FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-02-19 21:39  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wydaje mi się że te klapy były do odratowania. Można było użyć skalpela żeby rozciąć na pół (rozwarstwić wzdłuż warstw tektury) dźwigar na którym przyklejony jest nadruk, wyszlifować delikatnie papierem ściernym obie rozwarstwione powierzchnie żeby były gładkie i ponownie dokleić nadruk przesunięty jak należy. No ale to na rada na przyszłość, bo jak już przykleiłeś poszycie to taka operacja raczej nie wyjdzie.

Bardzo ładnie ci model wychodzi, podoba mi się precyzja cięcia i czystość klejenia.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-02-19 00:48  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Świetna robota, piękne wykonanie. Co do pierścienia to on miał być dłuższy, z wyraźnym uskokiem. Fw 190 tak miał. Popatrz na grafikę w google, na niektórych zdjęciach dobrze to widać.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
11-02-19 06:31  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jak robiłeś retusz osłony silnika?

--
serwusik

 
11-02-19 12:11  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Ho ho ładne cuda się tu wyprawia.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
11-02-19 12:29  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo podoba mi się Twoja praca. Oby tak dalej. Osłona silnika pierwsza klasa.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-02-19 16:15  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

killy9999 - szkoda, że sam o tym nie pomyślałem. Co prawda poszycie nie jest jeszcze przyklejone do szkieletu, jednak podczas szlifowania krawędzi spływu pozbyłem się praktycznie połowy nadruku klap.

El Comendante - wiem o uskoku w tym rejonie, widać go wyraźniej na zdjęciach poniżej. Podczas sklejania pominąłem jeden element, który powinien być wklejony między osłonę silnika a wspomniany pierścień. Zmylił mnie jego brak na rysunkach (jest tylko wspomniany w opisie budowy), tak więc to w 100% moja wina a nie opracowania.


Lelum Polelum - najpierw bardzo rozrzedzoną farbą zalewałem rowki pomiędzy segmentami, następnie lakier bezbarwny aby trochę wyrównać powierzchnię a na samym końcu za pomocą techniki suchego pędzla nakładałem farbę tak, aby stopniowo zlewała się z kolorem nadruku.

Kurt, Windus - dzięki

--


 
12-02-19 07:52  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jakich farb używasz do retuszu?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
12-02-19 10:32  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Jest moc :). Musze spróbować tej techniki, tylko jak mi zacznie wychodzić, to do tej pory wykonane modele będą mniej atrakcyjne. Co tu robić ....

--

 
12-02-19 16:23  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Windus wodne farby Gunze serii H.

Mejdej do suchego pędzla (w mojej opinii) o wiele lepiej sprawdzają się jednak farby olejne, te na bazie wody dość szybko wysychają co utrudnia nieco pracę.

 
12-02-19 22:11  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Ok dzięki za informacje Kedzier. A po suchym pędzlu jeszcze raz lakierujesz ?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024