FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-02-19 19:12  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Mejdej potem już tylko warstwa lakieru na cały model, po jego ukończeniu.

 
14-02-19 15:36  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Od samego początku przyglądam się Twojej pracy i nie mogę wyjść z podziwu...
Chylę czoła Twoim umiejętnościom :-)

 
14-02-19 16:03  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Ok to jeszcze ostatnie doprecyzowanie. Rozumiem, że ostatnia warstwa lakieru przy tej technice musi być nakładana, albo aerografem, albo lakierem w sprayu. Dobrze zakładam, że nałożenie lakieru pędzlem rozmaże to co zostało nałożone suchym pędzlem. Tak czy nie?

--

 
14-02-19 17:13  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Tommy T.B. dziękuje, lecz osobiście uważam, że to nie jest jeszcze poziom który można podziwiać, raczej jest to 'w miarę poprawne wykonanie z kilkoma pomyłkami' :)

Mejdej to wszystko zależy od lakieru. Jeśli użyjesz jakiegoś agresywnego to lepiej go nakładać natryskowo, jeśli wodnego to z farbą nic się nie stanie, najwyżej poszycia może się pofalować. Ja z reguły nakładam lakier za pomocą aerografu, aby uniknąć śladów pędzla i wspomnianego pofalowanie poszycia.

--


 
16-02-19 11:44  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
RoyalHeros 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Praca widzę,idzie jak burza.Masz naprawdę ładne zdjęcia,właśnie szukam jakiegoś programu do obróbki,bo aparat to wiadomo kwestia gustu i portfela.
Poziom warsztatu i umiejętności manualnych godny podziwu.Naprawdę jesteś skromny.
Jakiego programu używasz od obróbki zdjęć ??

 
16-02-19 18:32  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

RoyalHeros nie obrabiam zdjęć. To co tu widać to zdjęcia prosto z aparatu, jedynie wykadrowane i pomniejszone w Paincie. A sam aparat tez nie jest profesjonalny - najzwyklejszy Nikon D3100 z kitowym obiektywem. Na początku relacji dostosowuję oświetlenie oraz ustawienia w aparacie, tak aby efekt był zadowalający bez żadnej obróbki. Przyspiesza mi to później pracę ze zdjęciami, a także pozwala uniknąć różnic w odcieniach kolorów pomiędzy poszczególnymi zdjęciami.

Skrzydła są już gotowe. Mam do nich mieszane uczucia. Z jednej strony udało mi się uzyskać zadowalającą krawędź natarcia (choć nie idealną i parę załamań się pojawiło), niepofalowaną krawędź spływu, oraz nigdzie niezapadnięte poszycie. Z drugiej strony końcówki skrzydeł. Lewa wyszła w miarę dobrze, lecz prawa jest strasznie wymęczona. Od siebie dodałem wgłębienia pod światła pozycyjne, w które później je wkleję.



Wnęki podwozia i wyloty łusek. Jedyna uwaga dotyczy żeberek zaznaczonych żółtą strzałką. Są odrobinę za krótkie i nie dotykają poszycia skrzydeł.




Tak wyglądają poszczególne fragmenty złożone ze sobą na sucho.



Pozdrawiam

 
16-02-19 19:30  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dla mnie miodzio ;-)

 
17-02-19 10:15  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Sprytnie zrobiłeś z elementami WPS. zostawileś tylko proste linie do wycięcia.
Nie przejmuj się zgniotkami, przynajmniej nie będzie taki sztuczny :D

 
17-02-19 10:46  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Precyzja wykonania na super poziomie. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-03-19 18:53  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam ponownie,

Wykonanie silnika zacząłem od rozgrzewki na 7 cylindrach w drugim rzędzie - dzięki temu mogłem spróbować różnych technik sklejania ich w całość. Potem przyszedł czas na tą bardziej widoczną 7.



Dodałem od siebie kawałek drutu cynowego z nawierconymi otworami, aby łatwiej było mi montować przewody zapłonowe. Nie do końca wygląda to tak jak w oryginalnym silniku, jednak będzie to praktycznie niewidoczne w ukończonym modelu


Wzorując się na zdjęciach dodałem również poprzeczki pomiędzy popychaczami, parę przewodów, oraz namalowałem coś co ma imitować logo BMW. Na zdjęciu przewody wyszły wściekle żółte (przynajmniej tak wyglądają u mnie), pomalowane są jednak mieszaną farby żółtej i białej w proporcji 1:1 i w rzeczywistości kolor jest bardziej blady


Aby ułatwić sobie poprawne osadzenie silnika w osłonie wykorzystałem krążek z tektury i patyczek higieniczny. Dzięki temu po przyklejeniu osłony do kadłuba mogłem ustawić silnik w osi symetrii osłony, oraz miałem pewność, że silnik i osłona będą współśrodkowe. Silnik przykleiłem wstrzykując wikol przez patyczek.


Zamknięty silnik:


Zabierając się za wykończenie osłony silnika zauważyłem błąd w opracowaniu wgłębienie pod prawy KM jest zielone, zamiast szarego. Na tym etapie miałem już przyklejone skrzydła do kadłuba więc nie mogłem już użyć zapasu koloru dostępnego w zielonym obszarze. Na szczęście element ten był na tyle mały, że udało mi się wyciąć potrzebny fragment z obszaru zaznaczonego na pomarańczowo:


Niestety fragment ten był po prostu szary, bez żadnych śladów weatheringu, przez co się odznaczał. Nałożyłem więc na niego brązowe oraz czarne filtry, aby zróżnicować powierzchnię.


Gotowe osłony KM'ów:


Oprofilowanie kadłub skrzydło - bałem się, że przez wycięcie ww. kawałka poszycia może mi się ono zapadać podczas oklejania oprofilowaniem, jednak tak się nie stało. Górna część wyszła w miarę dobrze, na spodzie musiałem trochę więcej wyretuszować, ale też jest znośnie.



Natomiast z przodem już sobie tak dobrze nie poradziłem. Ciężko mi było tak przykleić oprofilowanie, aby zakryło wszystkie czarne linie oraz nie zostawiło nigdzie szczelin. Postanowiłem przykleić je tak, aby nie powstały szczeliny, a wszelkie niepotrzebne linie retuszowałem. Nie wygląda to przepięknie, lecz po lakierowaniu powierzchnia powinna się trochę wyrównać i nie będzie się to tak rzucać w oczy.


Teraz mając skrzydła za punkt odniesienia mogę zabrać się za budowę stateczników.

--

Post zmieniony (10-03-19 19:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024