FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-02-19 16:38  [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Cześć,
przedstawiam Wam model Lancia Delta HF Integrale 16v, w którym to Fin Juha Kankkunen wygrał wyścig 1000 Jezior w Finlandii w 1991r.
W zeszycie są dwa modele, drugi to Lancia Integrale 8v, gdzie kierowcą był Włoch Alex Fiorio.

Modele wydane przez: Ondrej Hejl
Autorami są: Ing. Marek Vlachynsky i Ivan Ryba
Skala 1:24
Ilość części: 110
Okładka




Model nie posiada szkieletu. Całą bryłę sklejamy w „powietrzu” . Niby fajnie, bo pojedyncze elementy można ze sobą równo skleić. Schody zaczynają się jak trzeba zamknąć bryłę modelu, bo wiem gdzie przechodzą linie zgięcia ale nie wiem jak mocno zagiąć element i go ukształtować. Finał jest taki, że widać delikatne niedociągnięcia na karoserii. Duży problem miałem aby ukształtować profil opony, jej wypukłość. Obejrzałem kilka relacji jak to zrobić ale jeszcze mnóstwo ćwiczeń praktycznych przede mną.
Ogólnie model bardzo fajnie się skleja. Części pasują do siebie. Karton jest trochę cieńszy niż w rodzimych modelach, dla mnie to na plus, przy tym modelu.
Samochód po sklejeniu został polakierowany na połysk.
Zapraszam do galerii.



























 
14-02-19 17:04  Odp: [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Witam,śliczności,,pozdrawiam ceva. ;-)

Lancia Delta HF, włoska legenda rajdowa, jako model dość rzadko widoczna na naszych forach modelarskich, ale jak już się pojawi, to miło powiesić oko na tych kształtach.
Poza drobnymi niedociągnięciami z twojej strony to bardzo sympatyczny model. Przypuszczam, że płaskie ściany boczne to wynik niezbyt jasnej instrukcji montażu. Lakierowanie też chyba nie za bardzo ci poszło. Jak na moje oko to użyłeś lakieru akrylowego, nakładanego ze zbyt dużej odległości, która spowodowała że zaczynał schnąć zanim wylądował na modelu i nie rozpłynął się po jego powierzchni.
Mimo swojej prostoty bardzo mi się podoba, zresztą jak mógłby się nie podobać posiadaczowi Lancii Delty.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
14-02-19 17:49  Odp: [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To była maszyna ! Model niby nie za bardzo skomplikowany, ale bardzo ładnie wygląda w Twoim wykonaniu. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-02-19 21:00  Odp: [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ładny, czysto sklejony. Popraw mnie jak się mylę, czy ten model nie występuje z pełnym wnętrzem?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
15-02-19 00:03  Odp: [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ten samochód ma równie świetny wygląd jak i nazwę:-)
Model bardzo fajny, aczkolwiek lakierowanie faktycznie nie do końca się udało.
Tym niemniej gratulacje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-02-19 06:32  Odp: [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Najpierw pomyślałem, fajny modelik, szkoda że bez wnętrza, potem dojrzałem zapałki i zrezygnowałem z 2 częsci zdania. Fajny modelik zajefajnego samochodu.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
15-02-19 11:35  Odp: [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Dzięki za zainteresowanie modelem i ciesze się, że się podoba :)
Jeśli chodzi o lakierowanie to spróbuje się usprawiedliwić i powiem, że to drugi model jaki lakieruje aerografem z życiu. Efekt miał być jak powierzchnia szkła a wyszła... mandarynka. Faktycznie malowałem lakierem akrylowym i z większej odległości aby nie narobić zacieków.
Ceva boki wyszły mi płaskie, teraz już wiem jak to powinno wyglądać. Ale to jest to co mówiłem, brak szkieletu w modelu. Sklejasz elementy, które do siebie pasują ale całkowita bryła nie ma uformowanego kształtu. Pewnie jeszcze sięgnę po tego typu samochody do sklejania, to niektóre rzeczy wykonam inaczej. Na czymś trzeba się uczyć :)
Mucha, Viking_BB akurat ten model jest bez wnętrza bo chciałem coś prostszego. Z tego wydawnictwa są modele w tej skali z "bebechami". :)

Znalezione w sieci, przykład Lancia Delta S4



--

 
15-02-19 17:22  Odp: [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Odnośnie wnętrza w Delcie HF, czy taki model się w ogóle ukazał? Chyba jakoś słabo mi idzie przeszukiwanie internetów i nie widzę. Trafił ktoś na coś takiego, najchętniej cywilna HF lub rajdowa.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-02-19 17:25  Odp: [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ceva, podaj mi proszę mail to Ci podeślę. Bo chyba mam na kompie. Mam też Chargera i Barracudę jakbyś chciał.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
15-02-19 17:35  Odp: [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Mój mejl jest ogólnie dostępny w profilu ;-)

Z góry dziękuję za Lancię.
Charger i Baracuda interesują mnie znacznie, znacznie mniej...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024