowane były z pasków ale najgorzej też nie wyszły (chyba) . Dodatkowo do filtrów dorobiłem tekturowe wstawki wręgi aby trzymały ładny okrągły kształt. Całe filierki złożyłem tylko na sucho tak dla zdjęcia. Na tych makro fotach teraz dopiero dojrzałem że tam wszędzie jest pełno włochów po bcg na żywca ich nie widziałem ale to nie problem na koniec wszystko przetrze sie wilgotną chusteczka i będzie git.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
07-03-19 12:45  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

nieprawdopodobnie.... Akuratność jest wyższa za każde pochwały!
Nawiasem mówiąć. Techniczny mówiąc, to nie filtry. Jiest to PZU - Pilezashitnoje ustrojstwo - urządzenie ochronne od kurzu
Oni nie filtrują powietrze dosłownie, tam nie ma filtrów, siateczek i пр. Zasada działania, jak bęben pralniczej maszynki - potok powietrza dokręca się cyklonem i kurz odrzuca się,dodatkowo za pomocą potoku powietrza (od kompresora), i ścieka po rurce na zewnątrz




--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 14Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024