FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 18Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
08-03-23 19:44  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ja bym jeszcze zastanowił się nad wymianą lufy kadłubowego MG, bo raz że w modelu masz wersję piechoty (chłodnica z okrągłymi otworami)- wersja do Kugelblende była inna, a dwa to że nie trzyma wymiarów i jest po prostu karykaturalnie za długa.

 
09-03-23 12:28  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@PiterATS, masz rację. Muszę się nad tym zastanowić. Jedyny problem jest taki, że MG wkleiłem na CA... usunięcie tej lufy może skutkować katastrofą. Jak skończę wieżę, pochylę się nad tym zagadnieniem :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
09-03-23 20:25  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Spróbuj delikatnie naciąć skalpelem lufę u nasady, po jej obwodzie. Wtedy powinno pójść łatwiej z odklejeniem.

 
18-03-23 17:35  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dzisiaj szybka wrzutka, czyli podstawa kosza wieży.
Klejąc te biało/szare pudełeczka miałem jakiś zły dzień... wyszły jak wyszły ;)


Do następnego ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
18-03-23 20:17  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Te białe pudełka, dziś wyglądające okrutnie i psujące nastrój to miały być kanistry na wodę.
Może warto jednak zastąpić to jeśli nie żywicą to opracowaniami z GPM lub darmowymi do pobrania kanistrami.
Wektor ma/miał darmową wersję paliwową kanistra, a ja mam żywicę.

--

Post zmieniony (18-03-23 20:18)

 
19-03-23 16:04  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Ogłoszenia parafialne na bieżący tydzień ;)
Buda skończona, pozostaje tylko wykonanie wieży, doklejenie anteny oraz finalne poprawki.


--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
19-03-23 19:10  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Jak ja Ci zadroszczę tej czystości i staranności wykonania elementów i umiejętności idealnego doboru retuszu. Perfekcja w każdym calu. Jedyna rzecz, która wg mnie trochę razi. to te drobne elementy na gąsiennicy, które być może chronią zęby koła napędowego. Na zdjęciach oryginalnego czołgu wydają mi się trochę bardziej wąskie i nie takie półokrągłe jak u Ciebie. To drobnostka, ale ja teraz robię model Tygrysa z Answera i przyglądałem się zdjęciom w necie. Ja wykorzystuję laserowo cięte gąsiennice z pasków, tam tych elementów na otworach w gąsiennicy niestety nie ma i mam dylemat czy dorabiać, bo ogólnie to te laserki są do bani. Kibicuję Ci dalej, bo wieża to już sama przyjemność. Patrzyłeś może czy jest asymetryczna ? bo na tym etapie można jeszcze coś skorygować.

--
pozdr, Radek

 
19-03-23 21:53  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Bez przesady z tą jakością, farby dobieram na oko mieszając z trzech kolorów, a model jest czysty bo nakładam mało kleju :)

Co do gąsek, to nie analizowałem tego, takie dostałem i takie skleiłem. Akurat moje podejście do modelarstwa jest takie, że model ma się mi podobać i nie musi być zgodny z jego prawdziwym odpowiednikiem. Mam fun z klejenia i tyle.

Co do wieży to tego nie sprawdzałem i chyba nawet nie będę, bo to dla mnie nieistotne. Ale wstępnie wyszły znane mi problemy z oklejkami wieży - trzeba rozcinać. No i problem z laserowym szkieletem wieży, jest wypalony w poprzek włókien kartonu i bardzo źle się formuje ściany wieży. Jeśli wyjdzie źle to odpuszczę wnętrze wieży, zaspawam włazy i papa :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
20-03-23 08:33  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ten model tuż po ukazaniu się wyznaczał ówczesny top jakościowy - zarówno pod względem wizualnym jak i wydawniczym. Dzisiaj technika poszła do przodu, graficznie można zaszaleć, ale i tak Tygrys broni się doskonale. A dodając tak znakomite wykonanie, to praktycznie wyrywa z laci:-) Szanuję i zazdroszczę podejścia - to zdecydowanie ułatwia i uprzyjemnia pracę - cały czas próbuję się tego uczyć, ale wychodzi to różnie:-)
W tym roku musowo muszę go zobaczyć na jakimś konkursie na żywca, bo zdjęcia pewnie nie oddają wszystkiego:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-03-23 09:08  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Stugu, problem jest taki, że nie jeżdżę na konkursy... Przeważnie terminy eventów pokrywają się z innymi prywatnymi planami.
Ale kto wie, może w tym roku gdzieś się uda wybrać ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 18Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024