FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-01-19 15:15  ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
SletH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem początkującym modelarzem który swoją przygodę zaczął właśnie od tej wspomnianej Jaskółki. Troszkę już zrobiłem ale natknąłem się na to forum i pomyślałem że może warto było by pokazać efekty swojej pracy i uzyskać jakieś ciekawe rady i pomysły. Sam przeglądnąłem różne relacje z budowy tego modelu i nie ukrywam będę starał się skopiować kilka pomysłów.

Tutaj zrobiłem już część podwodną, którą pomalowałem i myślę że wyszła całkiem nieźle.



Teraz burty i dziób statku. Na burtach w kilku miejscach wystąpiły jak to przez was pięknie opisane "krowie żebra". Na dziobie starałem się zrobić imitację takich jakby spawów i sami oceńcie czy to fajnie wygląda.





Z nadbudówką jak na razie walczę starając się zrobić to jak najlepiej się da, ale niestety są widoczne błędy początkującego. Na części gdzie będzie się znajdować się reflektor staram się zrobić reling ze szpilek ale nie mam bladego pojęcia czy to tak ma być.



I to tyle jak na razie, następnej części możecie się spodziewać niebawem gdyż nie mogę się oderwać od sklejania tego modelu.
Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do wyrażenia waszej opinii oraz porad.

 
30-01-19 18:50  Odp: ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witaj na Forum !
Powodzenia w budowie życzę,
Pozdrawiam
Ryszard

 
30-01-19 21:59  Odp: ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pierwsze koty za płoty. Trzymaj się standardu, precyzji. Przymierz zanim skleisz. Powodzenia i pytaj w razie czego.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-01-19 23:14  Odp: ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witamy na forum! Mi dalej krowie żeberka wychodzą, mimo iluś lat praktyki w sklejaniu. Każdy następny model będzie lepszy. rób, pytaj, pokaż czasem. Pozdro.

 
31-01-19 08:55  Odp: ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nic się nie przejmuj. Początki zawsze są trudne. Też zaczynałem budować okręty od tego modelu, tyle że z pierwszego jego wydania z 80 roku. Tak dawno, że wstyd się przyznać ;-) Moja Jaskółka nie była lepsza. To bardzo dobry model do nauki. Powodzenia!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
31-01-19 19:41  Odp: ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

Witam! Ta jaskółka z lat 80-tych jest zdecydowanie o niebo lepsza. Jak malowałeś to mogłeś też szpachlowac i szlifować, ale jak na początkującego modelarza staraj się dokładnie dopasowywać części.Pozdrawiam!

 
31-01-19 22:20  Odp: ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witaj na forum.
Wg mnie szpilki nie są dobrym pomysłem na reling , są twarde i ciężko je wykrzywiać, zainwestuj w ocynkowany drut lub mosiężny, miedziany ok 0,3mm do tej skali. Na poczatek dobrze zaczac od standardu, składając poprawnie model, malowanie to wyższy poziom. Zagięcia próbuj robić na koncie stołu, deski złap część w dłoń i dotrzyj o kant, nie będzie pogięte, możesz dodatkowo zwilzyc, ale delikatnie, twardy karton aby przy tej operacji uniknąć zagiec. Nie kombinuj za dużo jak na początek. Wyszły Tobie trochę wklęśnięte ściany, zakladki nacinaj od linijki metalowej. Ściany będą równe.
Życzę powodzenia:-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
02-02-19 23:49  Odp: ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

No cóż, widać typowe błędy początkującego, ale nie martw się. Najwięcej doświadczenia zdobywa się kończąc modele, a widoczny zapał i niewielka ilość części w modelu dają spore szanse na ukończenie.
Kiedyś chciałem zbudować ten model dla relaksu,ale relaksu nie było. Tam niezbyt pasuje na dziobie i rufie, co pewnie już zauważyłeś. Oklejki dna też nie trzymały wymiarów i trzeba docinać. Z uwagi na ręczne kreślenie i niespasowania nie jest to najlepszy model. Ale do nauki może być.

Powodzenia!

Aha, na reling użyj drutu miedzianego 0,2 mm, który można nabyć w sklepach z materiałami do biżuterii, np: TUTAJ

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
12-02-19 16:28  Odp: ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegę i życzę udanego, modelarskiego żywota.
Poczytaj relacje i porady na modelarskich forach gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji o obróbce papieru.
Przyda się z pewnością.

Mimo błędów i niedoróbek trzymam kciuki za ukończenie tego modelu. Najważniejsze to cierpliwość i konsekwencja.

Wycinaj części ostrymi narzędziami.
Kształtuj przez delikatne i wielokrotne walcowanie. Pomaga delikatne polizanie części przed kształtowaniem - poważnie, nie żartuję!
I najważniejsze - przed sklejeniem przymierzaj aż do skutku, czyli kiedy elementy będą do siebie pasowały.
Niedopasowane już nie naciągniesz ani nie wgnieciesz w trakcie sklejania.

Powodzenia.

PS
Będę śledził Twoją relacje bo mam zamiar wykonać ten model ale z innego wydawnictwa.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-02-19 12:47  Odp: ORP Jaskółka - relacja z budowy MM 3/2000
SletH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie, po dość długiej nieobecności.

Sprawy mają się tak, że przykleiłem gotową nadbudówkę już do pokładu i porobiłem kilka elementów wokół. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego że ściany są wklęsłe i widać wiele niedoskonałości lecz jak to się mówi ? "Człowiek uczy się na błędach". Teraz przynajmniej może uda mi się tego uniknąć przy kolejnych modelach.

TLB ze szpilek zrezygnowałem bo rzeczywiście nie wyglądało to najlepiej, i zrobiłem własnoręcznie takie coś jak na zdjęciu. Sam oceń czy wygląda to lepiej. Według mnie TAK. Również posłuchałem Twojej rady i zakupiłem aluminiową linijkę :) Widać różnicę.

Hastur tam cały czas nic nie pasuje, ale dzięki temu można się dużo nauczyć i przy okazji jest fajna zabawa ^^ A a pro po drutu miedzianego to jest jakiś poradnik jak zrobić taki reling ? Szukałem ale nie znalazłem. Pewnie jest tego mnóstwo a jak ja zwykle ślepy -,-

Winek jeszcze dzisiaj skorzystam z tego patentu na ślinę !! Akurat robie wyciągarkę a tam jest kilka zaokrąglonych elementów :)




 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024