FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-01-19 09:55  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Całkiem zgrabny czołg z tego wychodzi i chyba jednak jest sklejalny. Przynajmniej odrobinę. Trzymam kciuki za pomyślne ukończenie modelu.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
28-02-19 23:09  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Kilka zdjęć z dodanymi błotnikami i drobiazgami. Błotniki to porażka, białe pola pod barbetę są za duże . Próbowałem dobrać kolor, ale to nie moja bajka. Aby nie niszczyć spodu dorobiłem "dojazdówki".









Teraz walczę z kołami i to jest porażka całkowita. Miał być standard, ale musiałem sobie zaprojektować nowe koła napędzające, bo liczba zębów nie zgadza się z rozstawem gąsienicy. Brakuje kilku części, plamy kamuflażu nie schodzą się.
Jak wytrzymam nerwowo, to za jakiś czas pokażę zdjęcia.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
28-02-19 23:24  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na zdjęciach nie widać tych wielu problemów, które musisz pokonywać praktycznie na każdym kroku budowy modelu.
Koła napędowe są kompletnie z czapy - to widać już na arkuszach.
Ale zdjęcia i wykonanie podoba mi się, walka z tak niewdzięcznym modelem z takim efektem - czapki z głów:-)

Mam dwa egzemplarze tego modelu - jeśli chcesz, mogę Ci podesłać choćby jeden jako dawcę części i zapasu koloru - podaj tylko adres:-) Przynajmniej ciśnienie Ci spadnie i dokończysz budowę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-02-19 23:42  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki za ofertę StuG. Mam również dwa egzemplarze. Dobrałem również w Corelu w miarę podobne kolory, więc zapas mam właściwie nie ograniczony o różnej gramaturze. Problem w tym, że wiele części trzeba by zaprojektować od nowa, a wolę ten czas przed kompem poświęcić na kolejny okręt. Oczywiście model ukończę, bo podoba mi się to malowanie i nietypowe rozmieszczenie artylerii. Z zawieszenia właściwie zostały mi wózki i koła nośne. Jak to przeskoczę to będzie z górki może kamienistej ale jednak .

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
01-03-19 20:19  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Nie poddawaj się, ja też przez to przechodziłem ale da się to wykonać.Z tego co pokazujesz nie jest zle. Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-04-19 23:01  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Kolejna porcja zdjęć. Niestety duże powiększenie pokazuje wszystko, koła są wymęczone, ale już nie będę z nimi walczył. Koła napędowe to moja twórczość, bo te z wycinanki miały kompletnie zły rozstaw zębów i zapięcie na nich gąsienic było nie możliwe. Mam już zrobione w 70% wózki i koła, ale pokażę je w następnej odsłonie. Pocieszam się, że jak już zrobię koła to będzie z górki, bo gąski klei się całkiem przyjemnie.
Zastanawiam się, czy na rolki podtrzymujące nie nakleić cieniutkich czarnych pasków, aby ładniej wyglądała ich powierzchnia.











Zrobiłem też moją wersję mocowania tłumików, bo tej z wycinanki w żaden sposób nie mogłem rozkminić.

 
14-04-19 21:59  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

srednio raz na 2 tyg widze ten czolg na zywo,ogrom pracy wlozonej w ten model poprostu powala ,zdjecia tego nie oddaja ale w realu to jest poprostu klasa swiatowa

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
15-04-19 07:46  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Też mam (miałem) ten model w planach ale chyba wystawie go na sprzedaż bo skutecznie mnie do niego zniechęciłeś. A tak pozatym model po skończeniu będzie się świetnie prezentował, widziałem kiedyś go sklejonego. Gratulacje za wytrwałość nad tym gniotem.

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
15-04-19 09:14  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
kakadupoznan 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Była kiedyś tu moja relacja , nie wiem dlaczego znikła z portalu...

Resztki widać na filmie
https://www.youtube.com/watch?v=uhFvXR0io0I

Model ciężko sklejalny ale jakoś tam poszło...

 
15-04-19 20:05  Odp: [R] Włoski czołg M11/39 Modelik skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Model wygląda super, ale jak rozwiązałeś problem z kołami napędzającymi. Gąski są zrobione w pod koło, czy robiłeś koło o większej liczbie zębów? Bo wiem, że nikomu nie udało się wykorzystać obu części z oryginalnej wycinanki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024