FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-02-19 21:55  Odp: [G] SB-2C4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No, już myślałem że się nie doczekam. Gratuluję Piotrze, kawał dobrej modelarskiej roboty. To co następne? :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-02-19 21:57  Odp: [G] SB-2C4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Halogen, powiem Tobie, zacne wykonanie. Widać, że to trudny model. Stopień detalizacji bardzo duży, jak zwykle u Halinskiego. Tylko jedno mnie odpycha od jego modeli.

8 lat sklejania... Wiem że piszesz, że kleiłeś z doskoku, ale ja wiem jak się tak modele klei. Nie wiem czy kiedykolwiek się skuszę na taki samolot, mimo że mam jedno jego Zero.

Piękny widok, fajny model, kawał dobrej roboty.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
10-02-19 22:14  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wtedy jarałem, kto wtedy nie jarał, a już na taką okazję jak studniówka to trzeba było kupić papieros w kolonialnym sklepie, na "Pewex" mnie nie było stać : )
To autentycznie wydaje się niemożliwe, ale jednak jest prawdziwe, że ta galeria zaistniała i te 2 czarno-białe zdjęcia pokazałem dokładnie 40 lat po i nic nie było celowo opóźniane, no są takie niesamowite zbiegi okoliczności i to jest taki jeden z nich.
Jeszcze wyjaśnienie w sprawie przechowywania i konserwacji kurzem pokazanych modeli Junkersa i Brewstera - kurzyły się, ale podstawka ma piękny biały śnieg - bo tylko śnieg jest nowy zrobiony, ale pierwszy był robiony z sody innej firmy i się bardziej skrzył, ten jest z innej współczesnej i ta przypomina bardziej cukier puder - to info dla tych co mogą mieć wątpliwości, czy to co piszę to najprawdziwsza prawda : )
Generalnie model w takiej konfiguracji jest trudny do obfotografowania - dziwne, że nic się nie złamało, poza wylataniem śmigła ; )

Jeszcze jedna sprawa - jak się przez tyle lat czyta i wpisuje nazwę klejonego samolotu to nie ma bata, aby w końcowej galerii dobrze wpisać jego nazwę : )))
Można to jakoś zrobić, aby wpisujący się mieli już poprawioną wersję tak jak ja zrobiłem w swoich wpisach ?

Post zmieniony (10-02-19 22:22)

 
10-02-19 22:53  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W końcu pokazałeś jak kleisz. Piękny model. Gratuluję.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (10-02-19 23:07)

 
10-02-19 22:57  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

,, ... i też tak skleję ten model z takim pokładem : )" to Twoje słowa z mojej galerii. To co znaczy te lustereczko?
Bardzo fajnie skleiłeś ten model. Kawał modelarskiej roboty wykonałeś, gratuluję.

 
11-02-19 07:41  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratulacje!
Modele tego wydawnictwa ( broń Boże “stajni” ! ) , to osobna historia... Tym większe uznanie. Tym bardziej większe, że to jeszcze bardziej zdetalizowany model.
Szacun! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-02-19 08:20  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wreszcie doczekałem się - POGRATULOWAĆ !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-02-19 08:38  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Witam,śliczności,pozdrawiam ceva. :))))

ps. czy model jest klejony polecanym na wszystkich forach klejem CR?
ps2. szacunek za sklejenie (zlepienie?) dość trudnego modelu, powinieneś jednak dobierać modele bardziej dopasowane do swoich umiejętności (jakiś Mistewicz lub Pacyński), bo widać że nie do końca radzisz sobie z podstawowymi czynnościami modelarskimi (np. jak kształtowanie końcówek płatów, sklejanie poszycia kadłuba na styk bez krowich żeber, utrzymanie symetrii), gdybyś to opanował nie musiałbyś na siłę paprać farbom żeby ukryć niedoróbki.
ps3. ...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
11-02-19 09:04  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zacny model i nie jest prosty w budowie, wiec nie ma co szukac dziury w calym tylko zlozyc Ci gratulacje, za jego ukonczenie.
Po czesci zgadzam sie z postem Laszlika, po czesci nie :)
Widac, nie wszystko wyszlo tak jak powinno, jednak ogolny widok robi pozytywne wrazenie.

Raz jeszcze gratulacje!

 
11-02-19 09:12  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Piotrze, gratulacje :) Mam nadzieję zobaczyć na żywo, wtedy pogadamy. A pytanie z zupełnie innej beczki, jak się czuje Aircobra? :>

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024