FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-02-19 11:15  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Gratulacje za fantastyczny model, widać ogrom włożonej pracy. Bardzo mi się podoba. Jedno "ale"... osiem lat ! OSIEM !!! Podziwiam również za to, że masz w sobie tyle cierpliwości i samozaparcia, żeby wracać, wracać i wracać...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
11-02-19 12:37  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Mnóstwo szczegółów jak na samolot ;) Wykonanie podoba mi się. Brawa za wytrwałość.

 
11-02-19 12:40  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie że go skończyłeś. Model trudny więc szacun za dodatkową waloryzacje. Nie każdy jest mistrzem wygładzania i symetrii:) Najważniejsze że skończony a nie wyrzucony do kosza z błachego powodu. Gratuluję!

--
Pozdrawiam!

 
11-02-19 12:49  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Halogenie, to świetnie że znasz naszą historię i wiesz kto to jest Józef Beck. Jestem pod wrażeniem. Teraz, dzięki Tobie i ja wiem kto to był, bo przecież z pewnością nie maiłem o tym pojęcia.
Mnie jednak wpadł do głowy, jako pierwsze skojarzenie, artysta z lat mojej młodości.
https://www.youtube.com/watch?v=YgSPaXgAdzE
Tak już mam że najpierw wpadają mi do głowy pozytywne skojarzenia. I nie doszukuj się proszę żadnej ironii w tytule piosenki.
A' propos rachunków, to nie wiedziałem że trzeba Ci wszystko tłumaczyć dosłownie jak dziecku. No cóż, w jednym się zgadzam. Nie chodziło mi o wspólne zakupy. Dalszy komentarz sobie daruję.
Moje szokujące zdziwienie spowodowane jest tym że odkąd istnieję na forach, widziałem tylko jeden Twój model; Stukasa.
Poza tym znam tylko Twoje spisy i zachwyty gniotami kartonowych amatorów z zagranicy.
Nie mam pojęcia kto spośród modelarzy, których ja znam, zna też Ciebie osobiście. Wybacz ale nawet jeżeli są tacy, nasi wspólni znajomi, to Twoja osoba nie jest tematem przewodnim ewentualnych rozmów. Jesteś postacią do tego stopnia dla mnie tajemniczą że nie mam pojęcia jak Twoja prawdziwa godność. Ale bez obaw, nie jest mi to do niczego potrzebne.
Nie mam więc także pojęcia o Twoim projektowaniu modeli, ale jeżeli prezentują one taką jakość jak Twoje klejenie, to pozostanę jednak przy Halińskim.
Co do mojej oceny Twojego modelu, oczywiście jest ona subiektywna. Oparta na tym co widać na zdjęciach. Może gdyby były one lepsze, moje doznania wizualne byłyby bardziej pozytywne.
Nie mów mi jednak że nic nie jest malowane. Wystarczy spojrzeć na wnęki podwozia, luk bombowy, same bomby, czy bebechy złożonego skrzydła. Choć to ostatnie nawet mi się podoba.
Zacieki olejowe pod silnikiem. Nie nie widziałem zdjęcia od dołu tego konkretnego egzemplarza. Wiem jednak jak takie zacieki wyglądają na innych samolotach. Jeżeli już zdecydowałeś się je zrobić, mogłeś po prostu bardziej je rozmazać ku tyłowi.
To jednak jest znikomy błąd w porównaniu z jajowatym kształtem wlotu powietrza chłodzącego silnik (ten główny duży otwór z przodu za śmigłem). Ale to pewnie zniekształcenie perspektywy spowodowane "Makro" i tak tylko na zdjęciach wygląda...
Sloty.
Tak powinny wyglądać:
https://www.tumblr.com/search/19530s
U ciebie prawy slot wygląda jak rynna przymocowana do krawędzi natarcia. Nie wiem, może to tylko na zdjęciu tak wygląda?
Nie powinno być dla Ciebie, jako doświadczonego detektywa modelarskiego, problemem znalezienie zdjęcia w sieci.
Zdjęcia innych kartonowych modeli nie są najlepszym wzorem. Jeżeli już się do czegoś odnosić, to najlepiej do obiektu rzeczywistego.
Co do Twoich zdjęć sprzed 40 lat, to chyba najwyraźniej Ty nie zrozumiałeś o co mi chodziło.
O to mianowicie, że nie rozumiem dlaczego tak boisz się pokazać całą swoją osobę na zdjęciu? Ktoś Cię ściga?
Pokazujesz zdjęcia na którym nie widać ani modeli ani Ciebie tak naprawdę. Po co więc to robić? Jeżeli nie chcesz się pokazywać to po prostu tego nie rób
"Pierwszy po lewo..." A jest tam ktoś jeszcze? Widać tylko kawałek Ciebie i kawałek tych trzech modeli.
Tego właśnie nie rozumiem. Ale pewnie to zbyt górnolotna sztuka dla takiego prostaka jak ja.
Tyle chyba co mam do powiedzenia.

--

Post zmieniony (11-02-19 12:52)

 
11-02-19 16:18  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Greg77   

Ja tam się cieszę z tej galerii!! Gratulacje!!! Mi się podoba.
Szczerze powiem, że zasłużyłeś sobie na komentarz Maćka! Merytorycznie jest on też zasadny- i niestety nie możesz mu zarzucić czepialstwa biorąc pod uwagę swoje historyczne podejście na tym i na innych Forach.

Do Maćka- Laszlika- to model Piotra Mazurka- autora http://wsmk.konradus.com/f1aut.php?autor=mazurekpiotr- tak żebyś na przyszłość wiedział ;)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
11-02-19 16:29  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brawo, gratulacje za wytrwałość. Model pierwsza klasa.

PS. I po co była ta długoletnia "wstydliwość" , kiedy taki kawał fajnej roboty zrobiłeś. Trzeba się chwalić dobrymi modelami.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
11-02-19 20:46  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Po pierwsze gratuluję. Jest to piekielnie trudny model, który sam chciałbym kiedyś skleić. Twierdzę jednak, że jak na razie nie mam wystarczająco odwagi i umiejętności, żeby go pokroić. Tobie udało się go skleić (8 lat(!)) - szacunek, za cierpliwość, za wytrwałość w dążeniu do celu, samozaparcie.
Co do samego wykonania modelu - muszę się zgodzić z tym co napisał już laszlik i ceva. Ogólnie model prezentuje się nieźle, ale po dokładnym obejrzeniu zdjęć rzuciło mi się w oczy co następuje: niestaranny retusz, nieestetyczne wykonanie łączenia segmentów , goleni podwozia, oszklenia kabiny, nienapięta antena, wymęczone przejścia kadłub-skrzydło, silnik wydaje się być nierówno osadzony, gdzieś uciekła tam geometria. Nie uwierzę w to, że bomba nie była malowana, tak samo jak oprofilowanie statecznika pionowego na łączeniu z kadłubem (to odnajduję jako najgorsze). Podziwiam za to wykonanie klap, bebechów w skrzydle i komorze bombowej. Gratuluję raz jeszcze!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
11-02-19 21:57  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No co ja mogę, co ja mogę - no to może po kolei :
Rafael - wontpie ; )
Killy9999 - tak jak kiedyś na Sjeście rozmawialiśmy - model wraz z kabinką sobie leży, jeżeli jesteś zainteresowany - wysyłki do dalekich krajów nie biorę pod uwagę : )
Spychacz - pokazywałem modele wcześniej i były to relacje, ale na innym forum, ale i tu pojawiały się linki do nich.
Mucha - no cóż to tylko hobby, a życie niestety pisze swoje scenariusze, biorąc jeszcze pod uwagę, że przez kilkanaście lat wolny czas po pracy zawodowej i innych zajęciach poświęcałem na projektowanie modeli to w końcu przychodzi taki czas, że następuje pewien przesyt hobby, ale jak widać zwalczam ten przesyt już 46 lat : )
Zbin - tak potwierdzam napisałem takie zdanie w 2013 roku - kiedyś wpadło mi w oko zdjęcie Helldivera na windzie, która jest poniżej pokładu i to miała być taka wersja - dużo jest takich mini dioram typu samolot na pokładzie lotniskowca, a to miało być troszkę inaczej tak by było, gdyby jednak sklejanie odbywało się w normalnych warunkach. Nawet teraz kończąc model jeszcze rozważałem taką wersję, ale ostatnio w czasie sprzątania piwnicy - wiadomo do piwnicy idzie sporo rzeczy, które z pewnością się kiedyś przydadzą jeszcze - taaaa przydadzą natknąłem się na jakąś starą szafkę z takimi lustrami - no to dawaj "jedziem" z tematem, dorobiłem ramki, nóżki, pomalowałem bejcą co mi została z poprzednich dioramek - taki spontan, nawet widać na jednym zdjęciu drzazgi, że się nikt nie czepił ; )
Mariusz - no pewnie mało kto wierzył, że na Sjestach mówię prawdę, że kleję, ale jak widać "nie kłame" jak mawiał klasyk ; )
Ostoja, Alski - dzięki - no też się cieszę, że wreszcie JEST.
Rowin - dziękuję, może znowu pogadamy w Warszawie.
Wojtuś - dawno nie byłeś na Sjeście - przypomnij mi o co chodzi z tym modelem ?
Kilminster - no cóż 8 lat to szmat czasu, a tu jeden model skończony, ale patrzmy na to tak : ale przez 10 lat skleiłem aż 3, no nie lepiej to wygląda ? ; )
Janisz - nie wstydliwie, bo pokazywałem modele.

No i tera wisienka na torcie :
LASZLIK : przeczytaj sobie wszystkie inne wpisy w tej galerii za wyjątkiem jednego, a którego to chyba się domyślasz i odpowiedz nam czytającym ten temat, czy to co napisałeś ma znamiona normalnej oceny modelu, czy właśnie jest takim wystawianiem rachunku ?
Pod pretekstem oceny mojego modelu, który oczywiście nie musi ci się podobać próbujesz w zasadzie dyskredytować mnie, no bo te sztucznie egzaltowane zdziwienie - patrzta ludzie Halogen skleił model i to taki, ale jednocześnie wiesz, że wcześniej skleiłem Ju-87 i pewnie wiesz, że również Brewstera, bo i on był w galerii razem z Ju-87.
Powiedz tak szczerze komu chcesz wciskać taki ordynarny,chamski kit, że nie wiesz z kim masz do czynienia : znasz bardzo dobrze rowina, i innych modelarzy, jesteś na forach nie wiele więcej lat niż ja, bywasz na konkursach i wystawach, w dobie fejsa i innych komunikatorów chcesz nam tu wszystkim wmówić, że ty taki kumaty człowiek nie pytałeś nigdy np. rowina - ty stary, a kto to jest ten Halogen, oczywiście przy okazji innych spotkań modelarzy kartonowych nikt nigdy się nie pytał kto zacz, a jednocześnie znasz tematy, które ja założyłem na forum i nigdy nikogo się nie pytałeś kto zacz ten Halogen ? Autentycznie wierzysz w to, że ktoś kupi taki tekst ?
Temat, który założyłem na forum "Kartonowe Inspiracje" nazywasz laszlik " zachwytami gniotami kartonowych amatorów z zagranicy" - no tu to już chyba nikt nie ma wątpliwości z kim ma się do czynienia - żałosne wynurzenie.
Porównujesz sklejony ten model z jakością projektów jakie wykonałem, udając oczywiście, że ich nie znasz -no zaiste zabawne co wymyślasz.
Powtórzę ci jeszcze raz - tam nie ma nic malowanego poza szablonami - bomby, luk bombowy, są retuszowane i lakierowane, nie ma tam również szpachli jakby coś ci znowu przyszło do głowy.
No tak zdjęcia są słabe - a przypadkiem nie jest ich za dużo i z takimi zarzutami się w jednej swojej galerii spotkałem ?
Byłeś mechanikiem samolotowym na lotniskowcu " Essex", e no to gratki, Elvis też tam był i razem te zacieki i ich kierunek oglądaliście ?
A no tak jajowaty wlot - no tak, tak nie jest jajowaty w sensie kształtu jaja kurzego ponieważ wręga nadająca kształt wlotowi była nasączony lekko glutem, i następnie włożony był wręg nadający mu kształt, wycięty skalpelem na dzięcioła- to są tylko zdjęcia, ale jak się lepiej czujesz, ze tam jest jajo no co ja zrobię.
Sloty - są ruchome, więc i może jakoś się ruszyły w czasie robienia zdjęć i manewrowania modelem. Prosiłem o pokazanie slotów jako takich w modelu kartonowym, żeby upewnić się o który element dokładnie chodzi - więc nie sugeruj, że przy sklejaniu modelu podpieram się tylko innymi modelami kartonowymi - szukasz ciągle na siłę dziury w całym.
I na koniec kompletna już żenad - to żałosne czepianie się tych zdjęć na których mnie kawałek widać - człowieku nie kompromituj się już do końca - to są moje prywatne zdjęcia - pokazałem tylko tyle, bo tak uważałem za stosowne i tak się dziwię, że nie sugerujesz, że może to nie ja, nie moje modele i nie moje mieszkanie - a blat na którym zrobiłem zdjęcia ma dobry kolor, a rękawiczki i sweter jest dobrze dobrany kolorystycznie, a bejca ma dobry odcień na ramkach... i podsumowując wszyscy mamy wierzyć, że wpisałeś się do tej galerii, bo nie wiedziałeś kto jest jej autorem. No kupa śmiechu Maćku.

Post zmieniony (11-02-19 22:05)

 
11-02-19 22:55  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Modele świetnie sklejone, dużo pracy. Gratulacje.
Nie przejmuj się Halogen próbą implementacji do Konradusa "zło squadowych" wzorców z innego, zaprzeszłego "świata", oby ten nie wrócił.
Rób swoje, ale w granicach zdrowego rozsądku i umiaru.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-02-19 23:18  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

A niech mnie... galeria Halogena na Konradusie!
Ja się na samolotach nie znam, ale wykonanie modelu i ogólny wygląd mi się podoba. Gratulacje!
Doceniam też widoczny własny wkład pracy.
Myślę też, że na podstawce a'la pokład lotniskowca prezentowałby się bardziej rasowo niż na lusterku.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024