FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
10-02-19 17:52  Odp: [T] Pyt. Impregnacja kartonu
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Andrzeju, ten karton sie lamal w tym modeli juz w momencie jego wydania ;) Nie wiem, czy nie lepszym rozwiazaniem byloby lekkie nawilzanie/nasaczenie kartonu np. za pomoca BCG. Kiedys bylo slawne "ponalowanie", za pomoca kleju "Ponal", ktory byl chyba podobny do wikolu. Nie wiem, nie stosowalem, nadal nie stosuje zadnej impregnacji przed sklejaniem. przeprowadzilem kilka eksperymentow z fiksatywa, ale uwazam, ze byly srednio udane...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
11-02-19 03:26  Odp: [T] Pyt. Impregnacja kartonu
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A co można stosować do wydruków cyfrowych? Bo, jak wiemy, capon tutaj średnio się nadaje.

 
11-02-19 14:24  Odp: [T] Pyt. Impregnacja kartonu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Lakier akrylowy w sprayu, tyle że niektóre mogą różnie działać na pigment.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
11-02-19 20:14  Odp: [T] Pyt. Impregnacja kartonu
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Hurricane (Haliński 1/2002) też prysnąłem, ale to po sklejeniu i również ściemniał, tak że raczej coś innego - prawdopodobnie Humbrol, matowy, ale to trzeba wiedzieć co i jak.
Jeśli chodzi o impregnację, to dochodzi jeszcze kwestia wahań wilgotności - nie mały problem u mnie w domu, choć zależy w jakim pomieszczeniu. No i kurz, spytałbym w temacie o Helldiverze co autor ma na myśli z tym myciem pędzelkiem. Natomiast czołgi, albo okręty to raczej do gabloty - mam małą w starej meblościance. Choć teraz stoi niekorzystnie bo bokiem trochę do słońca, wskutek czego wyblakły już dawno listki na Panzer 2 z mojej galerii, a kiedyś były przez lata. Przed słońcem to żaden impregnat chyba nie zabezpieczy. Zresztą - nic nie jest wieczne, najlepiej budować coraz to nowe. ;)

--

Post zmieniony (11-02-19 20:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024