FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-02-19 23:20  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Chodzi mi o ten model, i tą rozmowę ;)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
11-02-19 23:43  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ja już chyba jestem za stary, żeby zrozumieć o co tu chodzi w całej tej „dyskusji”... Po takiej krytyce tego modelu, bardzo trudnego i bardzo zwaloryzowanego zastanawiam się jaki jest sens w ogóle cokolwiek pokazywać. Przecież niektórych tu musi ogarniać pusty śmiech jak oglądają, delikatnie mówiąc, słabiej sklejone modele. Czemu ma służyć atmosfera dyskusji nad tą prezentacją ? Dajcie sobie spokój ludzie. No chyba, że z założenia to forum jest przeznaczone dla czterech-pięciu artystów, a reszta to nic nie znaczące tło...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
12-02-19 08:21  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Bohduś nie przesadzaj. Trochę krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Zresztą zdecydowanej większości model się podoba, a tym trzem czy czterem, którzy go krytykują, podoba się, ale nie do końca. Ja też uważam go za jakiś taki niedopieszczony. Po Halogenie (pewnie z powodu jego eksperckich wypowiedzi) spodziewałem się trochę więcej.
A wracając do krytyki, to pożałowania godnym jest raczej to, jak Halogen ją przyjmuje. Zwłaszcza, że jest to konstruktywna krytyka.

--
serwusik

 
12-02-19 08:28  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model jest dobry ale nie dobry jak na 8 lat klejenia. Widać wyrażnie zwłaszcza od dołu brak płynnosci na przejściach segmentów. A to pocudowanie ze szpachlówką i podmalówką przy podstawie steru kierunku to też jest nieciekawe. No i naboje ciętę z drutu miedzianego wygladają o wiele gorzej jkaby je zrobić z wycinanki.

 
12-02-19 09:20  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

ABC, może ten bardzo długi czas sklejania i jak sam Halogen napisał, lekkie przesycenie hobby wpłynęły na nieco słabsze wykonanie. Pamiętajmy jednak, że każdy skleja jak potrafi, jedni mają do tego wrodzoną smykałkę, inni za to może mniej umiejętności i dokładności, ale za to ogromne zacięcie i takich kompilacji można by mnożyć :) co kto ma, a czego mu brakuje :). Jeśli Halogenowi się podoba jako wykonawcy modelu to jest super. Liczy się też fakt , że model rozpoczął i zakończył i według mnie wykonał go na całkiem wysokim poziomie. Brawo za brak oporów przed sklejaniem trudnych modeli - ktoś to musi robić :). Bardzo jeszcze ubawiło mnie zdanie skierowane do Laszlika:

"Byłeś mechanikiem samolotowym na lotniskowcu " Essex", e no to gratki, Elvis też tam był i razem te zacieki i ich kierunek oglądaliście ?

Nie dorzucam oliwy do ognia, po prostu wyobraziłem sobie jak Laszlik z Elwisem badają przebieg tych zacieków hehehe.

Widać, że się lubicie. Pozdrawiam i powodzenia Halogen przy kolejnych tematach.

--

 
12-02-19 10:59  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Opinie są sprzeczne co do użycia farby i szpachli. Model był tylko retuszowany? Mogę się odnieść tylko do tego co widzę na fotach ale na przykład na czwartym zdjęciu, na zbliżeniu ten retusz wygląda na bardzo rozległy. Tak jakby cały bok był pomalowany i widać było nawet smugi od pędzla.
Sam maluję w modelach to i owo i takie odniosłem wrażenie.
Gratuluję oczywiście ukończenia modelu z dobrym efektem końcowym.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-02-19 11:40  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dołączam się z gratulacjami za wykonanie super zdetalizowanego modelu.

Mam tylko takie pytanie, może się mylę i źle widzę, ale czy na zdjęciu 4 i 22 łączenia segmentów kadłuba były wykonywane w ten sposób, że pomiędzy sąsiednimi oklejkami widać sporą krawędź zeszlifowanej i wyretuszowanej wręgi? Poza tym podstawa masztu anteny z przodu kadłuba jest płynnie połączona z kadłubem, jakby była czymś tam zalana i wyretuszowana, jak to zrobiłeś?

Jakby ten model zmniejszyć do skali 1:200 to w sam raz np do Tico ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
12-02-19 14:32  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a co tu się dzieje się, wyrabia się...
bardzo fajny model :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
12-02-19 15:46  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje za ukończenie modelu sklejanego tak długo.
Szacunek za konsekwencję.
Model wygląda okazale, z większością uwag Kolegów się zgadzam, co nie zmienia ogólnie pozytywnego odbioru.
Podziwiam wkład pracy w uplastycznienie niektórych węzłów samoloty jak. np. złożenie skrzydła.
Powodzenia w kolejnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
12-02-19 15:55  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Taka ciekawostka do tej "dyskusji". Nie wiem w tym momencie jak jest w wycinance, ale jak widac na zdjeciach ponizej, wlot powietrza do silnika powinien byc eliptyczny w kierunku pionowym Helldiver_1 oraz Helldiver_2 .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024