FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
14-02-19 19:31  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolejny przeuroczy model. Chętnie go skleję.

--

Post zmieniony (14-02-19 21:33)

 
14-02-19 21:28  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dopiero dzisiaj zobaczyłem relację...nie bardzo lubię statki gdzie kadłub jest wyższy niż dłuższy, ale Twoje wykonanie jest genialne. Oczywiście obserwuję dalej.

--

Post zmieniony (17-02-19 10:43)

 
14-02-19 22:06  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Świetnie! Genialna robota!

P.S. Tomku, będziesz w Rypinie najbliższym bądź w Inowrocławiu pod koniec kwietnia?

--
54323031

 
02-03-19 13:15  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam,

@Petrov@ Niestety nie wybieram się do Rypina, Inowrocław też mało prawdopodobny:-((

Trochę czasu zajęły mi różne drobne uzupełnienia i detale, ale wreszcie udało się postawić maszty i można się czymś pochwalić.
Zacznę od naj@#!*^@!!szych rzeczy, czyli odciągów jufersów przy ławach wantowych, które są wykonane z łańcuchów. Kiedy będę pisał autobiografię (:-), zatytułuję ją "Ktokolwiek namówi mnie na budowę żaglowca z łańcuchami, wrogiem mym stanie się po wsze czasy". Gdyby łańcuszek miał większe ogniwa, pewnie nie byłoby to tak trudne, ale większy nie pasował wizualnie. Wyszło jak wyszło: z daleka może być, na makro...cóż, nie zawsze i nie wszystko musi się udać w 100%.


Reszta to już była bułka z masłem. Drzewca wytoczone z drewna, pomalowane i na koniec pobrudzone czarną farbą - liczyłem na lepszy efekt, ale ostatecznie przeszły kontrolę jakości ("Co to malujesz na taki sraczkowaty kolor?!?", godzinę później "A teraz mogą być?" "Teraz są OK"). "Bocianie gniazda" są dość złożone i powinienem je robić w innej kolejności: wewnętrzny stożek należało dopasować i wkleić na końcu. Ja najpierw przykleiłem go do podstawy, potem do niego doklejałem słupki, których górne końce utworzyły okrąg ciut większy, niż zaplanowana górna obręcz, więc trochę było dopasowywania "na siłę" przy pomocy CA. Bloczki rozrysowane i wycięte laserem, mogłyby być trochę mniejsze.


Kotwice w tym okresie miały charakterystyczną drugą obręcz przy tzw. pięcie (na dole), którą to obręcz zrobiłem, ale i tak prawie nic nie widać:-)


Doszły wanty i sztagi i dolny poziom masztów jest gotowy.





PS. Spotkała mnie również uprzejmość ze strony jednego z modelarzy w Portugalii, który specjalnie dla mnie przeszedł się do Muzeum w Lizbonie i zrobił trochę dodatkowych zdjęć (nie tylko Sao Gabriel). Najnowsze zdjęcia obejrzeć można tu.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
02-03-19 13:57  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Taaak, będą 3 lata temu w Lizbonie, spędziłem w tym muzeum kilka pięknych godzin. Wspaniałe miejsce!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
02-03-19 16:06  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie byłem w tym muzeum, ale śmiem twierdzić, że model, który tutaj powstaje, jest równie wspaniały.
Genialna praca:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-03-19 00:09  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Model iście muzealny (w sensie precyzji, oddania rzeczywistości itd). Pod niezmiennym wrażeniem!!!

Szkoda, że nie będzie Cię w Inowrocławiu... Może w końcu udałoby mi się kogoś osobiście poznać... Zostaje Kruszwica z bliższych terminów, może tym razem nie miniemy się nie wiedząc, kto jest kto :)

Gratulacje raz jeszcze!

--
54323031

 
31-03-19 22:03  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam,
... i się zrobił.


Zrobiłem trochę eksperymentów z żaglami, a dokładnie z rysunkami na żaglach. Można pewnie to zrobić przy pomocy szablonów, ale ja postanowiłem je wydrukować. Zacząłem od papieru japońskiego, kupiłem różnej grubości i cały pomalowałem na jasny szaro-beżowy. Wyszło nawet, nawet, ale w przyszłości raczej użyję wałka, bo po pędzlu widać smugi pod światło. Przy próbie druku niestety przygotowany papier japoński przyklejony do zwykłej kartki pofalował się w drukarce (atramentowej) i pojawiły się smugi. Nie miałem ochoty przygotowywać kolejnego arkusza, więc wróciłem do batystu. Ten również w drukarce się pofalował i pobrudził (o jakiś brud, który jest w środku:-))). Przyszedł czas na próby "odbijania" wydruków na płótnie. Mimo, że w necie można znaleźć poradniki, mi nic się nie udało - coś się przeniosło, ale było to absolutnie nie do zaakceptowania - więc trochę posmutniałem. Wydruk atramentowy "rozlewa się". Wydruk z lasera przenosi się np. rozpuszczalnikiem nitro, ale jakoś mi to nie wyszło. Już poważnie zezłoszczony puściłem płótno doklejone do kartki przez laserówkę... bez problemu wydrukowałem wszystkie żagle:-) Tajemnica tkwi w mechanice drukarek: atramentówka "wywija" papier "na zewnątrz"(drukiem do góry), żeby tusz się nie rozmazał. W laserówce wydruk pojawia się "wewnątrz" (od spodu) i dlatego płótno się nie falowało. W przyszłości przy kolejnych próbach z rysunkami na żaglach ponownie użyję papieru japońskiego i wydrukuję na laserówce. Zobaczymy co się stanie.
A teraz zapraszam do galerii:





Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
01-04-19 00:15  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ani się obejrzeli a tu gotowe! Masz tempo... Piękny model... Jak zwykle!

--
54323031

 
01-04-19 06:48  Odp: [R] Sao Gabriel Vasco da Gamy 1497 (1/100 od podstaw)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Co tu pisać;-) wspaniały i tyle :-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024