FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
12-02-19 15:31  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam

Ceva, miałem sesję dlatego ostatnio moja aktywność była znikoma, ale już wracam do życia modelarskiego.

W tym odcinku trochę marudzenia. Zrobiłem prawie wszystkie klapy na pancerzu, lampy, skończyłem lewą stronę zawieszenia pod koła. Gdzie niegdzie były niezgrane kolory i różnice odcieni. Za to największy problem był z żaluzjami silnika, ponieważ otwory w kadłubie były za małe. Jak zacząłem powiększać okazało się, że we wrędze otwór jest ok za mały jest tylko w poszyciu zewnętrznym i teraz nie wiem czy to błąd, czy projektant wymyslił sobie, żeby żaluzję wklejać przed oklejeniem modelu poszyciem o czym zapomniano wspomnieć w instrukcji. Apropos instrukcji dopiero teraz zwróciłem uwagę, że w modelu totalnie nie ma instrukcji opisowej za to jest na 1,5 strony A4 dokładny opis historii BWP jako konstrukcji. Moim zdaniem spokojnie można by ten opis skrócić do powiedzmy pół strony, bo jaki jest BWP-1 każdy widzi biorąc pod uwagę ze jest to najpopularniejszy pojazd tego typu w państwach dawnego bloku wschodniego, a w Polsce jest to chyba najliczniejszy pojazd pancerny, ale mogę się mylić. Z opisu dotyczącego budowy jest tylko wyjaśnienie oznaczeń i tyle. Numeracja żaluzji też nie wskazywała ich wcześniejszego montażu. Tego, że mają zły kolor nawet nie chce mi się już komentować. Jako, że kompresuję dwie aktualizacje w jedną jeszcze parę słów Tylne drzwi musiałem zakleić na stałe, ponieważ nie zgrywał sie dolny zawias i miałem do wyboru, albo na stałe otwarte albo zamknięte. Otwarte ni jak nie pasowały do koncepcji modelu., reszta klap i włazów jest ruchoma. Osłony lamp docelowo chyba zrobie cieńsze bo im dłużej na nie patrzę tym bardziej się skłaniam ku temu ze są za grube.



P.s. Nie wiem co się dzieje z fotkami. Jeszcze wczoraj jak wchodziłem wyswietlały się normalnie.

Post zmieniony (12-02-19 15:34)

 
16-02-19 18:54  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
W dzisiejszym odcinku trochę marudzenia. Praktycznie skończyłem kadłub, zostały tylko błotniki i antena które wkleję po skończeniu zawieszenia. Spasowanie części ok, ale brakowało elementów od 179z do 183z, są to przetłoczenia na tych tylnych trójkątnych błotnikach. Belkę do wyjeżdżania z błota też montowałem na sztukę, ponieważ co prawda sam element kłody jest rozrysowany w wycinance to o tyle nie ma ani obejm, ani rysunku jak i gdzie to wkleić. Jako kłody użyłem gałązki sosnowej, a obejmy zrobiłem z pasków rezerwy koloru. Skleiłem też całe zawieszenie, wanna już docelowo pobrudzona koła jeszcze nie. Co do problemów to oklejka bandaza kół jezdnych jest za długa o około 3mm i z tego co już sprawdziłem to o zgrozo laserowe gąsienice są za krótkie o około 3 do 5 ogniw.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
16-02-19 19:37  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Na belkę samowyciągu lepiej poszukać jakiś korzeń niż patyk. No, ale to "luzackie" wykonanie, więc tak tylko chciałem... Korzonek, jeśli się go przetnie nożykiem, to ma gęściej ułożone słoje drewna i cieńszą skórkę niż kora na patyku, co czasem może wyglądać lepiej. Bo na Twoim modelu kłoda wygląda jakby przeleżała w lesie ze dwa lata, ale też zdjęcie trochę nieostre. Samowyciąg robi się chyba ze świeżo ściętego, żeby był dość mocny. Nie czepiam się. Samo opracowanie, widać, że jest dużo dokładniejsze niż znany mi dawny BWP-2 z Modelcard, który ma spore uproszczenia. Jak gąsienice laserowe za krótkie to daj te z pasków, te które są przewidziane w wycinance. Na pewno pasują graficznie do całości, lasery to do bardzo wypasionych graficznie projektów moim zdaniem. Ten zaś jest z założenia skromny i bardzo dobrze.

Twoje modele są według mnie jakby troszkę obszarpane, ale za to pewnie szybciej idziesz z pracą przy nich, więc ten samowyciąg w sumie pasuje. Te zaprojektowane ku skromności, to wydaje mi się właśnie do wykonania w standardzie i jak dla mnie powinna być czystość i dokładność, aczkolwiek przyznam, że nie potrafiłbym chyba zrobić tak ładnie. Zawsze coś sknociłem pomimo starań, więc u mnie było trochę tuszowania niedociągnięć pod ogólny styl, że tu się przybrudzi, tam domaluje. No mam coś takiego.

--
https://www.youtube.com/watch?v=oZKmXywEBD0
https://weronikabartekdul.blogspot.com/search/label/cegiełka

Post zmieniony (16-02-19 19:46)

 
16-02-19 19:47  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ciekawie to wygląda ;-)
Co do spasowania części, to mogę potwierdzić, że model jest dobrze spasowany, bo mój Brat też go skleja i kadłub wraz z wieżą wyszedł mu bez zarzutu.

Andrzeju, co do twojego projektu, to są dwie rzeczy, które troszkę odstają, a mianowicie:
- belka do samowyciągu ( trochę za cienka, za długa i poza tym ma być bez kory)
- osłona prętowa reflektorów jest stanowczo ze zbyt grubego drutu

Poza tym model bajka ;-)

Powodzenia w dalszej budowie :-)

 
16-02-19 20:06  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Na belkę w takim razie spróbuję znaleźć coś innego. mieszkam w domu z ogrodem, więc nie powinno być problemu :-). Co do osłon lamp zapomniałem dopisać, że zostaną wymienione tak samo trzonek łopaty, bo pisał mi o tym kolega na innym forum, ale to jak skończę juz temat zawieszenia i skończę model tak często odwracać do góry kołami.

Mirosław, mógłbyś zdefiniować co w Twoim rozumieniu oznacza termin, że moje modele są trochę "obszarpane"? Nie bardzo rozumiem co masz na mysli a chciałbym sie do tego ustosunkować.

Model bedzie ogólnie dość mocno ubrudzony i mam nadzieje przygasi to trochę kolory, a na wydłużenie gąsienic mam już chyba pomysł.

Tommy- Czy Twój Brat bedzie gdzieś ten model pokazywał w internecie, albo nawet już pokazuje?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
16-02-19 20:10  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Kilka zdjęć w Google pokazuje, że jest i z korą, ale i bez kory też. Może regulaminowo zaleca się okorowany, żeby jako standardowe wyposażenie właśnie nie zgnił, a wysuszył się i stwardniał. Natomiast na poligonie chyba używa się świeżo ściętego jak trzeba na podorędziu, a to na okorowanie nie ma czasu. Okorowany korzonek też, wydaje mi się, będzie lepszą imitacją, a cała przyjemność sprawdzić to. Choć niestety teraz zima i trudniej wygrzebać coś z ziemi, no i to musi być też właśnie wysuszony. Takie korzonki występują na drogach leśnych, zwłaszcza świeżo powstałych w pobliżu miejsc wyrębu.

"Obszarpane", mam na myśli (takie drobne rzeczy), że peryskopy masz trochę krzywo wycięte, krawędzie nie zawsze dogięte, siatki graniastosłupów warto czasem rozcinać, żeby się właśnie nie załamywały /nie zapadały.
--
https://www.youtube.com/watch?v=oZKmXywEBD0
https://weronikabartekdul.blogspot.com/search/label/cegiełka

Post zmieniony (16-02-19 20:13)

 
21-02-19 14:56  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć, ogłaszam, że skończyłem kadłub i zawieszenie pojazdu. Najbardziej upierdliwe na tym etapie okazały sie gąsienice, które są za krótkie i brakuje około 100 łączników oznaczonych w wycinance jako "g". Musiałem je docinać z wycinanki, jakoś poszło. Żeby było śmieszniej to zębów jest za dużo... Zrobiłem antenę oraz błotniki, w których pierwszy raz robiłem tłoczenie przetłoczeń, zrobiłem je wypisanym długopisem na szablonie dołączonym do modelu. Zmodyfikowałem je też po swojemu nie wklejając strony wewnętrznej, a po prostu je malując. Dało to lepszą plastyczność i łatwiej się tłoczyło jedną warstwe niż dwie. Kolejnym powodem jest to, ze w tym modelu strony wewnętrzne są sporo mniejsze od zewnętrznych tak jakby pomiedzy nie miała wchodzić jeszcze tektura 0,5mm. Dotyczy to wszystkich elementów o tej budowie. Wymieniłem też belke z tyłu pojazdu, oraz zmieniłem osłony lamp na cieńsze, bo poprzednie były nieco pancerne. Antena się przekrzywiła w czasie robienia zdjeć, ponieważ nie wytrzymała kontaktu z łapą mojej pomocnicy widocznej na ostatnim zdjęciu, która akurat skutecznie blokowała robienie zdjęć Zdecydowanie częsciej pies pełni jednak role przeszkadzałki, gdyż z racji swoich rozmiarów bez problemu zagląda na biurko i trzeba zabierać wszystko co w zasięgu. Psina pół roku temu adoptowana ze schroniska



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
21-02-19 17:59  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
kedlaw0   

Z tego co widzę to oznaczenie wozu batalion zmechanizowany z 34 BKPanc z 11 LDKPanc?

 
21-02-19 18:17  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Śliczny piesek. Widać że zadowolony. Brawo za decyzję o adopcji.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
21-02-19 19:25  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Kedlaw0-Dokładnie.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024