FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 18Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-08-19 00:10  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wojtas dawaj nie zwalniaj ! Czekam na więcej :-)

 
14-09-19 15:26  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Tomku, mówisz to masz ;)

Przy kociaku również coś pogrzebałem. Powstał element systemu chłodzącego - wentylator.
Razem ze wentylatorem wkleiłem już na stałe chłodnicę oraz zbiornik paliwa. Niestety nie byłby sobą gdybym nie skomplikował sobie życia i dodałem nity (w rzeczywistości były to śruby) w miejscach na to przewidzianych w wycinance. Teraz trzeba iść za cisem i wykonać całą resztę ;)



--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
29-09-19 13:43  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Witajcie,

w zakładach Henschela prace na kociakiem posuwają się do przodu.
Zakończyłem prace za ścianą ppoż., wszystko już na swoim miejscu - teraz czas na wyposażenie reszty.
Stwierdziłem, że przy modelach wykonywanych w standardzie nauczę się stosować suche pastele. Założenie było takie, aby lekko przykurzyć niektóre fragmenty podzespołów. Jak na pierwszą styczność z pastelami, to jestem w miarę zadowolony - przykurzenie widać na lewym zbiorniku paliwa oraz fragmentarycznie na silniku.



Powstały również bębny hamulców, również lekko spastelowane. W parze z hamulcami rozpocząłem składanie skrzyni biegów do kupy.


--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
16-11-19 16:43  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Mała aktualizacja kociaka.

Ostatnio udało mi się ulepić skrzynie biegów. Jako, że jest to mój pierwszy model pancerki z wnętrzem, byłem bardzo tym podekscytowany. Ale… podniecenie ustąpiło po przymiarce stropu...😕
Za cholerę nic nie będzie widać. Na etapie oklejania kadłuba będę musiał się zastanowić, czy zrobić ściągany strop. Ale czy jest sens przy tak ubogim wnętrzu? Muszę się z tym przespać.

Wybaczcie za jakoś zdjęć, ale coś autofocus mi się nie wstrzelił.



--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
16-11-19 18:58  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Moim zdaniem, nawet jeśli ubogo w środku, to warto pokazać, że tam coś jest ciekawego co było zrobione :)

 
16-11-19 20:36  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Bez dwóch zdań. Taką jakość trzeba bezwzględnie pokazać.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
01-12-19 15:26  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Panowie, bez przesady z tą jakością ;)
Zobaczymy przy montażu stropu jak to wyjdzie.

A tym czasem...
Od ostatniego wrzutu pododawałem trochę bambetli.
Nieudolnie przykurzyłem (praktyka czyni mistrza) suchymi pastelami, miejsca styku drągów z ścianami bocznymi oraz obejrzałem masę filmów o dinozaurach.
Pamiętajcie, nie ma praktycznie różnicy pomiędzy kurczakiem, a T-Rexem ;)



Czas się zabrać za połączenie skrzyni z silnikiem.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
01-12-19 15:57  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

No, ale przecież kurczak ma dzióbek....

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
29-12-19 11:38  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Kudłaty, prawda ma dzióbek ;)

---

Zakończyłem pracę nad wnętrzem. Jak do tej pory nie było większych problemów z elementami. Niektóre części zaprojektowałbym inaczej, ale jak widać, udało się dostatecznie dobrze wszystko ulepić.
Jak dla mnie największym mankamentem modelu to papier, na jakim został wydrukowany - jest strasznie sztywny.
Na samym początku przyświecała mi idea, aby odwzorować w jak największym detalu wnętrze pojazdu wraz ze ściąganym stropem. Po przejrzeniu tony zdjęć oraz dokumentacji, stwierdziłem, że przy tak uproszczonym wnętrzu musiałbym połowę części przeprojektować i przedrukować, co się mija z celem. Dlatego zostaje tak, jak jest, a strop zostanie wklejony na stałe. Znając siebie, wsadzę model w gablotę i nigdy nawet nie ściągnę ani nie obrócę wieży ;)
Najmniej zadowolony jestem z wykonania gaśnicy i parków amunicyjnych, tak to jest jak się klei podczas gorączki i ciągłego kichania ;) Jak widać, parki amunicyjne nie posiadają pocisków. Po skończeniu jednego stwierdziłem, że ich wygląd przypomina fajerwerki, a nie pocisk - stąd decyzja o rezygnacji zapełnienia parków.

Patrząc na to, że samo wydanie ma już 21 lat, to bardzo ładnie się prezentuje. Wiadomo, że wnętrze jest bardzo umowne, składające się prostych brył, ale... moim skromnym zdaniem na rynku brakuje modeli pojazdów z pełnym wnętrzem o detalizacji trzymającej ten poziom. Oglądałem dużo różnych modeli i czasem jest to po prostu puste wnętrze, z czymś imitującym silnik i tyle. Jak dla mnie pan Marian swoim modelem wyznaczył nową jakość modelarstwa kartonowego, ale drodzy Projektanci wypadałoby podnieść poprzeczkę ;)



--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
02-02-20 13:20  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Zapraszam na kolejną odsłonę.

Zakończyłem najgorszy jak dla mnie etap sklejania pełzaczy, czyli oklejanie budy (osobiście wolę kleić te wszystkie bibeloty). Kilka osób mi mówiło, że oklejki poszycia są o wiele za krótkie względem kadłuba. Wg mnie pasowało idealnie (oprócz przedniej płyty). Jedyny problem miałem z tym, że zaproponowany szkielet w modelu jest dość wiotki i lekko mi skręciło kadłub - zapewne wina zbyt dużej ilość BCG lub coś, gdzieś mocniej ściskałem. Ale udało się z tego wybrnąć, tam doszlifowałem, tu dokleiłem pasek i jakoś się zeszło. Na koniec zostawiłem sobie przednią płytę i tu mały zonk… Poszycie jest o 1mm większe względem szkieletu. Otwór KMu oraz wizjera kierowcy nie pokrywał się ze szkieletem. Zdecydowałem się na skrócenie od dołu poszycia o 1mm i siadło. Poskutkowało to tym, że KM sądzie o 1mm, a osłony wizjera będę musiał skrócić o wspomnianą wcześniej wartość.
W niektórych miejscach retusz jeszcze do poprawy.



--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 18Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024