FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-02-19 07:07  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja wymiękam jak mam zrobić kilka takich samych działek art. p-lot. A tu takie coś widzę. I do tego wszystkie takie same, jak z automatu. Podziw i szacunek.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (23-02-19 07:08)

 
25-02-19 19:11  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Jakiej drukarki używasz do projektowania takiej drobnicy?

 
25-02-19 19:15  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie bardzo rozumiem pytanie, ale do projektowania części używam Corela, a drukuję na zwykłym urządzeniu wielofunkcyjnym HP.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-02-19 23:22  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

QN, cierpliwości to Ci nie można odmówić. Kosmos!

Nie myślałeś czasem może o usprawnieniu procesu produkcji i skorzystaniu z dobrodziejstw silikonu i żywicy? Odlanie samych pudełeczek zaoszczędziłoby Ci mnóstwo czasu a i my skorzystalibyśmy na częstszych aktualizacjach. Czy wyznajesz 100% karton i nie uwzględniasz takich dróg na skróty? Model i tak malowany a myślę, że nikt nie powinien umniejszać Twoim umiejętnościom skoro "matka" pozostałych odlewów wyszłaby spod Twoich rąk.

Ciekawi mnie Twoje podejście w tej kwestii, bo w moim odczuciu to co robisz zakrawa o czysty masochizm ale z drugiej strony może właśnie taka dłubanina w kartonie sprawia Ci najwięcej frajdy.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
25-02-19 23:46  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Żywica to złoooooo!! Never!!

 
26-02-19 18:03  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ale ja lubię dłubać :-) Nie mam nic do dodatków - jakichkolwiek.

A że aktualizacje rzadko... Pracować trzeba, czasu mało. Kleję praktycznie w pojedyncze weekendy, jak znajdę trochę wolnego czasu. Teraz trochę pokleiłem, bo byłem tydzień na urlopie. Ale dobre się już skończyło.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-02-19 22:08  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

ACHTUNG!
Qń podnosi adrenalinę.
Bardzo lubię popatrzeć na to, najeżyć sierść, a potem z ulgą spojrzeć na moją dłubaninę, gdzie niemal cały model jest jak jedno ogniwo qniowej gąsienicy.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
04-08-19 10:24  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

W okręcie zabrakło części do klejenia (najpierw trzeba sobie porysować), więc zabrałem się za podwozie do Stuarta, wyrysowane w międzyczasie.

Rozpocząłem od kół nośnych. Po poprzednich czołgach to sama przyjemność. Proste, łatwe i przyjemne. I do tego tylko 8 sztuk.



Na tym zdjęciu widać jak wycinam wewnętrzne otwory. Najpierw igłą wycinam okrągłe brzegi. Potem resztę. Reszta obróbki to wygładzenie krawędzi, zaglutowanie ich, przeszlifowanie płaszczyzn z obu stron i dopiero wycinanie tarczy od zewnątrz.



A tu komplet podzespołów do koła. Dwa widoczne pierścienie są rozdzielone.
Mniejszy to złożony z 3 warstw tradycyjnego kredowego kartonu 0,25mm metalowa część. Sklejane budasiem (kredę ciężko jest inaczej kleić). Najmniejszy jest nieco mniejszej średnicy i tworzy uskok. Krawędź zewnętrzna tradycyjnie glutowana i szlifowana – papier 300, potem 600.
Większy pierścień to gumowy bandaż. 7 Warstw kredy. Krawędzie boczne zeszlifowane pod skosem papierem ściernym 100, wyrównane 300. Ptem zostały pryśnięte białym podkładem i wyszlifowane papierem 300.
Małą ciekawostka. Na pierwszy zdjęciu widać tarcze. 6 otworów. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że powinno ich być...5. Trzeba było robić od nowa. Zasugerowałem się znalezionymi w necie rysunkami kół, ponoć do Stuarta. Jakież było moje zdziwienie jak spojrzałem na zdjęcia oryginału...
Reszta – jak widać.



No i powyżej efekt końcowy. Elementy kola złożone na sucho, bez kleju. Na razie jeszcze nie wiem, czy najpierw je skleję, czy najpierw pomaluję, a potem skleję.



I tradycyjny komplet elementów.

Post zmieniony (04-08-19 10:29)

 
04-08-19 11:49  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Byłem, jestem i będę pełen podziwu dla Twojego modelarskiego kunsztu:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
04-08-19 12:27  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękna robota!
Powodzenia w dalszych zmaganiach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024