FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
13-02-19 22:27  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie, nie Sven to TY teraz musisz nam wszystkim udowodnić, że nie jesteś kretynem i rzeczywiście jest tam jak twierdzisz - SPORA KRAWĘDŹ ZESZLIFOWANEJ I WYRETUSZOWANEJ WRĘGI.

 
13-02-19 22:38  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Może to drobiazg, ale ilu was tam jest Halogenów żeby wam udowadniać?
Wyjaśnij proszę.

ps.6100 przekroczone, wy naprawdę jesteście zwycięzcami.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-02-19 22:44  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Halogen, napisałem:

"Mam tylko takie pytanie, może się mylę i źle widzę, ale czy na zdjęciu 4 i 22 łączenia segmentów kadłuba były wykonywane w ten sposób, że pomiędzy sąsiednimi oklejkami widać sporą krawędź zeszlifowanej i wyretuszowanej wręgi?"

Napisałeś, że nie ma wręgi, tylko to wygląd po pastelowaniu i lakierowaniu. OK, więc źle widziałem. masz tu w tej kwestii jakieś jeszcze dla mnie epitety? Dlatego, że spytałem, widocznie źle widziałem? Każde zdjęcie makro znacznie zniekształca, można odnieść nawet absurdalne wrażenia. Ale spytałem ponownie o te zaznaczone strzałkami krawędzie co to jest w rzeczywistości, może są tylko widoczne na zdjęciach? Są one czy ich nie ma? Czy poza epitetami jesteś w stanie mi napisać co to jest? Pytam raz jeszcze po to, bo interesuje mnie to ze względów edukacyjnych.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
13-02-19 22:49  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czekamy na dowody Sven.

 
13-02-19 22:51  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dowody czego? Twoich epitetów? Ja tylko pytam, wiem już że źle widziałem, nie ma wręg, nawet odbitych na poszyciu, więc co to za krawędzie? Zrozum, może masz trudności w tym zakresie jakie inni mają intencje, ale śpieszę wyjaśnić, że wszystkie moje wpisy miały na celu by się czegoś nauczyć, dlatego pytałem. Nie ma innych spiskowych, złośliwych intencji, na prawdę. Model podoba mi się, ale chyba normalne że padają pytania wszelakie do wykonawcy co i jak, dlatego właśnie: ce edukacyjny, przynajmniej z mojej strony.

--

Post zmieniony (13-02-19 22:55)

 
13-02-19 22:57  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kompromitujesz się Sven już całkowicie.

 
13-02-19 23:00  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W tym, że pokazałem w powiększeniach strzałkami co to jest? Kompromitacja to pytania do wykonawcy o to jak to i to co może złudnie wyglądać? Na prawdę tak myślisz? Wybacz, ale nawet nie próbuję tego zrozumieć. Możesz nie odpowiadać jak chcesz co to jest, na prawdę intryguje mnie czym to jest w istocie. I powtórzę po raz kolejny: nie miałem i nie mam żadnych złośliwych i spiskowych intencji, możesz mi nie wierzyć jak chcesz, ale tak jest.
Pytam o pewne rzeczy po to tylko by się dowiedzieć o kwestie techniczne, wiedzy kartonowej nigdy dość, wielu się pyta by pewne rzeczy zastosować u siebie.
Widoczne krawędzie to tylko efekt pastelowania i lakierowania? Jeśli tak to takie coś można świadomie zastosować by uzyskać taki efekt w swoim modelu jeśli potrzebny.
--

Post zmieniony (13-02-19 23:44)

 
13-02-19 23:41  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Panowie...

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
14-02-19 01:51  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

"... widziałem raz ciekawy spór,
sprzeczał się z głową tęgi mur
i choć rozmówca - chłop na schwał,
to mur, jak mur, wciąż murem stał ..."

Model przepiękny, dopieszczony w każdym calu, wspaniały retusz i ślady eksploatacji (zwłaszcza zacieki olejowe pod silnikiem), rewelacyjne łączenia poszczególnych segmentów kadłuba ... I mógłbym tak długo jeszcze, bo ładniejszego nie widziałem. Jestem oczarowany nie tylko modelem, ale również przesympatycznym autorem, który z ojcowską cierpliwością tłumaczy zawiłości swej sztuki i odpowiada na wszystkie pytania, tworząc na forum niezwykłą atmosferę. Mistrzu! Nie jestem godny aby zetrzeć kurz z Twych podróżnych sandałów!

--
serwusik

 
14-02-19 07:57  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Halogen: gratuluję ukończenia modelu, kupa roboty za Tobą muszę przyznać.

Ogólnie: jestem coraz bliższy opuszczenia tego forum.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024