FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
20-02-19 08:58  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

piękna sprawa :D
pytanko - z czego linki tych dźwigów są?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
20-02-19 11:24  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Do olinowania używam czegoś takiego



Nie wiem czy można to dostać w sklepie. Zdobyłem to na konkursie dawno temu. Jedna szpulka starczy na wiele modeli.

Kuba

Post zmieniony (20-02-19 11:36)

 
20-02-19 16:14  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Chyba JSC takie cuś sprzedawało.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
20-02-19 20:58  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Dzięki za namiar - nadal jest to w sprzedaży

http://sklep.jsc.pl/index.php/produkt/nitka-modelarska-syntetyczna-super-cienka-grubosc-004-mm-dlugosc-15-m-k-017

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
20-02-19 21:01  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

To jest super

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
21-02-19 09:20  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Varran wielkie dzięki :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
21-02-19 14:35  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Super model, samoloty faktycznie niesamowicie ożywiły szarości jednostki.

--
pzdr
Kemot

 
21-02-19 20:43  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Super:-) Bardzo się cieszę że się Wam podoba. Jeszcze 6 samolotów będzie z przodu i 3 maszty. Olinowanie i koniec:-).

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
24-03-19 15:24  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Zapraszam do galerii końcowej Kamikawy Maru.

Budowa z przerwami trwała 9 lat. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku a zakończyły 23.03.2019 roku.
Przerwy były długie. Pierwsza trwała 2,5 roku. W 2012 roku model poważnie się uszkodził. Kadłub był oklejony samoprzylepną cienką pleksi i było pomalowane już dno kiedy pleksi zaczęła się deformować i powstały szpary. Ponieważ samo oklejenie zajęło mi dobre 1,5 miesiąca musiałem zrobić sobie przerwę od tego modelu w której został zrobiony Isuzu. Po przerwie jak już zapomniałem ile pracy było włożone w to oklejenie zerwałem pleksi i zrobiłem poszycie ponownie tym razem z samoprzylepnego papieru. Po pomalowaniu kadłuba model miał kolejną roczną przerwę w której powstał desantowiec SBT. Jak go skończyłem wróciłem na chwilę do Kamikawy powstała nadbudówka. Kolejne przerwy były na lotniskowiec Zuiho (nadal nieskończony) i łódź podwodną I-58. Po ukończeniu łodzi na dobre wróciłem do Kamikawy i efekt końcowy widać na zdjęciach.

Do budowy modelu wykorzystałem:
- Cześć elementów wycinanych laserowo z krążownika Sendai (GPM)
- Wycinane laserowo wózki do wodnosamolotów z tendra Nisshin (Angraf) - dziękuję Jorzikowi i Tomkowi za odstąpienie niewykorzystanych wózków z ich modeli.
- Odlewanych w żywicy kotwic - dziękuję IJN Łukaszowi. wyszły super!
- Odlewanych w żywicy nawiewników z firmy RBmodel
- Odlewanej z żywicy czterołopatowej kotwicy (GPM)
- Kołpaków do wodnosamolotów z Model Hobby
- Do zrobienia niektórych standardowych elementów wyposażenia korzystałem z innych modeli.
- Super cienkiej linki do olinowania (JSC)
- Tłoczonych luf z Model Hobby

Model w większości był rysowany w Photoshopie. Nigdy nie był robiony z myślą o wydaniu. Wyrysowane części służyły mi jako baza do przycinania która później nie była już poprawiana w komputerze. Dlatego nie planuje wydania tego modelu.

Model został pomalowany farbami Humbrol 100 (dno), Humbrol 27 (burty). Do wykonania śladów rdzy użyłem starej wyschniętej na proszek farby Humbrol 113. Efekt nierównego odcienia na burtach zrobiłem zbierając część farby miękkim pędzlem ruchami góra/dół.



Teraz zabieram się za kończenie lotniskowca Zuiho. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i dobre słowo. Do zobaczenia na konkursach i w kolejnych relacjach:)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
24-03-19 16:09  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Napracowałeś się. GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024